Jump to content

Lampy, Ledbary, Halogeny, Dalekosiężne, Robocze - montaż, przepisy, wyjaśnienia.

Recommended Posts

Tak to tu tylko zostawię :)

Takie proste testy są najlepsze i w miarę pokazują, jak dana lampa świeci, choć podobno filmiki nie oddają efekty WOW w stosunku do rzeczywistości. 

Tak to tu tylko zostawię 
Takie proste testy są najlepsze i w miarę pokazują, jak dana lampa świeci, choć podobno filmiki nie oddają efekty WOW w stosunku do rzeczywistości. 
Tylko nie rozumiem po co mu te okulary przeciwsłoneczne
Godzinę temu, ewemarkam napisał:

Tylko nie rozumiem po co mu te okulary przeciwsłoneczne emoji1787.pngemoji1787.png

No wiesz... Marka własna... Czy jakoś tak :biglol:

W innym wątku znalazłem opis kolegi @ewemarkamdo podłączenia świateł :) niech będzie i tu :)

• Like 1
Posted (edited)

Z ciekawości.. Jak dużo dają ledbary gdzieś na dole zderzaka? 

Edited by Danko

Jak macie zamontowane lampy w SF?
Chciałbym zamontować w taki sposób, jest niby jakaś instrukcja jak to zrobić
post-9004-0-03218100-1391407071.jpg?fbcl

Zobaczcie czy nie ma otworów na spinki do zderzaka. W SG są i do nich przykręciłem płaskowniki jako dystanse dla lamp.

Alternatywnie można przykręcić lampy bez dystansów i wyciąć odpowiednio atrapę, ale nie chciałem kombinować

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

• 2 weeks later...
W dniu 7.05.2021 o 18:36, Danko napisał:

Na dole (30-40cm od ziemi) doświetlają otoczenie w miarę szczegółowo, jeśli pojawią się zaspy czy murki do 50cm, pojawia się cień który raczej nie przeszkadza ale małego zwierzaka już można przeoczyć. Jednak wiosną, latem i jesienią (zimą też, jeśli nie nawali śniegu) belka sprawia się idealnie i bardzo poprawia komfort i bezpieczeństwo jazdy. Oczywiście im montowana wyżej, tym więcej widać w bezpośredniej bliskości auta 

• 2 weeks later...
W dniu 7.05.2021 o 18:36, Danko napisał:

Jak dasz na dole zderzaka to będą dobrze działały podczas opadów śniegu deszczu i podczas mgły, ale każda krzywizna nie będzie doświetlona (np mały rów przy drodze. ) Jak dasz wysoko to cały teren będzie ładnie oświetlony ale podczas deszczu, opadów śniegu i mgły to mogą bardziej przeszkadzać niż pomagać.

• Like 1
  • Thanks 1
25 minut temu, matmat napisał:

Jak dasz na dole zderzaka to będą dobrze działały podczas opadów śniegu deszczu i podczas mgły, ale każda krzywizna nie będzie doświetlona (np mały rów przy drodze. ) Jak dasz wysoko to cały teren będzie ładnie oświetlony ale podczas deszczu, opadów śniegu i mgły to mogą bardziej przeszkadzać niż pomagać.

Czyli najlepiej mieć dwa :)

Ja się zdecydowałem i będę za grilem takie montować :D

https://allegro.pl/oferta/reflektor-drogowy-led-12v-24v-2500lm-wesem-lc3-9976651216

Raczej nie powinno wpłynąć negatywnie na chłodzenie, tylko jeszcze muszę sprawdzić czy mi się na pewno zmieści między kratką a chłodnicą :)

43 minuty temu, Kiwi 4ester napisał:

Ja się zdecydowałem i będę za grilem takie montować :D

Widziałem kilka szt na Skandynawii, z wyciętymi 'żebrami' atrapy na halogeny( sam chcę tak zrobić) Ty masz siatkę więc powinno być ok.

SG.jpg

SIATEX.jpg

• Like 2