Skocz do zawartości

'08 OBK - A/C raz dziala a raz nie dziala - w zasadzie to zawsze dziala ale nie do konca...


piwozniak

Rekomendowane odpowiedzi

Upal jak cholera, wlaczam silnik, tenperatura nastawiona na 19 i dupa, nic nie chlodzi, wiatraczek stabilnie na "2", nic sie nie dzieje.

Innym razem od razu (no moze po minucie) dziala normalnie.

 

Mam porownanie z drugim autem ('04 Legacy) gdzie po prostu dziala zawsze.

 

O co chodzi? Skad zaczac poszukiwania? :)

 

Dzieki

 

Edytowane przez piwozniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • piwozniak zmienił(a) tytuł na '08 OBK - A/C raz dziala a raz nie dziala - w zasadzie to zawsze dziala ale nie do konca...
44 minuty temu, koziolek napisał:

Na pierwszym miejscu trzeba zmierzyć szczelinę na sprzęgle kompresora.

Tak było u mnie. Na początku chwilę chodziło, a później lipa. Po wyciągnięciu podkładki problem zniknął. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie moze czy mozliwy jest odczyt czujnika temp przez OBD?

 

W serwisowce jest procedura na sprawdzenie wszystkich czujnikow, silnikow klap, itd i niby wszystko dziala, ale mysle ze trafilem na moment w ktorym akurat wszystko dzialalo, po po wylaczeniu tego trybu serwisowego a/c klima dziala normalnie a jeszcze godzine temu mozna bylo sie usmazyc w srodku :/

 

Tez mam jakies podejrzenie czujnika temp wewnetrznej bo to wyglada tak jakby sterownik dostawal sygnal ze w srodku jest albo temp w okolicach tych 20* i nic nie robil, albo co chyba bardziej prawdopodobne, nie widzial zupelnie odczytu z czujnika wewnetrznego i .... tez nic nie robil bo niby do czego ma sie odniesc?

 

Sterownik a/c jest pod radiem? 

Po prostu zaczne od tego ze wymienie czujnbik temperatury (mam akurat na podoredziu), jak to nie pozmoze to wykrece modul a/c, popsikam na styki i zobazymy, jak to nie pomoze to wymienie modul (tez mam) a jak to nie pomoze to juz pomysly sie koncza :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, piwozniak napisał:

A wiecie moze czy mozliwy jest odczyt czujnika temp przez OBD?

 

W serwisowce jest procedura na sprawdzenie wszystkich czujnikow, silnikow klap, itd i niby wszystko dziala, ale mysle ze trafilem na moment w ktorym akurat wszystko dzialalo, po po wylaczeniu tego trybu serwisowego a/c klima dziala normalnie a jeszcze godzine temu mozna bylo sie usmazyc w srodku :/

 

Tez mam jakies podejrzenie czujnika temp wewnetrznej bo to wyglada tak jakby sterownik dostawal sygnal ze w srodku jest albo temp w okolicach tych 20* i nic nie robil, albo co chyba bardziej prawdopodobne, nie widzial zupelnie odczytu z czujnika wewnetrznego i .... tez nic nie robil bo niby do czego ma sie odniesc?

 

Sterownik a/c jest pod radiem? 

Po prostu zaczne od tego ze wymienie czujnbik temperatury (mam akurat na podoredziu), jak to nie pozmoze to wykrece modul a/c, popsikam na styki i zobazymy, jak to nie pomoze to wymienie modul (tez mam) a jak to nie pomoze to juz pomysly sie koncza :)

 

 

Sprawny czujnik temp wewnętrznej powinien mieć przy 20 stopniach 2.7kOhm. Skoro masz sprawny to sprawdź dla pewności ile ma :)

http://jdmfsm.info/Auto/Japan/Subaru/Legacy_Outback/2008/Legacy 2008/

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...