Skocz do zawartości

wybór pomiędzy obk legacy impreza


Michał Kraków

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Przyszedł czas na kolejne subaru w rodzinie :D. Najchętniej sklonowałbym mojego obk, ale skoro się nie da, to trzeba sobie radzić inaczej i wybrać coś innego. W związku z powyższym zastanawiamy się nad obk, legacym oraz imprezą, rocznik około 2015. Proszę o opinie o silnikach w danym modelu (który jak najmniej awaryjny, ale dający przyjemność z jazdy) bo od tego chciałbym zacząć. Generalnie samochód głównie w trasy, między 500km a 1004km ciągiem. Będę mocno wdzięczy za każdą pomoc.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obk 3.6 to jest wybór oczywisty, mam i zrobiłem nim już sporo kilometrów w tym trasę Kraków-Innbruck-Siena-Sardynia. Zastanawi się nad 2.5 obk, czy buzo się traci na mocy (3,6 po 2012 to tylko US, Kanada). Legacy V ta sama sytuacja co z obk jeśli chodzi o dostępność i wersje silnikowe (GT do modelu IV, powyżej modelu IV import z że oceanu). Imprezę alternatywnie rozważam, bo nie wiem o niej wiele. W woli wyjaśnienia, nie biorę pod uwagę diesela ani LPG, nie mam problemu z motoryzacja z za wielkiej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legacy/OBK to super platforma i bardzo udane samochody.
Mialem b.podobny dylemat 2 lata temu jak moje Legacy GT 2010 zrobiło się starsze i szukałem następcy. Skończyło się na ..... Giulii, bo Subaru nie miało nic w ofercie o choćby zbliżonych osiągach. Przesiadka z 3.6 na 2.5 w tak duzym aucie może być mocno rozczarowująca.....

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Michał Kraków napisał:

 nie mam problemu z motoryzacja z za wielkiej wody.

najlepiej więc ściągnąć z USA OBKa 3.6 V generacji - z EyeSight (aktywny tempomat) - ponoć rewelacyjnie sprawdza się na długie trasy.

niestety w EU juz nie ma nic ciekawego jeśli chodzi o silniki.

hybrydy Subaru omijaj szerokim łukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już obk 3,6 tyle że IV, i myślałem o czymś może trochę innym np. legacy który jest niższy i ma inne zawieszenie. A jak mi przyjdzie robić trasę Wiedeń Tyrol, gdzie jest 250 km prostej autostady to może wygodniej? Nie wiem jak impreza bo nie zagłębiałem się bardzo w specyfikację silników, najmniejsza zapewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...