Skocz do zawartości

Legacy I - drobiazgi i porady potrzebne


clamence

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 
Jestem posiadaczem tego złomka z załączonego obrazka. Do pełni szczęścia brakuje mi kilku Waszych porad i paru drobnych elementów i chciałbym zapytać, może ktoś ma lub wie gdzie można je pozyskać i jak rozwiązać bolączki przedmiotu mojego uwielbienia :-).
1. połamałem osłonę przeciwsłoneczną po stronie pasażera i szukam takiej.
2. szukam wysuwanej, teleskopowej antenki. Rozumiem, że oryginał jest pewnie niedostępny, ale może znacie jakieś sprawdzone zamienniki - widziałem takie na ebayu, ale nie wiem czy są warte uwagi.

3. szukam także nakładki na klakson kierownicy momo

4. czy wiecie, czy jakieś radio było oferowane jako standard do tego auta?
5. Może wiecie czy można dopasować jakieś wkłady zamków, łącznie ze stacyjką. Niestety lata zrobiły swoje i boję się, że za chwilę, któregoś bębna nie przekręcę.
6. Fotele przednie - mam prawie 2 metry wzrostu i obecnie muszę mocno pochylać fotel, a głowę trzymać tuż pod szybą szyberdachu. Czy jest jakiś fotel, który możnaby przeszczepić by obniżyć siedzisko?
Rozważę każdą opcję, łącznie z jakimś customowym rozwiązaniem. 

To tak na dobry początek, bo na szczęście na razie, odpukać, nie mam większych zmartwień z moim staruszkiem.
Będę wdzięczny za wszelkie pomoc i mądrości.

Jarek

legacy_.jpg

Foto: IG @sadmansdiary

Edytowane przez clamence
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ponieważ nie uzyskałem odpowiedzi na żadne z moich pytań, to może znacie miejsce bardziej skupione na Legacy pierwsze generacji gdzie miałbym większą szansę na uzyskanie odpowiedzi na moje pytania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2021 o 00:31, clamence napisał:

Cześć. 
Jestem posiadaczem tego złomka z załączonego obrazka. Do pełni szczęścia brakuje mi kilku Waszych porad i paru drobnych elementów i chciałbym zapytać, może ktoś ma lub wie gdzie można je pozyskać i jak rozwiązać bolączki przedmiotu mojego uwielbienia :-).
1. połamałem osłonę przeciwsłoneczną po stronie pasażera i szukam takiej.
2. szukam wysuwanej, teleskopowej antenki. Rozumiem, że oryginał jest pewnie niedostępny, ale może znacie jakieś sprawdzone zamienniki - widziałem takie na ebayu, ale nie wiem czy są warte uwagi.

3. szukam także nakładki na klakson kierownicy momo

4. czy wiecie, czy jakieś radio było oferowane jako standard do tego auta?
5. Może wiecie czy można dopasować jakieś wkłady zamków, łącznie ze stacyjką. Niestety lata zrobiły swoje i boję się, że za chwilę, któregoś bębna nie przekręcę.
6. Fotele przednie - mam prawie 2 metry wzrostu i obecnie muszę mocno pochylać fotel, a głowę trzymać tuż pod szybą szyberdachu. Czy jest jakiś fotel, który możnaby przeszczepić by obniżyć siedzisko?
Rozważę każdą opcję, łącznie z jakimś customowym rozwiązaniem. 

To tak na dobry początek, bo na szczęście na razie, odpukać, nie mam większych zmartwień z moim staruszkiem.
Będę wdzięczny za wszelkie pomoc i mądrości.

Jarek

 

2. Mam taką antenę wysuwaną, ale trzeba będzie ją zregenerować.

4. Mam radio z Legacy I, z napisem SUBARU na panelu czołowym.

5. Najlepiej wyjąć wszystkie wkłady i oddać do kumatego "naprawiacza" zamków, i dorobić nowe klucze.

6. Fotele będą pasowały z Imprezy GT, ten kierowcy ma regulację wysokości siedziska i opuszcza się nisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, MacGregor napisał:

2. Mam taką antenę wysuwaną, ale trzeba będzie ją zregenerować.

4. Mam radio z Legacy I, z napisem SUBARU na panelu czołowym.

5. Najlepiej wyjąć wszystkie wkłady i oddać do kumatego "naprawiacza" zamków, i dorobić nowe klucze.

6. Fotele będą pasowały z Imprezy GT, ten kierowcy ma regulację wysokości siedziska i opuszcza się nisko.

Dzięki za odpowiedź.

ad2. Z antenką t pójdę chyba w stronę zamiennika, bo ponoć pasują, a jest ich sporo nowych na ebayu.

A swoją drogą, na czym miałaby polegać regeneracja Twojej antenki?

ad4. to radio masz wyjęte a auta? to kaseciak czy cd? jeśli jest wyjęte, to pewnie na naklejoną papierową "kartkę znamionową" i tna niej mógłby być napisany jakiś symbol i producent. Dałbyś radę spjrzeć?

ad5. "kumaty naprawiacz zamków" - to hasło klucz. nie wiem gdzie szuukać, bo dorabaiacze są teraz craz mniej fachowi, używają zwykle automatów i nawet dorabianie kluczy nie idzie im najlepiej, czego sam doświadczyłem.

ad6. tak właśnie słyszałem i będę szukał dwóch przednich.

 

Jeszcze raz dzięki za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...