Skocz do zawartości

Forester SG -gaśnie


halinka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Intryguje mnie taki problem, który mam ze swoim SG MY06 2.0X AT.

Od kiedy go kupiłem (półtora roku temu) zdarza mu się w bardzo nie regularnych odstępach czasu że sam zgaśnie, gdy go odpalę i wbije R i zaczynam cofać. Po prostu gaśnie, potrafi tak że dwa trzy razy pod rząd. Nie ma znaczenia czy jest zimny czy po świeżej jeździe. Błędy żadne nie wyskakują. Jeździ normalni i bezproblemowo. 

Czy ktoś miał taki przypadek ?

 

(Od zakupu zrobił mi tak może 10-15 razy, zawsze w tych samych okolicznościach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałem w tym układzie bo jak gaśnie to i tak na P lub N przerzucamy aby odpalić. Czasem jest tak że kilka miesięcy nie ma tego problemu. 

ATF jeszcze nie wymieniałem (mam zamiar w lipcu zrobić wymianę statyczną, bo dojeżdżam do 180kkm przebiegu).

Zapomniałem dopisać, że gaśnięcie jest gdy delikatnie naciskam na gaz aby tylko się toczył, jak efektywniej ruszam to problem nigdy jeszcze.nie wystąpił

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odkręceniu sterownika w skrzyni 4eat zlatuje jeszcze z 1,5 litra i nie potrzeba wtedy robić dynamicznej.  A u Ciebie to już smoła jest zamiast oleju po tych 180kk i przy takim przebiegu na jednym oleju nie pozwól na dynamiczną wymianę , zrób dwie statyczne w odstępie 1000 km 

Edytowane przez ipsx82
  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ipsx82 napisał:

Po odkręceniu sterownika w skrzyni 4eat zlatuje jeszcze z 1,5 litra i nie potrzeba wtedy robić dynamicznej.  A u Ciebie to już smoła jest zamiast oleju po tych 180kk i przy takim przebiegu na jednym oleju nie pozwól na dynamiczną wymianę , zrób dwie statyczne w odstępie 1000 km 

Myślę że poprzedni właściciele wymieni oleje, bo chyba by tyle nie dojeździła, nadto na bagnecie olej wygląda normalnie, ale  nie znam się na tym (nie jestem w stanie ocenić jakości oleju po ilości na miarce).

Dobrze mówisz z tą podwójna wymiana oleju statycznie (miałem zamiar zrobić dubla co 5kkm). 

15 minut temu, ewemarkam napisał:
18 minut temu, halinka napisał:
Doczytałem gdzieś że co 60kkm statyczna a co 120kkm dynamiczna z filtrem wewnętrznym emoji4.png
 

Filtr wewnętrzny wystarczy wypłukać, przy wymianie statycznej zdejmij miskę więcej oleju zejdzie.

Samo płukanie takiego filtra hydrauliki jest wystarczające ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest w zasadzie drobne sitko, takie bardzo bardzo drobne. Ma zatrzymać kawałki metaliczne, jak np wykruszenia z bieżni łożysk. Jeśli nie będzie uszkodzony, czytaj rozdarty to go wypłucz, nawet pod kranem. Możesz zawsze kupić nowy za ok 160-200 PLN bodajże.

Widać w nim zanieczyszczenia.
Niżej zdjęcia przed, tego co wyleciało oraz po. Nie mam zdjęcia środka, ciężko to zrobić. To akurat filtr i opiłki ze skrzyni w której posypało się łożysko, spełnił swoją funkcję i wyłapał wszystko. Skrzynia pracuje poprawnie.

6098888cc8a0e5622d81dfc88ce50b10.jpg

57aef9f4161a1696f7c5ce8a49bea24a.jpgacfd3a56d9067404f70fd8305ff5061b.jpg

Na ostatnim zdjęciu lepiej widać opiłki.0bad59534c72d8479be2ea97520dad50.jpg

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ewemarkam napisał:

To jest w zasadzie drobne sitko, takie bardzo bardzo drobne. Ma zatrzymać kawałki metaliczne, jak np wykruszenia z bieżni łożysk. Jeśli nie będzie uszkodzony, czytaj rozdarty to go wypłucz, nawet pod kranem. Możesz zawsze kupić nowy za ok 160-200 PLN bodajże.

Widać w nim zanieczyszczenia.
Niżej zdjęcia przed, tego co wyleciało oraz po. Nie mam zdjęcia środka, ciężko to zrobić. To akurat filtr i opiłki ze skrzyni w której posypało się łożysko, spełnił swoją funkcję i wyłapał wszystko. Skrzynia pracuje poprawnie.

6098888cc8a0e5622d81dfc88ce50b10.jpg

57aef9f4161a1696f7c5ce8a49bea24a.jpgacfd3a56d9067404f70fd8305ff5061b.jpg

Na ostatnim zdjęciu lepiej widać opiłki.0bad59534c72d8479be2ea97520dad50.jpg

Dzięki za wskazówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...