Skocz do zawartości

Outback MY18 2.5 stuki w silniku


Kario

Rekomendowane odpowiedzi

Tak panewka to jest jedna z teorii. Ale auto ma 33tys przebiegu i w necie nie znalazłem informacji o problemach z panewkami w FB25 (tylko w EJ25). Nie chce żeby serwis rozbierał cały silnik a potem się okaże, ze to jednak nie panewka. Auto jest na gwarancji, ale jednak wolałbym uniknąć niepotrzebnej ingerencji w silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KarioMoim skromnym zdaniem jak zechcą rozbierać w ramach gwarancji to lepiej niech rozbierają (ale ustal do którego ASO w Polsce warto z tym pojechać). Szukanie pomocy na forum przy aucie na gwarancji to szukanie problemów. Zacznie się dociekanie ile z tym jeździłeś zanim przyjechałeś do serwisu itp. Jak w ASO każą Ci nie zawracać im głowy i stwierdzą, że masz jeździć, to co innego, bo wtedy zrobi się problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za radę. Problem jest zgłoszony do ASO i jestem umówiony na diagnostykę pisze ponieważ chce zaspokoić moja ciekawość a także unikając błędnej diagnozy która może się skończyć przestojem auta i np. niepotrzebną rozbiórką silnika. Generalnie poza tym dźwięknięciem nic się nie dzieje nie ma drgań, CEL. Jest wiele przypadku, ze serwis w kółko wszystko naprawia aż natrafia na problem, wiec może ktoś już się na to natknął, albo ma jakiś pomysł, sugestie na co mam zwrócić uwagę itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kario napisał:

Jest wiele przypadku, ze serwis w kółko wszystko naprawia aż natrafia na problem

Nie sposób temu zaprzeczać. Niemniej Twoich sugestii raczej i tak nikt w ASO nie posłucha:) a może mam złe doświadczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Samochód jest po diagnozie w ASO. W zeszłym tygodniu na diagnozie było podejrzenie uszkodzonej panewki. Dzisiaj - naturalna praca silnika. Dźwięk jest dalej dokładnie taki jak na filmie. Na chwile obecna chyba zostaje próbować to do innego FB25 - próbowałem w ASO ale nie maja takich.

Jedyne co udało się ustalić to, że dźwięk praktycznie nie występuję na zimnym silniku. Przynajmniej dzisiaj nie występował.

Tutaj pojawia się moja prośba do forumowiczów - czy ktoś ma takie auto? Czy ktoś mógłby sprawdzić jak to wygląda w innym egzemplarzu? 

Edytowane przez Kario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.05.2021 o 15:45, Kario napisał:

Samochód jest po diagnozie w ASO. W zeszłym tygodniu na diagnozie było podejrzenie uszkodzonej panewki. Dzisiaj - naturalna praca silnika. Dźwięk jest dalej dokładnie taki jak na filmie. Na chwile obecna chyba zostaje próbować to do innego FB25 - próbowałem w ASO ale nie maja takich.

Jedyne co udało się ustalić to, że dźwięk praktycznie nie występuję na zimnym silniku. Przynajmniej dzisiaj nie występował.

Tutaj pojawia się moja prośba do forumowiczów - czy ktoś ma takie auto? Czy ktoś mógłby sprawdzić jak to wygląda w innym egzemplarzu? 


TTTM tak w skrócie. FB25 tak chodzi, to samo jest często w FA20 czyli DIT. Osłuchiwałem pod tym kątem kilka silników z przebiegami od 25tyś km w górę i wszystkie działały tak samo, nawet do 300tyś km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro auto jeszcze na gwarancji to sprawdź poziom oleju , dolej do max i przegoń go parę godzin po autostradzie :mrgreen:

Jeżeli to panewka to  przekręci się i narobi pełno szkód w silniku, który zostanie wymieniony/naprawiony na gwarancji. FB tak nie pracują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, wszystkim za odpowiedzi. Do Wrocławia jednak kawałek więc ewentualnie przy okazji :)

 

Sprawa obecnie wygląda następująco:
1. Spotkaliśmy się z Paulus - jego auto nie stuka tak mechanicznie.
2. SIP twierdzi, że TTTM - dostałem filmik z SIP z nagraniem pracy silnika innego egzemplarza i... stukot można wychwycić ale jest dużo cichszy, mniej wyraźny niż w moim silniku.

Czekam na odpowiedź SIP co w tych silnikach powoduje stukot, może jest jakiś powód, że w moim egzemplarzu jest on dużo głośniejszy.. albo są to rzeczywiście początki panewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...