Skocz do zawartości

Metaliczny dźwięk z głowicy


133699

Rekomendowane odpowiedzi

Od zakupu forestera zajmuje mnie temat jego silnika. 

Mianowicie - coś napastliwie cyka w okolicach głowicy. 

 

Samochód 4 lata temu przeszedł remont, w jednych rękach od jakiś jedenastu. Były cyrki z głowicami tzn trzeba było je obrabiać dwa razy. Nie wiadomo jak to było potem z luzami, robił to gość od głowic i nikt w to specjalnie nie wnikał. 

I silnik tak sobie cyka od czasu tego remontu. 

Mija ok 35kkm od remontu, cyka nadal. Teraz trafił do mnie. 

 

Z moich obserwacji wynika, że cykanie zanika powyżej 4-5 barów ciśnienia oleju, czyli zasadniczo jeżdżąc tym autem normalnie nie cyka, tocząc się na wolnych po osiedlu dzwoni jak w kościele. 

Na zimnym również cisza. 

 

Miałem kiedyś coś takiego w 1.8 zimą tylko znacznie bardziej, ustało po kilometrze jazdy. Prawdopodobnie coś hydropopychaczowi wtedy odwaliło. 

 

Nie wiem co o tym myśleć. Osobiście obstawiam problem gdzieś na szklance/płytce i luzie zaworowym. 

Problemy ze zbyt małym luzem znam na pamięć, ale czy faktycznie na zbyt dużym by tak tłukło? Ponadto, motor od 35kkm luzów nie miał robionych, tak tez powinno się to uspokoić bo luz się zmiejsza.. 

Pali normalnie, moc trzyma, nie faluje itp. 

 

Póki co sprawdziłem: 

ciśnienie oleju, kiedy cyka a kiedy nie 

analiza oleju pod kątem metali - nic ponad normę, a w zasadzie zaskakująco mało po interwale 10kkm (za długo, ja to wiem ;) ) 

 

Motor od nastu lat jeżdżony na 10w60, pali go może 100ml na 10kkm. Obecnie 5w50 Gulfa + Ceratec, nie wiele wniosło. 

 

W motor zajrzę jak tylko impreza odpali, do tego czasu mogę się zastawiać co to jest.. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytki zeszlifowane na "półokrągło" , cyka płytka o szklankę, środkiem jest podparta a brzegi uderzają. Jak rośnie ciśnienie to amortyzuje jej pracę. Nie zepsuje to silnika;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...