Skocz do zawartości

Komputer diagnostyczny


Benek96

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam Subaru Forester SG i dziś pojawił mi się błąd (check engine + mrygajacy "crusie"). Pewnie to błąd zaworu/pompy powietrza wtórnego. Chciałbym się zapytać was jakiego programu używacie do kasowania takie błędu? Czy używacie interfejsu diagnostycznego np. z laptopem np. (elm-327) czy kupić lepiej skaner/tester diagnostyczny (np. FOXWELL) . Może jakieś polecacie?

Który z nich będzie miał więcej funkcji? 

Czy Subaru ma jakiś dedykowany program/tester? 

Z góry dzięki za odp. 

Pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rutra80 czyli kabel Vag nie tylko obsłuży cała grupę Vag? Też Subaru? Chciałem kupić porządniejszy interfejs, nie taki na telefon. Wolałbym podłączyć laptopa i móc więcej rzeczy zrobić/sprawdzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Benek96 napisał:

@rutra80 czyli kabel Vag nie tylko obsłuży cała grupę Vag? Też Subaru? Chciałem kupić porządniejszy interfejs, nie taki na telefon. Wolałbym podłączyć laptopa i móc więcej rzeczy zrobić/sprawdzić. 

Tak, sam tego używam i mogę wszystko chyba oprócz diagnostyki SRS i ABS. Niektórymi można nawet bawić się mapą (chociaż do tego pewniejszy jest Tactrix).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rutra80 napisał:

Chociaż jeśli @Benek96 ma przedliftowego 2.0X to z praktyki wiem że może być problem z dogadaniem się tymi tanimi wynalazkami.

Mam przedliftowego  XT/03.  Stąd może problemy. Chciałem coś małego mieć przy sobie na wszelki wypadek.

Wiecie czy te elmy tak się różnią ,że te drogie mogą chodzić ,a tanie nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest. Tani Elm nie chciał połączyć się z 2.0 XT, MY'04. Zrobił to iCar 2, iCar 3 miał problemy. Generalnie tanie układy chyba po prostu wolniej działają.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, respect napisał:

Wiecie czy te elmy tak się różnią ,że te drogie mogą chodzić ,a tanie nie?

Z mojego doświadczenia problemem z połączeniem nie był elm a telefon. Mój się nie łączył (2 różne ale budżetowe kostki elm i 2 różne samochody, H6 i jeden ze stajni VAG) Dopiero przypadkiem wpadłem, że to może być wina telefonu. Inny telefon i wszystko śmiga. Choć zanim na to wpadłem to zainwestowałem w komputer do VAG. A później go oddałem z samochodem bo nie łączył się z markami spoza stajni VAG. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Kupiłem kabel Vag Kkl i zainstalowałem free Ssm ale niestety jak się łączę laptopem z autem przez obd pojawia się komunikat "no serial port available". Czy nie mam jakiegoś sterownika czy co? 

Pomóżcie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...