Skocz do zawartości

Wakacja sie zblizaja


Dracula

Rekomendowane odpowiedzi

Witam drogich forumowiczow. Zblizaja sie wakacje i planuje wyjazd do Odessy na Ukrainie. Jesli ktos ma doswiadczenia z tym krajem prosze powiedzcie czego sie spodziewac co zabrac ze soba. Paliwa 98 sie nie spodziewam. Bardzo dziekuje z gory ze wszelkie podpowiedzi i rady.

 

Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mentalnosc i ewentualne spotkania z tamtejsza kultura przezyje. Moja dziewczyna jest ukrainka pochodzi z Odessy. Wiem ze to rejon prorosyjski. Chodzi mi o przygotowanie samochodu na tamtejsze warunki. Zalezy mi na radach tych z Was ktorzy jezdzili po wschodzie europy.
Nie wiem wziasc wiadro zarowek bo ich tam np nie kupie?

Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wszystko dostępne na stacjach benzynowych.

Ale nie czekaj, wtedy nie było na miejscu sprężyn na przód do SF'a ale to w ciągu 24h przyleciały z Krakowa do Simferopola i wszystko dobrze się skończyło.

Jeszcze raz wielkie ukłony dla @Dyrekcjaza pomocną dłoń.

Edytowane przez Pan Dziedzic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Największy (moim zdaniem) zdaniem problem to drogi. Ponieważ Legacy ma dość niski profil opon jest dość duże zagrożenie „kapciem”.

Sugestia - box na dach i zapas do boxu.

Nie znam trasy północnej (ZG - Warszawa - Kijów) na odcinku W-wa - Kijów.

W przypadku południowej sugeruję nocleg przed granicą (mamy dobre doświadczenia z Dworem Kresowym w Radymnie) i wczesny ranny wyjazd na granicę w Korczowej.  Mniejszy ruch jest na granicy w Budomierzu, ale po stronie ukraińskiej „droga”  nadawała by się na próbę dla trasy terenowej na Złocie Plejad.

Z Lwowa nie należy się kierować na Odessę, lecz na Kijów. Przyczyna prosta - droga do Kijowa jest OK, a którakolwiek inna ma Odessę to survival (można polecać żądnym przygód właścicielom Foresterów, ale nie Legacy).

Trzeba dojechać do samego Kijowa i dopiero stąd na Odessę - w znacznie mierze dwupasmówka, częściowo w trakcie budowy.

Ale nawet na tej, relatywnie dobrej drodze nie można tracić czujności - od czasu do czasu mogą się pojawić spore dziury (acz niezbyt często).

Ogólnie nastawienie do turystów pozytywne. W Odessie absolutnie nie odczuwałem jakiegoś anty ukraińskiego napięcia. Naturalnie wszędzie można się po rosyjsku porozumieć. Jeżeli nie ma jeszcze konkretnych planów hotelowych to sugeruję coś blisko starego centrum. Na piechotę można wiele zwiedzić, a miasto jest naprawdę fascynujące (ja nocowałem w hotelu Orange - przyzwoite wrażenia, znają angielski, trzeba tylko zamawiająca pokój wziąć od ulicy, bo te z tyłu trochę przygnębiające).

Edytowane przez Dyrekcja
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje, wlasnie takich sugestji oczekiwalem. Z noclegiem nie ma problemu. Jak juz wspomnialem moja ladniejsza polowa jest z tych okolic i ma tam rodzine.


Dokladnie plan byl taki by przespac sie w polsce przed granica i reszte drogi na raz.
Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
8 minut temu, Dracula napisał:

Z noclegiem nie ma problemu. Jak juz wspomnialem moja ladniejsza polowa jest z tych okolic i ma tam rodzine.

Tak jest oczywiście optymalnie :)  Jeżeli czasu starczy, to warto też po drodze zatrzymać się na 1-2 dni na zwiedzanie Lwowa .

Edytowane przez Dyrekcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Dyrekcja said:

Największy (moim zdaniem) zdaniem problem to drogi. Ponieważ Legacy ma dość niski profil opon jest dość duże zagrożenie „kapciem”.

Sugestia - box na dach i zapas do boxu.

A może mniejsza felga (ekstremalnie nawet jakaś stalowa) i wtedy większy profil?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jak śpiewał aktualny prezydent Ukrainy, (przekład z pamięci) dziękują za drogę Kijów - Odessa .... coś tam coś tam za stressa. A samej Odessie za ciepłe przyjęcie i takie też piwo. Udanego wyjazdu. Mam straszny sentyment do tego miejsca, gdyż w 2002 r. (jeszcze były wizy do Gruzji za 80$) na dworcu morskim mi powiedziano że pływa statek do Gruzji. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W zwiazku z przygotowaniami do wyjazdu w okolicach polowy sierpnia planuje wymienic oliwe w skrzyni zreszta nie tylko bo wszystkie plyny beda swierze. Ale do czege zmierzam. Prosze o potwierdzenie czy to jest numer 803926090 uszczelki pod korek skrzyni biegow?

Wysłane z mojego moto g(10) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...