Skocz do zawartości

Subaru Forester SG - opony


Benek96

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Kupiłem Subaru Forestera SG 2005r. z silnikiem ej20. Mam do Was pytanie o opony. Czy przy rocznym średnim przebiegu 5 tys. km dobrą opcja jest rozważenie opon całorocznych? 

Oraz mam pytanie, bo wiele osób mówi załóż na lato 17 z wersji XT A na zimę będziesz jeździł na oryginalnych felgach. A co jeśli złapie kapcia? W zapasie mam oponę Yokohama Geolandar 215/60/16? Czy będę mógł założyć mimo że będę miał 3 opony 17 calowe? 

Chciałbym się dowiedzieć jakie opony polecacie na lato/zimę oraz czy ktoś z Was jeździ na całorocznych. Dla jasności pochodzę z pod wawy i użytkuje auto głównie po mieście. 

Pozdrawiam

Jarek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W FAQ jest chyba wszystko.

Opony wielosezonowe... też znajdziesz temat. 

 

Odnośnie różnych kół. Ważna jest średnica całego koła, a jeszcze bardziej sam jej obwód. Jeśli w/w koła będziesz miał podobnym wymiarowo rozmiarze. To nic nie stoi na przeszkodzie abyś awaryjne założył zapas w innym rozmiarze ale podobnej ogólnej wielkości. Są tabele zamienników rozmiarów opon, różne kalkulatory według tego możesz sobie wybrać rozmiar letnich 17 i dopasować do tego rozmiar zimowych 15 i wszystko będzie dobrze. 

Osobiście od lat jeżdżę na wielosezonie, w paru samochodach już miałem. Ale zdania zawsze będą podzielone. Są zwolennicy, są przeciwnicy, najbardziej krzyczą Ci który nie jeździli nigdy albo jeździli na kiepskich. Bo poprzedni właściciel przydziadował i kupił najtańsze badziewie może nawet bieżnikowane :biglol:

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Benek96 napisał:

czy ktoś z Was jeździ na całorocznych

Ja mam w SG całoroczne Geolandary A/T. Jak dla mnie spisują się bardzo dobrze. Wcześniej miałem też takie na innym aucie. Jeżdżę trochę po górach (niskich, ale jednak  ;) ), do tego lekki teren, szutry, niezbyt głębokie błoto itp. Czasem jak muszę to również po asfalcie  :P  Bieżnik nie jest zbyt agresywny, nie hałasują nadmiernie na asfalcie, a w terenie z błota się oczyszczają, więc robotę robią. Na śniegu też dają radę. W moim przypadku tego typu opony całoroczne są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż osobno letnie i zimówki.Zwłaszcza że sporo jeżdżę poza asfaltem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...