Skocz do zawartości

Pożegnanie z Subaru :(


Aph3x

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, Than_Junior napisał:

chojny, pojedz nowym Eniaqiem (wiadomo, Skoda lepsza od... wszystkiego ;) ) i powiedz mi, czy jest to zle auto. Nawet nie namawiam do Porsche Taycana albo czegos takiego, bo to jest dopiero genialne auto. Ale naprawde calkiem szczerze przetestuj. I potem powiedz mi, czy nie jest to po prostu dobry samochod. Bo pod kreska o to wlasnie chodzi: konsument decyduje. Jak wystarczajaca liczba powie, ze to jest fajne, to cala reszta ruszy. My tak mielismy z Leaf'em - nikt nas nie musial przekonywac do tego auta :) 

 

 

Jeździłem dwoma elektrykami, jednym słabym drugim mocnym. Do jazdy w koło komina ok. Znasz nas, co nas ciekawi jest aktualnie i będzie przez następne 20-30 lat zdecydowanie poza zasięgiem samochodów elektrycznych. ;) 

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzies pojechac w teren elektrykiem :D. I co jak bateria sie rozladuje ? Przyniesiemy faze w karnistrze ? Elektryki to dobra droga rozwoju. Ale ja sobie nie wyobrazam ich w autach urzedow nadlesnictwa wojsku LKW. Pewnie postep idzie do przodu i jezeli wejdzie technika SALD to sam sie moze skusze. Na razie  pozostaje levorg tak dlugo az sie to wszystko troche uporzadkuje. Na razie mam wrazenie ze Firmy szukaja po prostu nowych bodzcow do kupna samochodow. Po prostu ktos robie na tym pieniadze. Na ekologi tez sie zarabia ogromnie pieniadze ;)

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście żałuję że wszyscy producenci aut poszli najmniejszą linią oporu i zaczęli montować akumulatory do aut...wolałbym żeby ta część rewolucji miała inną drogę i poszła tak jak Toyota czy Mazda w ogniwa wodorowe czy inne alternatywne źródła energii...
chyba najbardziej teraz zirytowałoby mnie stanie pod ładowarką przez 2h będąc w trasie...
Ale gdzieś na wp / onet był test Tesli3 vs coś z Volvo w pełni elektryczne w drodze z Wawy do Gdańska - to na 1 tankowaniu pokonasz ten dystans 300km ... 
Więc ja grzecznie czekam na wodór w samochodzie - efekt uboczny to woda...a Mira (czy jakoś tak) nawet filtruje powietrze ;-) 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Than_Junior napisał:

Ze nalezy zakladac, ze kazda rzadowa inicjatywa jest zla, skoro w przeszlosci robiono bledy...? Hm, troche ponure podejscie

Wprawdzie poprzednie lata były okresem błędów i wypaczeń, ale teraz z nadzieją patrzymy w przyszłość i nową jedynie słuszną linię partii. Pomożecie???

 

ps.

the Nord remembers  :biglol:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Than_Junior napisał:

 

Internetu zaczales uzywac kiedy, wczoraj...? :mrgreen: Przeciez nikt, kto ma o czymkolwiek pojecie, nie zabiera glosu online :P 

 

Tak mnie rozśmieszyłeś, że prawie liczniki energii elektrycznej spaliłem w garażu :biglol:.

 

IMG_20210715_152945.thumb.jpg.00f42db5047be1b77340e4be4f647685.jpg

 

Błysk był niesamowity myślałem, że burza idzie ... .

Edytowane przez llkuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 15.07.2021 o 10:35, Than_Junior napisał:

chojny, pojedz nowym Eniaqiem (wiadomo, Skoda lepsza od... wszystkiego ;) ) i powiedz mi, czy jest to zle auto. Nawet nie namawiam do Porsche Taycana albo czegos takiego, bo to jest dopiero genialne auto. Ale naprawde calkiem szczerze przetestuj. I potem powiedz mi, czy nie jest to po prostu dobry samochod. Bo pod kreska o to wlasnie chodzi: konsument decyduje. Jak wystarczajaca liczba powie, ze to jest fajne, to cala reszta ruszy. My tak mielismy z Leaf'em - nikt nas nie musial przekonywac do tego auta :) 

Ale czy to jest forum o Skodzie? Czy mógłbyś dokończyć to zdanie "Skoda lepsza od.....", bo nie zrozumialem. Ja nigdy Skody nie kupię i tyle. Czułbym się z tym fatalnie po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
18 godzin temu, Michał Gdańsk napisał:

"Skoda lepsza od....."

Całość brzmi : "Skoda lepsza od Subaru".

Nie jest to faktyczna ocena, ale niejako historyczne określenie krytyki naszej marki, czyli raczej odwołanie do swego rodzaju sloganu należącego do tradycji Forum. Innymi słowy - nie trzeba tego brać na serio :hi:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2021 o 22:53, MateuszWwa napisał:

Powiem wam że ze mna jest naprawde źle..... dzis jechalem, a właściwie byłem wieziony nową S klasą , jasne "skóry " itd itd nie mial chyba tych podudzi z tylu wysuwanych albo nie odkryłem ale był w longu . Krotko i na temat - camry lepsze od mercedesa:P Ale serio to nie było nieskazitelnej ciszy, czuć dziurawą drogę jak w kazdym aucie.. pozycja z tyłu jak u mnie w camry. Fajnie wentylacja tylnej kanapy , super audio itd itd, ale zawiedziony jestem - myślałem ze będzie to jakieś przeżycie...a nie było. Wiadomo , ladnie elegancko.. ale nawet nie czuć zapachu skóry tylko jakiś blizej nieokreslony mercedesowski zapach luksusu.. no nie. Tak sie zastanawiam czy LS tez by wywarl na mnie takie wrażenie jak Bąk opisywał w caroseri kiedy porównywał LS do ES i nie widzial wielkiej różnicy. Oczywiscie przy wysokich predkosciach było cicho ale i tak nie mialem wrażenia ze jestem odseparowany od świata. 

 

Tez z żalem nie skierowałem sie do salonu subaru z racji na osiągi ale tez spalanie - nie akceptuje sytuacji w której mamy wysokie spalanie i slabe osiągi . Niskie spalanie slabe osiagi - tak, wysokie spalanie wysokie osiagi tez tak i ostatnie niskie spalanie i wysokie osiagi - tak mam w camry haha i to wybralem. 

RIP subaru czy jakoś tak :P

Ty masz naprawdę objawy skrajnej Camrofilii. Porównać tanią japońską taksówkę nawet do najuboższej wersji S klasy, to trzeba mieć narzucony niezły filtr na wszystkie zmysły. 

Ale fajnie chyba żyć w przekonaniu, że wszyscy wokół się mylą, bo kupują jakieś szrotowate Subaru czy nie daj Boże Skody. A Ci, co wydają na S-klasę tyle, ze można kupić Camry dla całej drużyny koszykarskiej to już w ogóle nie wiedzą, co czynią.

Zabawne :)

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tsunetomo napisał:

Ty masz naprawdę objawy skrajnej Camrofilii. Porównać tanią japońską taksówkę nawet do najuboższej wersji S klasy, to trzeba mieć narzucony niezły filtr na wszystkie zmysły. 

Ale fajnie chyba żyć w przekonaniu, że wszyscy wokół się mylą, bo kupują jakieś szrotowate Subaru czy nie daj Boże Skody. A Ci, co wydają na S-klasę tyle, ze można kupić Camry dla całej drużyny koszykarskiej to już w ogóle nie wiedzą, co czynią.

Zabawne :)

 

 

To chyba jak z winem - jeżeli faktycznie nie wyczuwamy różnicy pomiędzy winem za ok. 30 zł. i powiedzmy za 300 zł., to po co przepłacać?

 

Z tym, że jak jeździsz Škodą / Mercedesem, to każdy widzi "za kilometr", a czort tam jego wie, jakie wino popijasz pośród swoich (czy też należących do banku ;) ) przysłowiowych czterech ścian...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
To chyba jak z winem - jeżeli faktycznie nie wyczuwamy różnicy pomiędzy winem za ok. 30 zł. i powiedzmy za 300 zł., to po co przepłacać?
 
Z tym, że jak jeździsz Škodą / Mercedesem, to każdy widzi "za kilometr", a czort tam jego wie, jakie wino popijasz pośród swoich (czy też należących do banku ) przysłowiowych czterech ścian...

najtansze "patykiem pisane", bo po splaceniu rat kredytow i leasingow juz na lepsze nie zostaje :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaru szrotowate nie jest nawet nie miałem tak na myśli. Ktoś tu umie czytać ze zrozumieniem? Ok camry najlepsze to fakt tak sobie umyśliłem - najlepsze w tej cenie - ale to tez umyka widzę. Subaru jest ciut za wolne, niech sprzedaja w polskiej dystrubucji 7,5 - 8 sekund do 100kmh to tam zajrzę.  Co do mercedesa ... poprostu więcej oczekiwałem, ale może oczekiwalem bentylea. Wiem ze jak kiedyś jechalem BMW 7 czy audi a8 wrazenie bylo ogromne, a ten mercedes.... Mam w mercedesie tez swoj typ GLE czy GL ale po to nie idę by właśnie nie stresować sie ratami, a nie jestem zwolennikiem konfiguracji 36 rat plus wykup 200 tys zł jak to mozna zobaczyc w ogloszeniach oddam leasing. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dyrekcja napisał:

Całość brzmi : "Skoda lepsza od Subaru".

 

Nie no. To zbyt skromne.

Słowo "Subaru" w tym zdaniu to od dawna już tylko archetyp.

Wszak dowiedziono w wątku, i wiadomo nie od dziś , że skoda jest generalnie lepsza od wszystkiego. 

 

W dominacji lepszością w zasadzie zagraża jej już tylko Camry.

;):P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2021 o 10:35, Nargond napisał:

Osobiście żałuję że wszyscy producenci aut poszli najmniejszą linią oporu i zaczęli montować akumulatory do aut...wolałbym żeby ta część rewolucji miała inną drogę i poszła tak jak Toyota czy Mazda w ogniwa wodorowe czy inne alternatywne źródła energii...
chyba najbardziej teraz zirytowałoby mnie stanie pod ładowarką przez 2h będąc w trasie...
Ale gdzieś na wp / onet był test Tesli3 vs coś z Volvo w pełni elektryczne w drodze z Wawy do Gdańska - to na 1 tankowaniu pokonasz ten dystans 300km ... 
Więc ja grzecznie czekam na wodór w samochodzie - efekt uboczny to woda...a Mira (czy jakoś tak) nawet filtruje powietrze ;-) 
 

 

 

Przecież już od dawna Tesla ogarnia ładowanie w 30-40 minut, wystarczy na ponad 300km normalnej jazdy autostradowej.

 

I to wszystko stało się w ciągu ostatnich 20 lat. Więc wyobraź sobie jak by wyglądały dzisiaj elektryki, gdyby przez ten czas wielokrotnie większe środki na R&D silników spalininowych w celu obniżenia emisji o 3% i zużycia paliwa o 4.28% szły w napęd elektryczny.


O obciążenie sieci też bym się nie miartwił na zapas. Po pierwsze jak już wspomnianmo wyżej, rozproszone generowanie energii jest już dziś realne. W mojej okolicy każde nowe osiedle ma w standardzie fotowoltaikę na 70-80% domów. Od lat słyszę i czytam o przeciążeniach, blackoutach, od lat widzę elektryków coraz więcej na ulicy, a prąd w domu jak miałem tak mam. No i pamiętaj że nie każdy ładuje od zera do pełna na superchargerach o tej samej porze każdego dnia. Gdyby tak było, stacje benzynowe też miały by wielogodzinne korki przed wjazdem. ;)

 

Wodór to moim zdaniem też ślepa uliczka w transporcie prywatnym. Kontenerowce, promy, jasne, ale w samochodach których 99% posiadaczy nie wyczerpie baterii do zera w tydzień? Kompletnie bez sensu - napęd skomplikowany, stosunkowo niebezpieczne paliwo, infrastruktury w przeciwieństwie do kabli w ziemi kompletny brak. Może jestem w jakiejś mniejszości, ale naprawdę nie znam absolutnie nikogo kto tłucze setki kilometrów dziennie, i współczuję ludziom marnującym 50% wolnego czasu na stanie w korkach do pracy za 20% większe pieniądze, niż taka 10 minut spacerkiem od domu, mnie szkoda życia. Wakacje też coraz więcej ludzi spędza za granicą, gdzie samolot ma dużo więcej sensu. Raz na przysłowiowy ruski rok można te 20 minut przy ładowarce odstać.

 

 

 

Ciekawi mnie za to co innego - jak za 15-20 lat będzie wyglądał rynek tanich samochodów używanych. Gratów dla syna do nauki, czegoś za dwie wypłaty byle jeździło do wożenia gratów na działkę bo szkoda nówkę z salonu brudzić itp itd. Trend pójdzie albo w stronę każdego pana Józka który elektryka ogarnie w swoim warsztacie, albo wręcz odwrotnie - zamknięte systemy, części zamienne których nie zaprogramujesz w systemie bez dostępu do serwisu, wszystko ciągle online itp. Już się to dzieje - Tesla nagle ci odetnie szybkie ładowanie bo coś gmerałeś w samochodzie bez ich zgody i nic im nie zrobisz. Nagle może się okazać, że jedyną opcją jest leasing nowego albo car sharing, bo twój 5-letni elektryk nie jest wart naprawy.

 

 

 


Edycja, bo jestem nieźle do tyłu. 1000 mil w godzinę.

 

 

 

Introducing V3 Supercharging | Tesla

 

Edytowane przez radnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć 

Odkopię temat, może kogoś zaciekawi jak mój temat zakończył. Oprócz tego jest fajny Legaś do sprzedania. 

Miał być Seat Terraco PHEV pod koniec października ale do września nawet nie zalogował się do produkcji - termin przewidywalny zmienił się na 2 kwartał 2022. Wjechał więc od ręki Suzuki Across. To jest to samo co RAV4 Plugin ale dostępne od ręki i w lepszej cenie. 

Fajnie śmiga 306 KM / 74 km na jednym ładowaniu. Duży i bardzo solidnie zrobiony. W niedziele nagrywam odcinek do Zachara to opowiem coś więcej na wizji. 

 

W temacie Subaraczka to od wczoraj jest dostępny na rynku transferowym. Zapraszam do kontaktu zainteresowanych. 

  • Super! 2
  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...