Skocz do zawartości

Nawigacja Radio Android Subaru Forester 18MY


lukikosa

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś zakładał stację multimedialną do forestera na androidzie i działa mu wzmacniacz harman kardon + usb pod łokietnikiem?
Chodzi o taką stację -> https://pl.aliexpress.com/item/4001351155399.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.3c856b6aH9CO3x&aem_p4p_detail=20210706045516175541783854500048118796
tu widzę że jakoś rozwiązano ten problem. Tylko tu było w drugą stronę. Radio posiadało złącze na harman kardon a na ali tego nie ma.

 

Edytowane przez lukikosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Radio zakupione. Stare zdemontowane. Drobne podzespoły przełożone i przygotowane do montażu.
Na razie tyle. Dam znać jak już złoże całość. Nie wiem czy jutro będzie czas to zamontować ale do końca tygodnia się postaram.
Małe pytanko odnośnie mikrofonu ten który jest już w Forku na podsufitce koło lampki miedzy kierowcą a pasażerem. Kojarzy ktoś co to jest za mikrofon? czy to jest od zestawu głośno mówiącego z oryginalnego radia czy z keratronika. Bo tak pomyślałem żeby go wykorzystać tylko nie wiem gdzie jest podpięty i jaką końcówką zakończony. Czy może końcówka zakończona jack(iem) ? Do radia które zakupiłem też jest ale trzeba by go gdzieś umieścić a kabel chyba za krótki żeby sięgnął do podsufitki?

radio2.jpeg

radio1.jpeg

Edytowane przez lukikosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już jasne. Szary wystający to keratronik a fabryczny jest pod kratką tam gdzie jest oświetlenie.
Radio założone wszystko działa. Nie wykorzystałem fabrycznego mikrofonu bo trzeba by kostkę rozbierać przy radiu.
Dałem ten co był przy radyjku nowym.
Na dzień dzisiejszy mam problem tylko z wyszukiwaniem stacji radiowych. Reszta działa.
Sterowanie z kierownicy, kamerka cofania, usb w podłokietniku, Apple Car Play - Android Auto 
 

IMG_5617.JPEG

IMG_5618.JPEG

IMG_5619.JPEG

IMG_5622.JPEG

Edytowane przez lukikosa
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Słaby wyświetlacz w dzień przy słońcu ledwo co widać.
Nie szukało fal radiowych.
Brak możliwości synchronizacji książki telefonicznej.
Trzeba dodatkowy mikrofon i antenę GPS bez przejściówek nie podłączysz wbudowanych.
Dla mnie szkoda nerwów.
Polecam coś takiego:

IMG_6292.JPEG

IMG_6287.jpeg

Edytowane przez lukikosa
  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , radio wygląda jak u mnie oryginał  jak udało Ci się wgrać tam Android Auto, czy takie kupiłeś ? Kupiłem chińczyka ale same problemy, nie pasuje ramka,cały czas jakieś sprzężenia, a co najgorsze wyświetlacz funkcyjny nad radiem gaśnie podczas jazdy, potem włącza się dopiero po kilku odpaleniach silnika. We wtorek firma która mi to montowała ma wymienić na inny model albo zamontować oryginał. Nie polecam chińczyka, przynajmniej jak w moim przypadku dla modeli z 2017 r. z Harman Kardon 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj na ebay.com. Radio od wrx 2019-2021. To oryginalne radio subaru. Tanio nie będzie. Piszesz że masz Harman Kardon wzmacniacz. Trzeba zmienić radio i wzmacniacz.
Bedę miał takie radio ale bez nawigacji wbudowanej tej fabrycznej. Radio takie jak moje tylko z przyciskiem phone. Czyli obsługuje Apple Car i Android Auto ale nie posiada wbudowanej nawigacji.
tu masz radio takie jak moje -> https://www.ebay.com/itm/115243713672?fits=Year%3A2019&hash=item1ad50f8488:g:M6cAAOSwIIxiBDBq
Tu masz z przyciskiem Phone -> https://www.ebay.com/itm/255353726674?hash=item3b7444a6d2:g:ef0AAOSwf95h8b~j

Przede wszystkim co trzeba zrobić to zmienić oprogramowanie z USA na EU tu jest największy problem. Ale wszystko się da zrobić.
Tylko tak jak piszę nie jest to tanie ale za to tak jak fabryk to robiła.
Co do firm zmieniających radia. Najlepiej zrobić to samemu jak się wie co się robi. Frimy robią wszystko. Tu najlepiej osoba ogarniająca tylko subaru.

Edytowane przez lukikosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź.  Co do firm to masz rację,  lepiej samemu to zrobić, zdemontowałem to badziewie wczoraj sam i zamontowałem oryginał. Szkoda że potrzebne są przeróbki, bo boję się że sam tego nie zrobię. Serwisuje auto w Subaru Koper w Warszawie ale oni takimi rzeczami się nie zajmują a pierwszy i ostatni raz oddałem samochód firmie krzak. Masz jakiś kontakt gdzie można przerobić to radio i kupić wzmacniacz ? Czy przerabiałeś wiązkę kabli czy ten element pasuje ?. Pozdrowienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystko robiłem sam. Tylko Wysłałem radio do @bombelllooo,  żeby zmienić oprogramowanie w Radiu.
Radio pasuje. Trzeba przerobić tylko wiązkę przy wzmacniaczu. Najlepiej zrobić adapter.
Ciężko dostać wzmacniacz trzeba być cierpliwym i szukać.

Edytowane przez lukikosa
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak nie upraszczajmy;) Jeszcze trzeba przerobić przyciski kierownicy. Bez tego nie będą działać. Nigdy to radio nie wyszło w Forsterze, a przyciski z WRX/STI 2019-2020 nie będą pasować więc trzeba zrobić małą adaptacje ale wszystko później działa. 
Ja wiązki nie przerabiałem tylko zrobiłem sobie Adapter. jak na zdjęciu:
image.png.8f4fb9fd8b1aff9c8268cde3acbd1053.png

w jednej wtyczce która jest taka sama wystarczy dwa piny przełożyć i też już wszystko bangla. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie Wam dziękuję, niestety narazie musze ten temat zostawić.  Okazało się że pseudo fachowcy podczas montażu radia chińczyka ( już zdemontowany) uszkodzili mi coś i wyświetlacz nad radiem raz wyświetla a za chwilę gaśnie. Myślałem że coś w wiązce kabli ale nie ma to znaczenia, jak ruszam to nić się dzieje. A za którymś uruchomieniem zapłonu bez żadnej przyczyny wszystko się zapala. Może wiecie co może być przyczyną? ...maskarka jakaś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarioT napisał:

Serdecznie Wam dziękuję, niestety narazie musze ten temat zostawić.  Okazało się że pseudo fachowcy podczas montażu radia chińczyka ( już zdemontowany) uszkodzili mi coś i wyświetlacz nad radiem raz wyświetla a za chwilę gaśnie. Myślałem że coś w wiązce kabli ale nie ma to znaczenia, jak ruszam to nić się dzieje. A za którymś uruchomieniem zapłonu bez żadnej przyczyny wszystko się zapala. Może wiecie co może być przyczyną? ...maskarka jakaś

Może jak demontowali nawiewy to pociągnęli wiązkę od przycisku view/enter. Trzeba by to rozebrać i zobaczyć.
Tak jakby coś z zasilaniem wyświetlacza było nie tak. Najszybszy test podmienić wyświetlacz i już coś będzie wiadome.
tu masz -> https://allegro.pl/oferta/subaru-forester-iv-wyswietlacz-ekran-7537661307

 

Edytowane przez lukikosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...