Skocz do zawartości

Subaru SOLTERRA [AA] (MY22=>) BEV


FilipBB

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, orm napisał:

bylo w odpowiedziach na pytanie podczas programu na chacie ... chat zostal usuniety ... dziwne

W sobotę, 7 sierpnia, w programie Dzień Dobry TVN miał miejsce czat z ekspertem. Wziął w nim udział Robert Mularczyk z Toyota Motor Poland, rozmawiano o alternatywnych napędach aut. Nasz Czytelnik, Pan Paweł, postanowił zadać mu pytanie o elektryczną Toyotę bZ4X. I, jak mówi, jego entuzjazm związany z elektrykiem japońskiego producenta trochę przygasł. Poszło o deklarowany zasięg.

Czat dostępny był na stronie TVN.pl TUTAJ, czytaliśmy go, niedługo po audycji został zdjęty i na razie nie wrócił. Co jest dość dziwne, bo archiwalne czaty z innymi ekspertami są normalnie dostępne na stronie. Poniższy tekst stanowi to zredagowane wiadomości naszego Czytelnika. Tytuł i śródtytuły pochodzą od redakcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały zasięg 222km ma też e-honda. Ale tę koncepcję rozumiem - mały miejski samochód o długości poniżej 4m i średnicy zawracania 9m z bagażnikiem na codzienne zakupy. Adam Kornacki go testował i mówił, że nawet zimą te 100km przejedzie, a wiec idealne do pracy, na zakupy i wieczorem do ładowania. Natomiast Suv'y typu jw albo MX-30, które raczej kojarzą się z rodzinnym wyjazdem, z tak małym zasięgiem? Nie rozumiem? To już mały Fiat 500 ma zasięg 322km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, orm napisał:

W sobotę, 7 sierpnia, w programie Dzień Dobry TVN miał miejsce czat z ekspertem. Wziął w nim udział Robert Mularczyk z Toyota Motor Poland, rozmawiano o alternatywnych napędach aut. Nasz Czytelnik, Pan Paweł, postanowił zadać mu pytanie o elektryczną Toyotę bZ4X. I, jak mówi, jego entuzjazm związany z elektrykiem japońskiego producenta trochę przygasł. Poszło o deklarowany zasięg.

Czat dostępny był na stronie TVN.pl TUTAJ, czytaliśmy go, niedługo po audycji został zdjęty i na razie nie wrócił. Co jest dość dziwne, bo archiwalne czaty z innymi ekspertami są normalnie dostępne na stronie. Poniższy tekst stanowi to zredagowane wiadomości naszego Czytelnika. Tytuł i śródtytuły pochodzą od redakcji. 

Może czat został usunięty, bo jednak nie do końca odpowiedzi pokrywały się ze stanem faktycznym? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2021 o 16:02, aflinta napisał:

Czy tylko ja nie widzę EyeSight w tym aucie?

Trudno powiedzieć - ale na podsufitce widać zgrubienie w okolicy lusterka.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem pisać że jestem trochę zawiedziony, ale poczekam z osądem.

Zasięg 400 - 480 km + napęd na 4 koła tak jak w innych subarakach.... Brzmi intrygująco.

To są 2 rzeczy których brakuje mi w leafie. Zasięg i napęd :)

Jak bateria będzie chłodzona, będzie miał te 300 km na autostradzie i szybkie ładowanie to może być fajne auto.

A i tak wszystko rozbije się o cenę. Jak będzie za blisko Tesli to ciężko będzie przekonać nowych klientów do Subaru.


Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, coocer napisał:

Miałem pisać że jestem trochę zawiedziony, ale poczekam z osądem.

Zasięg 400 - 480 km + napęd na 4 koła tak jak w innych subarakach.... Brzmi intrygująco.

To są 2 rzeczy których brakuje mi w leafie. Zasięg i napęd :)

Jak bateria będzie chłodzona, będzie miał te 300 km na autostradzie i szybkie ładowanie to może być fajne auto.

A i tak wszystko rozbije się o cenę. Jak będzie za blisko Tesli to ciężko będzie przekonać nowych klientów do Subaru.


Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka
 

skad info o takim zasięgu?  ja czytalem i zgoła innym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej kilometrow a nie mil

Wysłane z mojego moto g(10) przy użyciu Tapatalka

Dlatego poczekam z osądem.
Jedni piszą km inni mile a to albo oznacza fajne auto albo coś co będzie odstawać od konkurencji.... c7aeed73f192f31763b09cf40ce211b1.jpg

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 29.09.2021 o 10:33, eddie_gt4 napisał:

żeby wybić z głowy jazdę "w terenie"? :P

 

Z poniższego filmu (niestety po japońsku - ale cyferki na filmie są zrozumiałe) wynika, że rozstaw osi to 2710 mm. Bardzo skromnie jak na platformę projektowaną wyłącznie pod elektryka, przy  długości całkowitej samochodu wynoszącej 4510 mm. Dla porównania ID3 jest krótszy o 25 cm i ma o 6 cm dłuższy rozstaw osi - co za tym idzie zwisy są minimalne. Nawet Kia e-Niro, która zbudowana jest na platformie spalinówki ma 2700 mm rozstawu osi przy długości 4375 mm.

 

Wspominają też o zasięgu 350 i 300 km oraz o mocy 165 PS. Spiker wspomina o EyeSight ale nie wiem w jakim kontekście.

 

Nie wygląda to na rewolucyjny projekt. Czyżby platforma pochodziła od RAV4?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, spawalniczy napisał:

 

Z poniższego filmu (niestety po japońsku - ale cyferki na filmie są zrozumiałe) wynika, że rozstaw osi to 2710 mm. Bardzo skromnie jak na platformę projektowaną wyłącznie pod elektryka, przy  długości całkowitej samochodu wynoszącej 4510 mm. Dla porównania ID3 jest krótszy o 25 cm i ma o 6 cm dłuższy rozstaw osi - co za tym idzie zwisy są minimalne. Nawet Kia e-Niro, która zbudowana jest na platformie spalinówki ma 2700 mm rozstawu osi przy długości 4375 mm.

 

Wspominają też o zasięgu 350 i 300 km oraz o mocy 165 PS. Spiker wspomina o EyeSight ale nie wiem w jakim kontekście.

 

Nie wygląda to na rewolucyjny projekt. Czyżby platforma pochodziła od RAV4?

 

 

 

Wczoraj ustrzelilem Kia EV6 u dealera we Wrocku.

Auto dosc male jak na rozstaw osi 2900mm wiec jak Subaru bedzie mialo 2710mm bedzie kiepsko.

 

6E560DE8-0ABC-40CF-B08F-DED8552E14BE.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe "bliźniak" EV6 czyli Hyundai Ioniq 5 mierzy 463,5 cm długości i ma aż 300,0 cm rozstawu osi, czyli jest o 13 cm dłuższy od Subaru a rozstaw osi ma większy o 29 cm.

 

Chyba Toyota / Subaru mają swoją filozofię budowy elektryków - inną od reszty świata.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...