Jump to content

Wyciek oleju FB 20


Recommended Posts

Dzień Dobry

Ok 1-2 mcy temu zauważyłem mokre miejsce na głowicy prawej patrząc od góry. Nie było to zapocenie tylko widoczny ślad oleju silnikowego. Wytarłem do sucha i nic się nie działo aż do zeszłego tygodnia kiedy to olej pojawił się ponownie -albo ja go dopiero zobaczyłem. Może ktoś coś wie o takim wycieku i co dalej z tym robić ?

Samochód to Subaru Impreza rok 17 (MY 18) oczywiście po gwarancji. Przebieg 69 tyś km. Użytkowany normalnie tj bez szaleństw - emerycko. Slon i serwis PL.

Na zdj. trzecim dla porównania str lewa.

Z góry dziękuję za poradę Igor

IMG_0927.JPG

IMG_0928.JPG

IMG_0929.JPG

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Karas napisał:

na zapocenie to nie wygląda. Raczej ktoś wymieniał niechlujnie olej i przy odkręcaniu filtra który jest z prawej strony od góry pokapał i nie wytarł... 

Filtr oleju jest z lewej strony, a wyciek z prawej. Na trzecim zdjęciu widać oklejone brudem zabezpieczenie wykonane przez fabrykę, wosk którym jest pokryta większość części silnika.  Z czasem okleja się piachem i taki jest efekt jak na foto. 

Edited by ir3n3usz
Link to comment
Share on other sites

Odnosząc się do pierwszego wpisu, prawdopodobnym miejscem wycieku oleju jest tzw. karter, a więc łącznik pomiędzy głowicą a pokrywą zaworu.

Miejsce wycieku należy przemyć, a następnie zaobserwować z którego konkretnie miejsca wycieka olej.  Na tej podstawie będzie wiadomo jaki element należy uszczelnić. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...