Jump to content

Lanos WRX 2007 2,5 tłumik końcowy

plech1965
 Share

Recommended Posts

Witam,

finalizuję zakup WRX z 2007 r 2.5 l 265 KM, jeździ genialnie ale nie wygląda. Chcę zmienić to i owo ale na początku wydech końcowy na dwururkę np. od STI, czy ktoś już to przechodził, czy da się tak spasować i czy nie trzeba korygować ustawień. Dopiero wdrażam się w temat Subaru i widzę że większość elementów tuningu optycznego dotyczy wersji STI. Może powinienem rozważyć zakup STI zamiast WRX upiększać. Rzecz w tym że WRX pod względem ceny i wrażeń z jazdy zupełnie mi wystarcza a cena jednak znacznie niższa. Proszę o wyrozumiałość dla nowicjusza :)

Różnica w cenie nie bierze się znikąd. Przejedź się STi i WRX i wtedy decyduj. 

masz rację z pewnością jest różnica tyle że ja nie ogarnę STI biorąc pod uwagę moje umiejętności WRX jest optymalny a chcę tylko sprawić żeby nie był tak nudny wizualnie.

WRX kupuję za 34000 i planuję dołożyć jakieś 10 tys. natomiast STI to wydatek od 60 tys w górę. Auto planuję na 3 lata max chyba że się zakocham w marce.

Możesz tłumik końcowy zmieniać bez korekty mapy.

Jak miałem lanosa WRX nie mogłem znaleźć żadnego back boxa, wyciąłem końcowy tłumik i zamiast niego wstawiłem rurę, było głośno.

później wstawiłem tam mały tłumik przelotowy i było super, za niewielkie pieniądze.

• 2 weeks later...

Jest tylko jedna metoda. Kupujesz STI i się szkolisz. Jeżeli po kwartale dochodzisz do wniosku, że nie ogarniasz, sprzedajesz ,za pewnie te same pieniądze, i kupujesz sobie wolnossącą 160 lub 175 kuni. To Ci pewnie wystarczy do komfortu,  zabawy i nauki i Wybacz, ale nie każdy urodził się rajdowcem. Znam wiele osób, mieniących się dobrymi kierowcami, którzy przy STI, czy EVO XII _ X kompletnie padali.