Skocz do zawartości

Forek XT 2018 rolka paska wieloklinowego hałasuje


Tiger

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Proszę o góry za wyrozumiałość, związany z brakiem wiedzy -ale rozumiem, że m.in. po to jest to The Forum :D

 

Co to jest za rolka i co może być przyczyną jej hałasowania, nadmienię, że w czasie pracy silnika raz się kręci i wtedy hałasuje, raz mimo że silnik chodzi to ona stoi.

W załączeniu fotki pracującej i stojącej fotki rolki w trakcie pracy silnika - pasek w obu przypadkach się kręci oczywiście.

 

kółki pracuje.jpg

kółko stoi.jpg

Edytowane przez Tiger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolka napędowa sprzęgła klimy. Raz pracuje, raz nie gdy załączysz klimatyzacje to normalna praca.

A hałas jest chyba z niskiego ciśnienia czynnika w układzie (nieszczelność) wtedy słychać pompę. Tak mi Pan z ASO wytłumaczył. Chyba, że coś innego ale ja nie rozbierałem tego jeszcze a też mi hałasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wada fabryczna foresterów prawie w każdym po pewnym okresie tak się to objawia. Prawdopodobnie jest to wina sprężarki klimatyzacji. Jeśli się zatrze będzie trzeba wymieniać dodatkowo chłodnicę klimatyzacji i dodatkowo płukać układ.
Albo jest mało czynnika albo kompresor do wymiany. Jeśli czynnik ubywa warto sprawdzić chłodnicę.
Kompresor nowy to koszt 5tys.
Auto na gwarancji czy już po ?
Serwisy bardzo dobrze wiedzą o tej usterce. Na chłodnicę jest akcja serwisowa na kompresor nie .

Edytowane przez lukikosa
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto niestety jeden miesiąc po gwarancji, się serwisy cały czas ASO

Edytowane przez Tiger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli serwisowane jest szansa że coś uda się ugrać.
Podjedź do serwisu na pewno znają problem. 
Możesz podjechać do Katowic lub Mikołów

Edytowane przez lukikosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, lukikosa napisał:

To jest wada fabryczna foresterów prawie w każdym po pewnym okresie tak się to objawia.

U mnie w Foresterze XT przez 120 tys km był spokój, prze cały czas śledziłem forum, często bywałem w ASO więc dziwi mnie Twoje stwierdzenie.

12 godzin temu, lukikosa napisał:

będzie trzeba wymieniać dodatkowo chłodnicę klimatyzacji

To akurat jest częsty problem. W moim XT na gwarancji wymieniano dwukrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, mechanik napisał:

 

To akurat jest częsty problem. W moim XT na gwarancji wymieniano dwukrotnie.

To się zaczyna od nieszczelności chłodnicy. Jeśli ktoś w porę nie zobaczy że ma mało czynnika. Pada kompresor.
Ja tak miałem w poprzednim białym forku. Kompresor się zatarł na amen. Wymieniana była chłodnica i kompresor oraz czyszczony układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tiger napisał:

 

Do Zabrza nie?

A ja bym podjechał do ASO czyli np Mikołowa żeby zerknęli czy to chodzi głośno czy tak jak w innych egzemplarzach. 
U mnie dużo rzeczy wzbudzało niepokój a jak jeszcze przeczytasz przypadki na forum to już diagnoza postawiona . I tak od 6 lat i 95 tyś leję paliwo i spokojnie jeżdzę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester XT 2018 przebieg 60 tys km ma dokladnie to samo. Cos piszczy kilka sekund po uruchomienia silnika ale tylko jak jest wilgotno np po deszczu. W normalnych suchych warunkach totalna cisza. Serwis wymienil rolke prowadzaca i dalej to samo a piszczy jakby dluzej po uruchomieniu. Gwarancja skonczyla sie w kwietniu. Na razie temat zostawiam i obserwuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Lisek napisał:

Forester XT 2018 przebieg 60 tys km ma dokladnie to samo. Cos piszczy kilka sekund po uruchomienia silnika ale tylko jak jest wilgotno np po deszczu. W normalnych suchych warunkach totalna cisza. Serwis wymienil rolke prowadzaca i dalej to samo a piszczy jakby dluzej po uruchomieniu. Gwarancja skonczyla sie w kwietniu. Na razie temat zostawiam i obserwuje.

 

Sprawdź moze jeszcze rozrusznik.

U mnie było na początku popiskiwanie a później już zgrzytanie...  chodź zaobserwowałem, że popiskuje też sprzęgiełko na klimie. 

... jedzić i lać paliwo :upside-down-face_1f643-small:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jacocz napisał:

Jest MMcars . Chyba razem z serwisem Suzuki .  Ja bym podjechał do Mikołowa

 

A Bielsko Biała? Tam też jest ASO.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Tiger napisał:

 

A Bielsko Biała? Tam też jest ASO.... 

Jedź na sprawdzenie tam gdzie masz najbliżej. Każde ASO i kumaty człowiek wie o tej usterce. Albo zadzwoń i zapytaj. Jak nic nie słyszeli to nawet nie jedź bo będą ściemniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 25.07.2021 o 18:46, ewemarkam napisał:

Wątpię aby w 3 letnim samochodzie już sprzęgło klimy hałasowało. Podjedź do speców i jak wyżej radzi niech sprawdzą ilość czynnika.

Ja mam XT 2018 100tyś km przejechane i siedzi już w nim trzeci kompresor od klimatyzacji. Rzutem na taśmę udało się wymienić na gwarancji.:krecka_dostal:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2021 o 11:35, lukikosa napisał:

To się zaczyna od nieszczelności chłodnicy. Jeśli ktoś w porę nie zobaczy że ma mało czynnika. Pada kompresor.
 

W serwisie poinformowali mnie że tam jest czujnik ciśnienia środka chłodzącego i niby sprężarka nie powinna się załączać jak jego brakuje. Ale rzeczywistość rządzi się swoimi prawami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...