Skocz do zawartości

Wyciek oleju FB 20


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry

Ok 1-2 mcy temu zauważyłem mokre miejsce na głowicy prawej patrząc od góry. Nie było to zapocenie tylko widoczny ślad oleju silnikowego. Wytarłem do sucha i nic się nie działo aż do zeszłego tygodnia kiedy to olej pojawił się ponownie -albo ja go dopiero zobaczyłem. Może ktoś coś wie o takim wycieku i co dalej z tym robić ?

Samochód to Subaru Impreza rok 17 (MY 18) oczywiście po gwarancji. Przebieg 69 tyś km. Użytkowany normalnie tj bez szaleństw - emerycko. Slon i serwis PL.

Na zdj. trzecim dla porównania str lewa.

Z góry dziękuję za poradę Igor

IMG_0927.JPG

IMG_0928.JPG

IMG_0929.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Karas napisał:

na zapocenie to nie wygląda. Raczej ktoś wymieniał niechlujnie olej i przy odkręcaniu filtra który jest z prawej strony od góry pokapał i nie wytarł... 

Filtr oleju jest z lewej strony, a wyciek z prawej. Na trzecim zdjęciu widać oklejone brudem zabezpieczenie wykonane przez fabrykę, wosk którym jest pokryta większość części silnika.  Z czasem okleja się piachem i taki jest efekt jak na foto. 

Edytowane przez ir3n3usz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosząc się do pierwszego wpisu, prawdopodobnym miejscem wycieku oleju jest tzw. karter, a więc łącznik pomiędzy głowicą a pokrywą zaworu.

Miejsce wycieku należy przemyć, a następnie zaobserwować z którego konkretnie miejsca wycieka olej.  Na tej podstawie będzie wiadomo jaki element należy uszczelnić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...