Skocz do zawartości

Naprawiamy samo otwierające się drzwi - DIY


Kiwi 4ester

Rekomendowane odpowiedzi

Materiał z którego były wydrukowane te elementy - PLA - jest dość miękki. Warto spróbować wykonać to z ABS czy nawet lepiej nylonu.

Dajcie mi nieco czasu, a przetestuję to. ;) Póki co wciąż czekam, aż mechanik weźmie moje auto na remont serduszka, a to już kwestia kilku dni przez małą obsuwę.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety stwierdzam, że po dwóch miesiącach od wpisu (nawet krócej) drzwi kierowcy po raz kolejny poddają się grawitacji default_facepalm.gif dobrze, że tam tych podkładek w zestawie było dużo to będę robił i od razu zobaczę, czy to już ten trójkątny element się wytarł i w jakim stopniu 
Potwierdzam, choć ja wymieniłem na podkładki wydrukowane w lokalnej firmie.Efekt podobny do kolegi@Kiwi 4ester. Nie mam niestety wiedzy z jakiego materiału został wykonany wydruk.Jezeli ABS jest twardszy, to będzie kolejna próba.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, fiku napisał:

Potwierdzam, choć ja wymieniłem na podkładki wydrukowane w lokalnej firmie.Efekt podobny do kolegi@Kiwi 4ester. Nie mam niestety wiedzy z jakiego materiału został wykonany wydruk.Jezeli ABS jest twardszy, to będzie kolejna próba.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

 

Proszę meldować o efektach :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fiku napisał:

Potwierdzam, choć ja wymieniłem na podkładki wydrukowane w lokalnej firmie.Efekt podobny do kolegi@Kiwi 4ester. Nie mam niestety wiedzy z jakiego materiału został wykonany wydruk.Jezeli ABS jest twardszy, to będzie kolejna próba.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

 

Masz może ich projekt 3D? Jeżeli tak to mógłbym druknąć u siebie z porządnego tworzywa na testy dla Was. Nie mam jak swoich wyszarpać do wymodelowania. Wydrukowanie to już moment dla mnie, bo akurat mam porządny ABS pod ręką.

Nylon także gdzieś tam leży, ale z włóknem węglowym. To dziadostwo jest niesamowicie wytrzymałe mechanicznie, ale mogłoby ścierać elementy metalowe mechanizmu. Lepszy byłby czysty nylon. Kupię go, jeżeli ABS się nie sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz może ich projekt 3D? Jeżeli tak to mógłbym druknąć u siebie z porządnego tworzywa na testy dla Was. Nie mam jak swoich wyszarpać do wymodelowania. Wydrukowanie to już moment dla mnie, bo akurat mam porządny ABS pod ręką.
Nylon także gdzieś tam leży, ale z włóknem węglowym. To dziadostwo jest niesamowicie wytrzymałe mechanicznie, ale mogłoby ścierać elementy metalowe mechanizmu. Lepszy byłby czysty nylon. Kupię go, jeżeli ABS się nie sprawdzi.
Projekt gdzieś mam na firmowej poczcie.Niestety ślizg nie został zeskanowany bo była jakaś awaria samego skanera.Wykonano więc dokładny rysunek z wymiarami i chyba z ręki zostały wprowadzone dane do drukarki. Ogólnie samo wykonanie oraz spasowanie bardzo pozytywne.Ewidentnie źle dobrany materiał.Wymienilem na wszystkich drzwiach, ale nie ukrywam że efekt prac po ok 4 tyg. niezauważalny.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, fiku napisał:

Projekt gdzieś mam na firmowej poczcie.Niestety ślizg nie został zeskanowany bo była jakaś awaria samego skanera.Wykonano więc dokładny rysunek z wymiarami i chyba z ręki zostały wprowadzone dane do drukarki. Ogólnie samo wykonanie oraz spasowanie bardzo pozytywne.Ewidentnie źle dobrany materiał.Wymienilem na wszystkich drzwiach, ale nie ukrywam że efekt prac po ok 4 tyg. niezauważalny.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
 

Nawet lepiej, że to zwymiarowany projekt. Też zamierzałem tak zrobić. Korzystam z kilku programów, więc powinien sobie poradzić z większością formatów.

 

Czekam zatem na projekt i zgadamy się z odesłaniem wydruku do testów. ;) 

Edytowane przez halvaekiu
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 19.09.2021 o 00:56, halvaekiu napisał:

Nawet lepiej, że to zwymiarowany projekt. Też zamierzałem tak zrobić. Korzystam z kilku programów, więc powinien sobie poradzić z większością formatów.

 

Czekam zatem na projekt i zgadamy się z odesłaniem wydruku do testów. ;) 

Jest i gotowy!

Proszę.

https://www.thingiverse.com/thing:2745869

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, MacGregor napisał:

No i pięknie :thumbup: będziesz drukować i testować? Same testy to tak że 3 miesiące by pasowało :P ewentualnie mogę się zapisać na testy, tylko do drzwi kierowcy, bo reszta póki co trzyma formę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, MacGregor napisał:

Thingverse to prawdziwa kopalnia modeli! :D Wydrukuję to w weekend z ABSu i mogę dać komuś do intensywnych testów.
Widzę, że autor tak jak ja sugeruje nylon, jednak nie uśmiecha mi się kupować niepotrzebnie szpulę za 110-150zł+wysyłka.
Edit: Widzę, że na alledrogo są mniejsze szpule of Fiberlogy. ~40zł jest już akceptowalne jak na testowanie. :D

Zapytam dla pewności. Element zaznaczony na zdjęciu ma jakąś funkcję? Wygląda mi to na podporę do wydruku, ale wolę zapytać dla pewności.
image.thumb.png.96b993d0397a1c4d4fdfbcbb24dc5d36.png

Edytowane przez halvaekiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kiwi 4ester napisał:

No i pięknie :thumbup: będziesz drukować i testować? Same testy to tak że 3 miesiące by pasowało :P ewentualnie mogę się zapisać na testy, tylko do drzwi kierowcy, bo reszta póki co trzyma formę :)

Na pewno będę drukował, tylko nie wiem kiedy ale dam znać. Moje drzwi kierowcy machają się w jedną i drugą stronę bez oporu. Więc jest potrzeba aby to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, halvaekiu napisał:

Thingverse to prawdziwa kopalnia modeli! :D Wydrukuję to w weekend z ABSu i mogę dać komuś do intensywnych testów.
Widzę, że autor tak jak ja sugeruje nylon, jednak nie uśmiecha mi się kupować niepotrzebnie szpulę za 110-150zł+wysyłka.

Zapytam dla pewności. Element zaznaczony na zdjęciu ma jakąś funkcję? Wygląda mi to na podporę do wydruku, ale wolę zapytać dla pewności.
image.thumb.png.96b993d0397a1c4d4fdfbcbb24dc5d36.png

To podpórka techniczna, żeby ten pin nad nim będąc jeszcze gorący nie opadał. po wydrukowaniu po prostu Go ucinasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MacGregor napisał:

To podpórka techniczna, żeby ten pin nad nim będąc jeszcze gorący nie opadał. po wydrukowaniu po prostu Go ucinasz.

Tak sądziłem. Zatem to wywalę i użyję standardowych podpór. Ten element i tak ma przestrzeń między wystającym nad nim "walcem", więc nie wiem jak ma to spełniać funkcję podpory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, halvaekiu napisał:

Tak sądziłem. Zatem to wywalę i użyję standardowych podpór. Ten element i tak ma przestrzeń między wystającym nad nim "walcem", więc nie wiem jak ma to spełniać funkcję podpory.

Raczej zostaw, zanim wydrukujesz resztę ten pin może się zdeformować. Mi się wydaje że jednak się stykają, walec z podpórką. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MacGregor napisał:

Raczej zostaw, zanim wydrukujesz resztę ten pin może się zdeformować. Mi się wydaje że jednak się stykają, walec z podpórką. ;)

Masz rację. Pin się styka z resztą modelu, ale tylko w nieprzetworzonym projekcie. Widok wysłany wyżej przeze mnie to już symulowane warstwy. Moja dysza ma zbyt dużą średnicę (0.4mm) )by wyrobić z tak małym detalem, więc program pominął część bryły. Ktoś projektując ten element chciał dobrze, ale jak dla mnie projekt jest nieco niedopasowany do możliwości drukarek.

Wydrukuję wersję z supportem i pinem, oraz z samym supportem. Zobaczę co lepiej wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elementy wydrukowane. Z chęcią je oddam komuś do testów, póki moje auto i tak czeka na silnik. @Kiwi 4ester, chętny?

20211017_144820.thumb.jpg.83ff396e315aa41f1192735fa50d6aba.jpg

Materiał ABS - wygrzebałem Colorfill. Myślałem, że mam jeszcze Devildesign, niestety luba kupiła ostatnio PLA. Także mogło być lepiej. Wysokość warstwy 0.15mm, dysza 0.4mm.
Wydrukowałem je w kilku konfiguracjach. Dwa pionowo, oraz dwa poziomo. Prawdopodobnie pionowe będą się lepiej sprawować.
W pionowych wydrukowałem jeden element z tym elementem podtrzymującym, drugi bez niego. Brak różnicy w efekcie końcowym. W mojej ocenie można to wywalić, bo Slicer i tak dorzuca support pomiędzy elementami. Kształt tego trzpienia w pełni mnie nie zadowala, ale papierem ściernym delikatnie się to wyrówna i będzie pełna obłość. W wersji drukowanej na płasko okrąg jest idealny - lecz kosztem wytrzymałości mechanicznej.

image.thumb.png.f80d4647fe398c34e9fc6bb72406ca49.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, halvaekiu napisał:

Elementy wydrukowane. Z chęcią je oddam komuś do testów, póki moje auto i tak czeka na silnik. @Kiwi 4ester, chętny?

20211017_144820.thumb.jpg.83ff396e315aa41f1192735fa50d6aba.jpg
.

 

Tak, poproszę :thumbup: na pw napiszę ci adres, albo Paczkomat :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kolegi @halvaekiu otrzymałem wkładki na testy do ograniczników drzwi. Dzięki Waść :hi:

IMG_20211020_173658.thumb.jpg.92ce76179c2a2713de1018ad87c32d55.jpg

 

Podobno te po lewej lepsze więc od nich zacznę :thumbup:

 

Poprzednie, czarne z alledrogo (od strony drzwi kierowcy) poddały się po około 3 miesiącach, a ponieważ bez podkładek trzymało dobrze, więc te pomarańczowe również dam bez podkładek. Zobaczymy :) sam jestem ciekaw rezultatów:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacjent wymontowany i bebechy zmienione :thumbup:

IMG_20211023_090017.thumb.jpg.7e0b0ea64ac299d4b96d7b6b2f3c914e.jpg

 

Czarny zamiennik (jeden) rozpadł się przy wyciąganiu.

IMG_20211023_090023.thumb.jpg.83759f50a3e43215c91dc61363e5b469.jpg

 

I jeszcze porównanie: Ori, zamiennik czarny, zamiennik pomarańczowy produkcji @halvaekiu.IMG_20211023_085917.thumb.jpg.7c3508efb6fc2cd5dfaabb27a34f8ed4.jpg

 

IMG_20211023_090035.thumb.jpg.5bfbca337498fb11b5cc2737f9ef9d74.jpg

 

  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po nieco ponad dwóch tygodniach, te pierwsze prezentują się w taki sposób :o

IMG_20211106_183954.thumb.jpg.3b9b413b6e99188f47d04bbb388c1abc.jpg

 

IMG_20211106_184004.thumb.jpg.3e7126451257c98bd483f9f3860e31b7.jpg

 

No sieczka :upside-down-face_1f643-small:

Tak czy siak, dzisiaj wymieniłem na drugi komplet (nie dawałem podkładek). Zobaczymy ile wytrzymają :P

IMG_20211106_184231.thumb.jpg.636367d64937c205572769c12dfe1871.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ je zmieliło. :D zatem jutro wieczorem rozejrzę się za nylonem, zamówię go i wydrukuję kolejne. Jeśli i one się poddadzą to już tylko rzeźbienie w teflonie zostanie. :biglol:

 

Zajmę się tym dopiero po 14 listopada. Najniższy tydzień niestety nie będzie mnie we Wrocławiu.

Edytowane przez halvaekiu
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, halvaekiu napisał:

Ależ je zmieliło. :D zatem jutro wieczorem rozejrzę się za nylonem, zamówię go i wydrukuję kolejne. Jeśli i one się poddadzą to już tylko rzeźbienie w teflonie zostanie. :biglol:

 

Zajmę się tym dopiero po 14 listopada. Najniższy tydzień niestety nie będzie mnie we Wrocławiu.

No niestety mam taką obawę, że tylko teflon zostaje, tak jak w Ori. Aczkolwiek, może mógłbyś zmodyfikować troszeczkę projekt. Zamiast takiego spiczastego zakończenia to zrobić bardziej obłe.

Teraz jest tak

Screenshot_20211107_072003.thumb.jpg.0f49079cf214b8084149773980630383.jpg

A jakby zrobić tak?

Screenshot_20211107_071932_com.opera.browser_edit_3001769265589864.thumb.jpg.5e7271963dbc782245e91b41b50d4b05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, halvaekiu napisał:

Jutro wracam do Wro i w poniedziałek zamówię Nylon. Będziemy testować niebawem.

 

Niby taka prosta rzecz, a jak to ładnie potrafi mielić tworzywo. :biglol:

Nylon twardszy będzie? Jest jakaś skala twardości z materiałami do druku 3D? Coś jak z minerałami?:biglol:

Pomyśl jeszcze o poprawce, o której sugerowałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...