Skocz do zawartości

Sprawdzone zamienniki


orm

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę ze zamienniki jak klocki, tarcze wycieraczki, filtry, olej to temat rzeka :) wrzucane są w wiele wątków może warto w jeden ?

 

Jeśli admin wyrazi zgodę by został ten wątek proszę porzucajcie tu to co juz gdzieś wrzucaliscie

Edytowane przez orm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że warto. Na jakich partsach się nigdy nie zawiodłem w swoich japończykach:

tarcze: ate, blueprint

klocki: ate, hawk

filtry kabinowy/ powietrza: mann, knecht, pruflux( aktualnie mam zainstalowany w XV  ), parę dni temu zakupiłem jakiś super -hiper kabinowy kamoka antysmogowy i antyalergiczny dam znac

filtr oleju : tylko OEM czarny 

sworznie: 555

tuleje: OEM

olej: Mobil 1 - miałem w Hondzie, Suzuki i obecnie w XV - w żadnym z aut silnik nie wybuchł, nie zatarł się, nie było ubytków oleju,

olej przekładniowy: shell spirax s6 axme

Wycieraczki: tylko motgum, nie polecam valeo

tłumik : Asmet dawał rade w Hondzie, supersprint również ale to zupełnie inna liga cenowa

 

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XV II 2.0 MY18

Klocki Zimmermann.
Jeszcze nie piszczą. Ciut lepiej hamuje. Lekko pylą.
Przód 22800.170.1
Tył 22158.145.1

Filtr kabinowy do ramki filtra premium lub „wklejenia”. Full zabezpieczenie, antybakteryjny nie mylić z węglowym.
Mann FP1828 - droższy


Wycieraczki przód
Valeo VF934 - dobre, ale dużo podróbek.
Denso DF-081 - extra!, dostawca OEM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Karas napisał:

oczywiście że warto. Na jakich partsach się nigdy nie zawiodłem w swoich japończykach:

tarcze: ate, blueprint

klocki: ate, hawk

filtry kabinowy/ powietrza: mann, knecht, pruflux( aktualnie mam zainstalowany w XV  ), parę dni temu zakupiłem jakiś super -hiper kabinowy kamoka antysmogowy i antyalergiczny dam znac

filtr oleju : tylko OEM czarny 

sworznie: 555

tuleje: OEM

olej: Mobil 1 - miałem w Hondzie, Suzuki i obecnie w XV - w żadnym z aut silnik nie wybuchł, nie zatarł się, nie było ubytków oleju,

olej przekładniowy: shell spirax s6 axme

Wycieraczki: tylko motgum, nie polecam valeo

tłumik : Asmet dawał rade w Hondzie, supersprint również ale to zupełnie inna liga cenowa

 

 

 

Dodaj konkretne numery, albo linki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Jakiś czas temu zakupiłem, a dzisiaj wymieniłem, wycieraczki. :) Hybrydowy Motgum na przód. Na razie działają nienagannie. ;)

Na tył nieważneco, bo Motgum nie ma w ofercie takich krótkich hybryd.

 

IMG_0340.thumb.jpg.bfc062f60e9b0c51641a5e006d1b3c12.jpg

  • Dzięki! 1
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.06.2021 o 20:49, @daro napisał:


Denso DF-081 - extra!, dostawca OEM

 

Denso to w rzeczywistości Nippon Wiper Blades, nie do kupienia chyba poza Japonią ;) Najlepsze wycieraczki jakie kiedykolwiek używałem.

Do samochodów europejskich Denso pakuje niestety wycieraczki innych firm (np SWF) i one mogą już nie być tak fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Knurek1111 napisał:

 

Denso to w rzeczywistości Nippon Wiper Blades, nie do kupienia chyba poza Japonią ;) Najlepsze wycieraczki jakie kiedykolwiek używałem.

Do samochodów europejskich Denso pakuje niestety wycieraczki innych firm (np SWF) i one mogą już nie być tak fajne.

https://motofocus.pl/akcesoria/6940/nippon-wiper-blade-w-polsce

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Denso to w rzeczywistości Nippon Wiper Blades, nie do kupienia chyba poza Japonią Najlepsze wycieraczki jakie kiedykolwiek używałem.
Do samochodów europejskich Denso pakuje niestety wycieraczki innych firm (np SWF) i one mogą już nie być tak fajne.

Mam drugi kpl. Denso. Odzyskałem wiarę w dobrą gumę. Kiedyś w innym aucie tylko topowe Valeo ale chyba obecnie za dużo podróbek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, radix99 napisał:

 

Artukuł sprzed 11 lat.

W międzyczasie Denso stworzyło nową markę z NWB (wcześniej Denso miał udziały w NWB), ciekawe jaką teraz oferują jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
32 minuty temu, Snuff napisał:

I co? te klocki Suburu pasują do Twojego Subaru ? :D hamują i nie piszczą ? 

 

Pasują, hamują i (jak na razie) nie piszczą - w końcu to klocki "Noise free" ;) 

 

Gwarancja się skończyła i pierwszy raz robiłem coś poza ASO, zobaczymy, porównamy.... 

 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja testuje takie cudo na imprezie ale to walsciwie to samo :) przy 150-160 na niemieckich autostradach fajnie hamuja ... inaczej bym juz nie pisał :) 3000 km juz przejechane na nich, sa lepsze niz delphi co miałem przed nimi tampe zaczynaly piszczec 

Screenshot_20220527-083122.png

 

Edytowane przez orm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...