Skocz do zawartości

Forester SG - jaka lambda/o co chodzi


Wade

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam proste pytanie ale ciężko o odpowiedz. Jaki numer pierwszej sondy powinien być w Foresterze SG 2.5 N/A 165km 2005 USA. Według katalogów 22641AA140 lub 22641AA280. U mnie jest wsadzona jakaś z Toyoty ale Denso o numerze 89467-20100.

Dodam ze do momentu wyciągnięcia silnika wszystko działało bez zarzutu (trzeba było zrobić UPG itd.). Po odpaleniu pojawił się tylko błąd P0031. Tylko bo po odpięciu kostki od sondy #1 i tak jest tylko błąd grzałki. Tak auto ma gaz. 

 

Zamówiłem używkę o numerze 22641AA140 z Imprezy. Po zamontowaniu brak zmian. Opór miedzy przewodami na "nowej" sondzie wynosił wszędzie 0 ohm. Na starej kilka Mega Omów.

 

Napięcie zasilania grzałki 12v. Po podpięciu nowej sondy 6v. Po podpięciu starej 0,3v. 

 

Auto działa bez zarzutu, ma moc, pali tyle samo. 

 

Zła sonda? Problem w kablach? Wina LPG?

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Wade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, stara lambda była na kostkę 6 pin (4 użyte) i tak jest od strony auta. Nowa jest na 4 piny (4 użyte). 

 

 

IMG_9408.jpg

IMG_2437.jpg

 

Dobra, pomierzyłem wszystko jeszcze raz bo wychodziły bzdury i na obydwóch grzałkach rezystancja wynosi 0. Po wpięciu jedne i drugiej w obwód auta na wejściu grzałki jest +12v a na wyjściu jakieś mikrowolty, praktycznie 0.

 

Pozostaje więc pytanie jaki numer powinna mieć ta lambda?

Edytowane przez Wade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...