Skocz do zawartości

Stuki w silniku


cinek19_91

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam serdecznie. Użytkuję  Legacy 2.0 D i mam pytanie. Podczas jazdy, przy każdej zmianie biegu, po wciśnięciu pedału sprzęgła słychać odgłos lekkiego terkotania który ustępuje po puszczeniu sprzęgła. Nie ma on wpływu na jazdę, przyspieszenie itp. aczkolwiek wydaje mi się to dziwne. Auto startuje normalnie, nie szarpie. Czy posiada ktoś wiedzę, czym to może być spowodowane?  Dodam ze na starym sprzęgle było to samo, wymieniłem cały kompletny zestaw na nowy i nadal jest to samo.Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2021 o 14:48, cinek19_91 napisał:

 

Witam serdecznie. Użytkuję  Legacy 2.0 D i mam pytanie. Podczas jazdy, przy każdej zmianie biegu, po wciśnięciu pedału sprzęgła słychać odgłos lekkiego terkotania który ustępuje po puszczeniu sprzęgła. Nie ma on wpływu na jazdę, przyspieszenie itp. aczkolwiek wydaje mi się to dziwne. Auto startuje normalnie, nie szarpie. Czy posiada ktoś wiedzę, czym to może być spowodowane?  Dodam ze na starym sprzęgle było to samo, wymieniłem cały kompletny zestaw na nowy i nadal jest to samo.Z góry dziękuję za odpowiedź

 

Ten typ tak ma. Terkotanie przenosi się od dwumasy. Tego typu zjawisko spotkałem w kilka innych samochodach(nie Subaru). Nowa dwumasa terkocze bardziej, po przejechaniu kilkunastu tysięcy km będzie ciszej. W silnikach z nowych shortblockiem i nową zestawem dwumasa+sprzęgło też terkocze. Przerzuciłem tego z 50sztuk. 

Edytowane przez ir3n3usz
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2021 o 20:27, owad napisał:

U mnie nic nie terkotało po zmianie dwumasy i sprzęgła...Jak byl nowy po kupnie tez nie. Nie sadze ze TTTM.

Ja słyszałem o kilku autach w których sprzęgło po wymianie stukało. Nie znasz powiedzenia - sprzęgło LUKa co w pudełku już stuka ? :D

  • Super! 2
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.06.2021 o 20:10, miki_mi2 napisał:

Ja słyszałem o kilku autach w których sprzęgło po wymianie stukało. Nie znasz powiedzenia - sprzęgło LUKa co w pudełku już stuka ? :D


Fabrycznie nowy Fiat Ducato z 3.0 Iveco terkotał. Kiedyś pewnemu klientowi bardzo przeszkadzało, to terkotanie i zaczęliśmy robić dochodzenie. Okazało się, że fabrycznie nowe fury ze stoku terkoczą. 
Terkotanie nie jest usterką, tylko normalną pracą dwumasy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...