Skocz do zawartości

Forester SJ - temperatura silnika


lucash

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, bo nie znam swojego samochodu jeszcze. Znalazłem info o temperaturze silnika. Ile to jest normalna temperatura a kiedy zacząć się martwić? :) Aktualnie pokazuje ok 92-93 stopnie ale rozumiem że to może zależeć od temp. na zewnątrz. Czy w czasie upałów może być więcej? Jaka jest bezpieczna granica. Sorry za proste pytania ale nie miałem do czynienia wcześniej z precyzyjnym wskazaniem temperatury ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej ta temp na potrójnym wyświetlaczu to temperatura oleju -> temp silnika to tylko Niebieska lampka na desce rozdzielczej (jak uruchomisz silnik) potem znika jak się "nagrzeje" według komputera i ewentualnie później czerwona jak się zagotuje - obyśmy nigdy jej na czerwono nie widzieli podczas jazdy....

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale po co szukasz 3 dziury? dostałeś odpowiedz , u mnie a też mam SJ 2,0 benzyna wolnossak temperatura podczas jazdy w mieście dochodzi do 98 -99 st.C Oczywiście ,że podczas trwających upałów silnik szybciej osiąga wyższe temperatury niż zimą, ale to normalna sprawa.Nie przejmuj się tą temparaturą, z tego co opisujesz to u Ciebie jest wszystko OK.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, lucash napisał:

O kurcze. A byłem przekonany że to silnika :) Chyba muszę poszukać instrukcję obsługi. 

Poszukaj możesz to ustawić pod siebie:
Jak kupowałem to auto były następujące paramtery: % wciśnięcia gazu      turbo bar       i właśnie temp oleju

Teraz mam ustawione: Dystans "Wycieczki" Średnie spalanie i temp oleju - to zostawiłem temperatury według mnie zawsze warto kontrolować w aucie :-)

Miłego użytkowania auta ! Radości z jazdy!

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 18.06.2021 o 19:07, mio1 napisał:

No ale po co szukasz 3 dziury? dostałeś odpowiedz , u mnie a też mam SJ 2,0 benzyna wolnossak temperatura podczas jazdy w mieście dochodzi do 98 -99 st.C Oczywiście ,że podczas trwających upałów silnik szybciej osiąga wyższe temperatury niż zimą, ale to normalna sprawa.Nie przejmuj się tą temparaturą, z tego co opisujesz to u Ciebie jest wszystko OK.

Nie szukam tylko lubię wiedzieć ile powinno być. W Oplu i Fordzie były wskaźniki i wiedziałem jaka sytuacja z termostatem a tutaj lipa ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, lucash napisał:

Nie szukam tylko lubię wiedzieć ile powinno być. W Oplu i Fordzie były wskaźniki i wiedziałem jaka sytuacja z termostatem a tutaj lipa ;) 

Masz temperaturę oleju 90-105 w normalnej jeździe to prawidłowa temperatura zależy też jak jest ciepło na polu. Przy prędkościach autostradowych może dojść nawet do 115-120

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...