Skocz do zawartości

Padł akumulator po niecałych 2 miesiącach od kupienia samochodu.


ATY

Rekomendowane odpowiedzi

Samochód kupiony w marcu 2021 roku zostawiłem na 10 dni w suchym garażu. Po powrocie okazało się, że akumulator kompletnie się wyładował. Serwis twierdzi, że to normalne, bo akumulator jest obciążany przez GPS. Jako rozwiązanie zaproponowali, aby odkręcać klemy jeżeli zostawia się samochód na więcej niż parę dni. TO JAKAŚ KPINA!! Jeżdżę samochodami od prawie 50 lat i w każdy można było zostawić na co najmniej miesiąc (nawet zimą) i odpalał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ATY napisał:

Samochód kupiony w marcu 2021 roku zostawiłem na 10 dni w suchym garażu.

Jakiej długości trasy auto pokonywało przed zostawieniem? Może akumulator nie był w pełni naładowany? To był jakiś podziemny garaż albo blaszak? 

17 minut temu, ATY napisał:

Jeżdżę samochodami od prawie 50 lat i w każdy można było zostawić na co najmniej miesiąc (nawet zimą) i odpalał. 

Ilość elektroniki w autach wzrasta z każdym nowym modelem i niestety konsumpcja energii również. Same akumulatory też jakieś rewelacyjne nie są i wydaje się, że gorzej sobie radzą niż kiedyś. Warto sprawdzić jaki jest spoczynkowy pobór prądu w samochodzie. ISR coś tam pobiera, może jednak jest jeszcze jakiś inny pasożyt?

Natomiast co do odpalenia auta po miesiącu stania w zimie.... dwa 126p oraz Skoda 100 ojca o tym nie wiedziały i akumulatory regularnie na noc lądowały w domu wpięte do prostownika :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed postawieniem samochodu w garażu zrobiłem około 700 km w 3 dni, więc akumulator powinien być w pełni naładowany. Samochód stał w murowanym garażu z drewnianym stropem i dachem krytym strzechą, więc nie było żadnego ekranowania. 

Rzeczywiście mój 126p z 1978 roku nie odpalał w temperaturze poniżej -18C, ale w zeszłym tygodniu było raczej +25C

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ATY napisał:

Przed postawieniem samochodu w garażu zrobiłem około 700 km w 3 dni, więc akumulator powinien być w pełni naładowany. 

W takim razie albo gdzieś ten prąd ucieka ponad miarę, albo felerny akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aflinta napisał:

ISR coś tam pobiera, może jednak jest jeszcze jakiś inny pasożyt?

 

U mnie w zeszłym roku po 3 tygodniach bezruchu auto odpalało bez problemu więc ISR sam w sobie tyle nie ciągnie. Może alarm był montowany i zżera baterię  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, GREGG napisał:

ISR sam w sobie tyle nie ciągnie

 

 

forester z isr i alarmem omega pobieral 65-75ma

po dezaktywacji isr (odciecie zasilania) spadlo do 35-40ma

pomiary w supralu wroclaw, wspolpracuja z jm auto

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2021 o 22:03, ATY napisał:

Samochód kupiony w marcu 2021 roku zostawiłem na 10 dni w suchym garażu. Po powrocie okazało się, że akumulator kompletnie się wyładował. Serwis twierdzi, że to normalne, bo akumulator jest obciążany przez GPS. Jako rozwiązanie zaproponowali, aby odkręcać klemy jeżeli zostawia się samochód na więcej niż parę dni. TO JAKAŚ KPINA!! Jeżdżę samochodami od prawie 50 lat i w każdy można było zostawić na co najmniej miesiąc (nawet zimą) i odpalał. 

A jaka wersje masz XV 1.6 czy 2.0 eboxer?

ja mam forestera E-boxera i tez padł mi po 10 dniach stania, jest problem z tymi akumulatorami, są zasłane 48aH w eboxerach....to jest plaga z tymi akumulatorami... 1.6 ma 62ah i podobno rzadko występuje ten problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ATY napisał:

Właśnie dojechałem do domu z serwisu - akumulator do wymiany. Niestety nie mieli akumulatora, więc czeka mnie 100 km podróż na wymianę, jak przyjdzie zamówiona sztuka.

rozumiem ze wymiana gwarancyjna ? :) 

niestety aku ktore teraz montuja do nowych auto to masakra, koledze w audi q7 aku padlo po 3 miesiacach (jezdzone codziennie po 200km) - zapadła się cela :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...