Skocz do zawartości

Sprawdzenie aktualizacji softu podczas przeglądu


Bart81

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry 

Uprzejmie proszę o informację zwrotną czy podczas przeglądu okresowego w aso doradca serwisowy/mechanik ma obowiązek sprawdzić aktualizacje softów? Jak również czy w przypadku braku aktualizacji zachodzi konieczność ich wgrania?

Otóż w aso Mitcar w Warszawie usłyszałem, że taka czynność nie jest wyszczególniona w tabeli przeglądów okresowych wobec czego nie jest wykonywana.

Czy za aktualizację softów podczas przeglądów, jak również poza przeglądami pobierana jest opłata zgodnie ze stanowiskiem SIP? 

 

Pozdrawiam 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

W ramach przeglądu wykonywana jest kontrola systemu sterowania a jej aktualizacja wykonywana jest po uzgodnieniu z użytkownikiem.

W samochodzie objętym podstawową gwarancją producenta aktualizacja softu jest bezpłatna a po jej wygaśnięciu aktualizacja jest płatna.

Pozdrawiam,

Kamil Krasnodębski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Przekazana informacja odbiega od stanu rzeczy jaki otrzymałem w dniu 22/05/2021 w serwisie, gdzie otrzymałem informację, że takiej czynności nie ma w tabeli przeglądów wiec nie jest wykonywana. 

Bardzo chętnie spotkam się z panem w celu wyjaśnienia kilku kwestii związanych z jakością wykonanego przeglądu okresowego z uwagi na fakt otrzymania wielu sprzecznych informacji. 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bart81 napisał:

chodzi o soft sterujący praca silnika

 

18 godzin temu, Bart81 napisał:

Uprzejmie proszę o informację zwrotną czy podczas przeglądu okresowego w aso doradca serwisowy/mechanik ma obowiązek sprawdzić aktualizacje softów? Jak również czy w przypadku braku aktualizacji zachodzi konieczność ich wgrania?

 

Sprawdzać, to może i sprawdzają - tylko często nie mają czego wgrać. Ja w moim XV przez 3 lata nie doczekałem się aktualizacji optymalizującej pracę silnika i skrzyni (chodzi o szarpanie). Aktualizacja owszem była ale mój VIN się na nią nie załapał. Jakiś czas temu zadałem nawet pytanie do @DZIAŁ TECHNICZNY w tej sprawie ale albo pytanie jest mało ważne albo co bardziej prawdopodobne mało wygodne bo nie dostałem odpowiedzi (ok, minęło dopiero niecałe 3 miesiące od zapytania).

W sumie - delikatnie rzecz ujmując - mam to już w poważaniu, bo w międzyczasie sprzedałem XV i dzięki takiemu podejściu już raczej nie stanę się ponownie klientem SIP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Bardzo przepraszamy za brak odpowiedzi na wcześniej skierowane pytanie w sprawie aktualizacji softu.

Wyjaśniamy, że w ramach czynności przewidzianych do wykonania podczas przeglądu okresowego jest odczyt wyników samodiagnostyki systemów sterowania oraz ewentualne wgranie uaktualnionej wersji oprogramowania, jeśli dla danego VIN jest dostępna.

W okresie gwarancji wgrywanie aktualizacji odbywa się bezpłatnie. Po gwarancji jest to usługa płatna i jej wykonanie powinno być zawsze uzgodnione z klientem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...