Jump to content

Recommended Posts

Witam! Mam swoją świnkę 2.5 w gazie 165KM. 
Jest to bardzo kulturalny cichy samochodzik. Chyciałbym ciut zmodyfikować wydech tak żeby jednak było słychać przyjemny pomruk boxerka (wszyscy wiemy po co mamy te samochody). Zależy mi na tym żeby to nie był odpustowy samochód który słychać w całej wsi. Chce przejechać tym samochodem kilka godzin bez bólu głowy. Chciałbym żeby był DELIKATNIE głośniejszy. Co w takim przypadku zrobić? Czy wymienia się kolektor wydechowy czy tłumik końcowy czy wystarczy wiertarką zrobić małą dziurkę w którymś tłumiku czy coś jeszcze innego? Zapewne temat przerabiany wielokrotnie także proszę o rady. 

POZDRAWIAM MIŁOŚNIKÓW :)

Jeżeli chcesz bulgot to bez zmiany kolektora będzie ciężko. Jeżeli chcesz, aby było trochę głośniej to wymiana końcowych na przelotowe pomoże. Ja zmieniłem końcowe, w prawdzie w H6, i jestem bardzo zadowolony z efektu. Przy normalnej jeździe nie jest za głośno.

4 godziny temu, spiderq napisał:

Jeżeli chcesz bulgot to bez zmiany kolektora będzie ciężko. Jeżeli chcesz, aby było trochę głośniej to wymiana końcowych na przelotowe pomoże. Ja zmieniłem końcowe, w prawdzie w H6, i jestem bardzo zadowolony z efektu. Przy normalnej jeździe nie jest za głośno.

Masz to gdzieś tutaj opisane? Jesli nie, to proszęrozwiń temat bo sam jestem ciekaw. Wrzuć jakiś filmik z dźwiękiem.

@Neutrino33 konkretnie mówię tutaj o tłumikach końcowych STI Genome. W zakresie obrotów do 2,2-2,3 tys. prawie ich nie słychać w środku, owszem powyżej czy pod obciążeniem tak, ale przy normalnej jeździe nie jest głośno w środku. Jeździłem z nimi na daily i w trasy, nigdy nikt nie narzekał że jest za głośno w środku.

Teraz, spiderq napisał:

@Neutrino33 konkretnie mówię tutaj o tłumikach końcowych STI Genome. W zakresie obrotów do 2,2-2,3 tys. prawie ich nie słychać w środku, owszem powyżej czy pod obciążeniem tak, ale przy normalnej jeździe nie jest głośno w środku. Jeździłem z nimi na daily i w trasy, nigdy nikt nie narzekał że jest za głośno w środku.

Musiałbym wsadzic rodzinę do twojego samochodu i przetestować :biglol: