Jump to content

Gwarancja a instalacja gazowa

Patryk55XL
 Share

Recommended Posts

Witam.

Chciałem zapytać jak się ma założenie instalacji gazowej (sekwencyjnej) do gwarancji?

Auto ma aktualnie 60kkm i jest jeszcze/było na gwarancji. W warsztacie (tam gdzie zakładałem) zapewniano mnie, że awarie nie spowodowane instalacją gazu naprawia ASO, a wynikające z użytkowania gazu, zakład w którym zakładałem ową instalację. Chciałem w związku z tym zapytać: czy jeżeli założyłem gaz, mam jeszcze gwarancję na silnik czy też właśnie mi przepadła?

Pozdrawiam

• 4 weeks later...

wild_pig, montuje, do wolnossących, można sobie zamówić, u nas się tego po prostu nie promuje. Tu chodziło o instalację założoną nie w ASO. No i montaż ASO wykona tylko do aut z silnikiem "przystosowanym" do instalacji, czyli z dodatkowo wzmocnionymi gniazdami zaworowymi czy jakoś tak - ale wydaje mi się, że wszystkie nowe powinny takie mieć bo bez sensu robić dwa warianty silnika przy tak małej sprzedaży jak w Europie, ale nie jestem pewien.

wild_pig, tu się nic nie zmieniło, w Niemczech też do turbo gazu nie założysz by zachować gwarancję, gaz w Niemczech jest propagowany ze względu na ekologię, wsadzenie do tego silnika turbo nieco wypacza sens całej operacji :) Aspekty techniczne z punktu widzenia gwaranta to zupełnie inna bajka.

• 2 weeks later...
  • Dyrekcja SIP

Są jak najbardziej dwa różne warianty silników wolnossących (przystosowane i nieprzystosowane do gazu).

Od czasu do czasu gaz jest też zakładany do turbo. W zależności od intensywności eksploatacji, instalacji, tankowanego gazu itp. pojawiają się później w serwisie na naprawę silnika.

Pozdrowienia

A jaki był najdłuższy odnotowany przebieg na LPG?

Ma ktoś takie dane?

Chodzi mi o silnik z turbo.

Jeżeli pojawiały się w serwisie, to jakiego rodzaju były te uszkodzenia silnika?