Skocz do zawartości

Tylny dyfer


Bajer98

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Sprawa wygląda tak. Oddałem auto do mechanika na zrobienie zawiasu z tyłu oraz skarżyłem się na wycie z tyłu auta, które pojawiło się dosłownie z dnia na dzień. Podczas oględzin okazało się, że łożyska kół oraz wał itp. są w dobrym stanie. Mechanik powiedział, że przejechał się tym autem oraz podniósł go by nasłuchiwać skąd dochodzi owe wycie i prawdopodobnie jest to dyfer. Moje pytanie brzmi czy dyfer daje z dnia na dzień oznaki zużycia oraz ile Wy płaciliście za regenerację, bo szczerze jeśli koszty będą duże to zastanowię się nad sprzedażą Subaraka, a tego bym nie chciał :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Bajer98 napisał:

ile Wy płaciliście za regenerację, bo szczerze jeśli koszty będą duże to zastanowię się nad sprzedażą Subaraka

Jeśli łożyska to wiadomo - wymiana łozysk. Jeśli zęby to wymiana koła talerzowego, wałka ataku. Może to satelity hałasują. Tu wymiana tylko w grę wchodzi.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Bajer98 napisał:

Mechanik powiedział, że przejechał się tym autem oraz podniósł go by nasłuchiwać skąd dochodzi owe wycie i prawdopodobnie jest to dyfer

Zapytaj ,czy osłuchał stetoskopem na podnośniku. Jeśli tak to diagnoza powinna być łatwa. Często za parę stów można dostać używany dyfer, ale najlepiej z forum- spróbuj ogłosić się w dziale kupna.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BelegUS napisał:

Przecież używany dyfer w dobrym stanie to jest groszowa sprawa... ja 4.11 z GD za stówę sprzedać nie umiem.

Też racja, ale nie wiadomo w jakim stanie się kupi używkę, ale doszedłem do wniosku, że zrobię ten dyfer. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bajer98 napisał:

Też racja, ale nie wiadomo w jakim stanie się kupi używkę, ale doszedłem do wniosku, że zrobię ten dyfer. 

Z góry pogadaj o cenie , bo jeśli będzie rozkręcany to  regulacja  musi być dobrze zrobiona i tu jest największa robota.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety podbiję temat. Wyjaśniło się coś może? U mnie niemalże z dnia na dzień też pojawił się hałas z tyłu... może to któreś łożysko w kole, a może nie... Co mogę sprawdzić samemu? Czy w ogóle mogę coś sprawdzić samemu? Czy zostaje mechanik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.07.2021 o 18:29, sartek napisał:

Ja niestety podbiję temat. Wyjaśniło się coś może? U mnie niemalże z dnia na dzień też pojawił się hałas z tyłu... może to któreś łożysko w kole, a może nie... Co mogę sprawdzić samemu? Czy w ogóle mogę coś sprawdzić samemu? Czy zostaje mechanik?

Byłem u swojego mechanika. Na ten czas wyjeżdża na urlop, ale przejechał się nim. Może to być łożysko, ale co gdzie jak to nie wiadomo. Mam nim pojeździć i zobaczyć. Skontaktuję się z nim jak wróci z wakacji. Dziś jechałem trasę ok 180 kilometrów w jedną stronę. Ogólnie zrobiłem może ok 400 kilometrów jednego dnia głównie jadąc autostradą. Dźwięk buczenia przy 140 jest donośny i wkurzający. Łożyska w kołach to to nie są bo jeździłem po łuku w lewo, w prawo i buczenie nie ustawało...no chyba, że jakimś cudem padają oba łożyska w prawym i lewym kole w co wątpię. Moim zdaniem dyfer to nie jest, gdyż jeździłem innym Legasiem z padniętym dyfrem i dźwięk był zupełnie inny, ale mogę się mylić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja dzisiaj spróbuję się dodzwonić do mechanika i umówić na jakiś termin. Na razie wyjechałem na wakacje innym samochodem, bo przy wyższych prędkościach w subaru zrobiło się po prostu głośno. Też się odezwę, gdy będę miał jakąs diagnozę.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik podniósł auto i orzekł łożyska tylnych kół. Jedno zajechane kompletnie, drugie tylko trochę. To by się pokrywało z moimi odczuciami - miałem wrażenie, że od strony kierowcy huczy jakby bardziej. Dam znać po wymianie, czy pomogło w 100 procentach. Nie wiem tylko, czy zdążę przed urlopem, bo wolne terminy u mechanika raczej odległe...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, sartek napisał:

Mechanik podniósł auto i orzekł łożyska tylnych kół. Jedno zajechane kompletnie, drugie tylko trochę. To by się pokrywało z moimi odczuciami - miałem wrażenie, że od strony kierowcy huczy jakby bardziej. Dam znać po wymianie, czy pomogło w 100 procentach. Nie wiem tylko, czy zdążę przed urlopem, bo wolne terminy u mechanika raczej odległe...

Dzięki za odpowiedź. Jaki jest koszt jednego łożyska? Jeśli padnie u mnie taka diagnoza to wiadomo że wymienię oba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.07.2021 o 18:29, sartek napisał:

Co mogę sprawdzić samemu? Czy w ogóle mogę coś sprawdzić samemu? Czy zostaje mechanik?

Już chyba wyjaśniłeś, ale samemu ,jeżeli nie wyczujesz w jeździe, to tylko na podnośniku i napędzanym aucie coś posłuchasz. Może stetoskop się przyda.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...