Skocz do zawartości

Domek na południu Europy


Czarne_Koronkowe

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

 

chcemy się wybrać z przyjaciółmi (4 osoby dorosłe) na wakacje. W grę wchodzi Chorwacja, Czarnogóra, Albania, Mołdawia (od biedy Włochy i Grecja). Szukamy fajnego domku (cisza spokoj) blisko od morza lub basenu. Wczoraj 5h szukaliśmy czegoś na booking o wszyscy ściemniają „domek na wyłączność”, a tak naprawdę to jest apartament w większym obiekcie. 
 

Czy macie coś godnego polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że kolega wie na jakich stronach szukać a pytał o jakieś konkretne propozycje i doświadczenia, coś co można mu byłoby polecić. Ja mam miejscówkę w Kalamcie, któą mógłbym spokojnie polecić ale to apartament...i południa Grecji w lipcu/sierpniu bym nie polecał. Byłem we wrześniu a jadąc skuterem miałem wrażenie, że ktoś mi gorącym powietrzem z suszarki dmucha w twarz ^_^

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że kolega wie na jakich stronach szukać a pytał o jakieś konkretne propozycje i doświadczenia, coś co można mu byłoby polecić. Ja mam miejscówkę w Kalamcie, któą mógłbym spokojnie polecić ale to apartament...i południa Grecji w lipcu/sierpniu bym nie polecał. Byłem we wrześniu a jadąc skuterem miałem wrażenie, że ktoś mi gorącym powietrzem z suszarki dmucha w twarz 
 
Ja to w sumie zrozumiałem inaczej, bo na booking rzeczywiście raczej są apartamenty.

My byliśmy tutaj:
https://www.vrbo.com/pl-pl/apartament-wakacyjny/p1624695?noDates=true&uni_id=3196167

W 3 rodziny, basen na wyłączność.
Wspólna wielką jadalnia z piecem do pizzy.
Niedaleko fajna lokalna restauracja i sklep z winem lanym z baniaka.

Największy minus to że jest to zadupie.... Największy plus, że to jest zadupie

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Neutrino33 napisał:

Myślę, że kolega wie na jakich stronach szukać a pytał o jakieś konkretne propozycje i doświadczenia, coś co można mu byłoby polecić. Ja mam miejscówkę w Kalamcie, któą mógłbym spokojnie polecić ale to apartament...i południa Grecji w lipcu/sierpniu bym nie polecał. Byłem we wrześniu a jadąc skuterem miałem wrażenie, że ktoś mi gorącym powietrzem z suszarki dmucha w twarz ^_^

 

Co byś polecił w Kalamacie? 
W tych okolicach mogę rekomendować zdecydowanie to (choć to apartamenty): https://www.booking.com/hotel/gr/poliana-villas.pl.html

Edytowane przez Baro
Link
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Michał W. napisał:

Od kilku lat nie jestem w temacie podróży na południe ale kiedyś o całe domki łatwiej było na casamundo.pl niż na booking. 

Brałem w casamundo kilka razy...zrezygnowałem jak się okazało ze normalnie przez stronę ośrodka jest zauważalnie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Baro napisał:

Co byś polecił w Kalamacie? 
W tych okolicach mogę rekomendować zdecydowanie to (choć to apartamenty): https://www.booking.com/hotel/gr/poliana-villas.pl.html

 

byłem kiedyś tutaj

 

https://g.page/KaterinaApartments?share

 

dla mnie najważniejsze jest by byc blisko wody, a tam jest 4 minut piechotą, poza tym we wrześniu cisza, spokój, woda ciepła, przejrzystość do 30m, na plaży mały barek, natryski, leżaki (free) ...mnie nic więcej nie potrzeba, ja i tak cały czas siedze w wodzie albo piję cafe fredo. Nocleg mam tylko po to by się przespać i luksusów nie oczekuję.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Neutrino33 napisał:

 

byłem kiedyś tutaj

 

https://g.page/KaterinaApartments?share

 

dla mnie najważniejsze jest by byc blisko wody, a tam jest 4 minut piechotą, poza tym we wrześniu cisza, spokój, woda ciepła, przejrzystość do 30m, na plaży mały barek, natryski, leżaki (free) ...mnie nic więcej nie potrzeba, ja i tak cały czas siedze w wodzie albo piję cafe fredo. Nocleg mam tylko po to by się przespać i luksusów nie oczekuję.

Uwielbiam ten rejon. Malo turystów, specyficzny klimat. Nieco inny niż na obrazkach z Santorini. 
Ten mój nieco daleko od wody za to ze świetnymi basenami, kameralna atmosfera i przemiła właścicielka Kiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś na Krecie szukał --> kumpel Anglik oferuje (budują / sprzedają /wynajmują):
https://www.euroland-crete.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi i podpowiedzi :) Niestety wyspy odpadają, bo koniecznie autem - ewentualnie gdzieś blisko promem.

 

generalnie znalazłem coś takiego w Bośni:

http://www.booking.com/Share-X1tkvd

 

ale znajomi się naczytali głupot o Bośni i Albani i skapitulowali ;) 

Wiec poki co nastawiamy się na Chorwację. Raczej 2 miejscówki każda po tygodni. Tydzień zwiedzania, tydzień obiboka. 
 

Edytowane przez Czarne_Koronkowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Czarne_Koronkowe napisał:

ale znajomi się naczytali głupot o Bośni i Albani i skapitulowali

Jeździmy do Albanii i po Bałkanach od 2016, z wyjątkiem ubiegłego roku(zaraza), wszystkie noclegi znalezione na booking.

W tym roku już noclegi nas nie interesowały(mamy wszystko ze sobą:OO:)ale, rozmawialiśmy z ludźmi którzy wynajęli domek obok plaży w Ksamil, 17 euro za dobę:D

Bardzo se chwalili, bo właścicielka jeszcze zaczęła im robić śniadanka i smażyć rybkę i za cholere nie chciała przyjąć więcej kasy:blink:

IMG_20210607_144530.jpg

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Czarne_Koronkowe napisał:

generalnie znalazłem coś takiego w Bośni

Jajce to generalnie zadupie, do zwiedzenia w dwa dni, w miasteczku tylko wodospad, niedaleko małe młyny i to wszystko.

Proponuję skakać z miejsca na miejsce co dwa dni, robimy tak od lat, warto odwiedzić Sarajevo, Mostar itd.

O ile wiem BiH jak na razie jest zamknięta dla turystów.

IMG_20190919_091727.jpg

IMG_20190919_095650.jpg

  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, koziolek napisał:

Jeździmy do Albanii i po Bałkanach od 2016, z wyjątkiem ubiegłego roku(zaraza), wszystkie noclegi znalezione na booking.

W tym roku już noclegi nas nie interesowały(mamy wszystko ze sobą:OO:)ale, rozmawialiśmy z ludźmi którzy wynajęli domek obok plaży w Ksamil, 17 euro za dobę:D

Bardzo se chwalili, bo właścicielka jeszcze zaczęła im robić śniadanka i smażyć rybkę i za cholere nie chciała przyjąć więcej kasy:blink:

IMG_20210607_144530.jpg

Wygląda i brzmi jak miejsce idealne dla mnie. Masz jakieś dokładniejsze namiary? Pewnie w tym roku ze względu na przeprowadzkę i ustawianie życia na nowo w Polsce nie damy rady...ale może w przyszłym roku. Lubię miejsca, gdzie nie ma żadnych atrakcji, zabytków itp. bo to oznacza brak turystów. Lubię prostotę a nawet swoistą przaśność lokalną, bliskość plaży, czystą i ciepłą wodę morską. ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Neutrino33 napisał:

Wygląda i brzmi jak miejsce idealne dla mnie. Masz jakieś dokładniejsze namiary? Pewnie w tym roku ze względu na przeprowadzkę i ustawianie życia na nowo w Polsce nie damy rady...ale może w przyszłym roku. Lubię miejsca, gdzie nie ma żadnych atrakcji, zabytków itp. bo to oznacza brak turystów. Lubię prostotę a nawet swoistą przaśność lokalną, bliskość plaży, czystą i ciepłą wodę morską. ^_^

To jest akurat na południu Albanii, miejscowość Ksamil oblegana przez turystów w sezonie który właśnie się zaczyna.

Ta zatoczka jest z trudnym dojazdem, dzięki temu luz i spokój. 

Zabudowania z 700metrów dalej, woda w ubiegłym tygodniu w morzu Jońskim była o temperaturze 22-24 stopni:dance:

IMG_20210608_130321.jpg

Edytowane przez koziolek
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2021 o 17:15, Czarne_Koronkowe napisał:

ale znajomi się naczytali głupot o Bośni i Albani i skapitulowali ;) 

Wiec poki co nastawiamy się na Chorwację. Raczej 2 miejscówki każda po tygodni. Tydzień zwiedzania, tydzień obiboka. 

Od siebie polecam Monulat (miejscowosc na granicy z Montenegro blisko Dubrownika ) oraz wyspę Pag. 

pag.JPG

Edytowane przez Karas
  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Chorwacji byliśmy tutaj

https://www.vrbo.com/it-it/affitto-vacanze/p825878?preferlocale=true&vgdc=HAIT

Dom na 3 rodziny.
Też było fajnie.

Do plaży dalej, ale droga dla forka :)

Zresztą mając basen, nie chciało nam się jeździć za dużo ;)

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 21.06.2021 o 09:24, koziolek napisał:

Jeździmy do Albanii i po Bałkanach od 2016, z wyjątkiem ubiegłego roku(zaraza), wszystkie noclegi znalezione na booking.

W tym roku już noclegi nas nie interesowały(mamy wszystko ze sobą:OO:)ale, rozmawialiśmy z ludźmi którzy wynajęli domek obok plaży w Ksamil, 17 euro za dobę:D

Bardzo se chwalili, bo właścicielka jeszcze zaczęła im robić śniadanka i smażyć rybkę i za cholere nie chciała przyjąć więcej kasy:blink:

IMG_20210607_144530.jpg

ale bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...