Skocz do zawartości

Auto nie odpala


Maciej Kuta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, auto stało 3 miesiące z uszkodzonym silnik, zamontowałem nowy i nie odpala. Iskra sprawdzona, paliwo jest, rozrząd dobrze ustawiony, nie mam pomysłu za co się brać. Dodam tylko, że błędy pokazuje po wejściu w skrzynie biegów. Będę wdzięczny za podpowiedz na co jeszcze mam zwrócić uwagę. 

69DAED9E-BD01-4C52-9BCA-30A39CF8EC57.jpeg

845CF2AB-98D2-4605-91F0-4B9BB2294A00.jpeg

D7561268-61E6-4D8C-BFAA-760DB8D91304.jpeg

Edytowane przez Maciej Kuta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dobrze kostki od skrzyni. Może Sprawdź dobrze kostki od skrzyni. Może zaśniedziały w tym czasie. Bo tyle błędów od skrzyni na raz nie powinno walić. Sprawdź też dobrze masę skrzyni. Rozepnij także i podepnij jeszcze raz kostki od sterownika skrzyni. Jest nas nogami kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaje Ci pomiar zaworów od strony sterownika skrzyni.
Ale za dużo tego jest aby winne były zawory czy same czujniki. Coś nie tak z wiązka skrzyni. Może po prostu wtyczki Ci nie zaskoczyły. 
Sprawdź 3 razy wszystkie kostki który były rozłączane.

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzę jeszcze raz, generalnie to jak kręcę rozrusznikiem komputer pokazuje odpowiednia wartość, ale jak już chce ja sprawdzić wchodząc w skrzynie biegów, cały czas podaje 300, nie zmienia się kiedy kręcę rozrusznikiem i jak wciskam gaz to słychać brzęczenie z okolicy skrzyni. 

653273EB-C7EF-42E6-9E6E-FB5E7414F169.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lutek34 napisał:

TCM wskazuje 300RPM, mimo że silnik nie odpalony? A co pokazuje ECM?

Dokładnie, silnik zgaszony, jak kręcę rozrusznikiem, wartość się nie zmienia. Do tego czasem wyskakuje bład: brak komunikacji, sterownik silnika. Gdy połaczę się z kompem od silnika, pokazuje wszystko ok, obroty rosn jak kręcę rozrusznikiem, widzi błędy jeśli coś jest odpięte. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...