Jump to content

Lampy xenon blob RHD


_scooby_

Recommended Posts

Hej, mam pytanie. 
Czy można przerobić lampy xenony z bloba RHD z odbłyśnikami bez konieczności instalacji w nich soczewki z jakimiś LEDami itp.  aby świeciły jak LHD?

Link to comment
Share on other sites

Czy odbłyśnik z H7 można użyć do żarników xenon czy popłyną?
 
Nie można, tzn możesz ale wiązka światła nie będzie taka jak powinna. Odbłyśnik z H7 jest zaprojektowany do pracy z żarówka H7, ale tutaj chodzi głównie o to jak kształtuje wiązkę światła. Nie popłynie od xsenonu, tylko będziesz oślepiał innych kierowców.
Link to comment
Share on other sites

czyli albo nowe lampy albo soczewka..
Tak. Ale soczewki na upartego kupisz. Jakiś zestaw morimoto, albo coś podobnego tak aby nie rzeźbić za dużo. Po prostu przykręcić w miejsce żarnika i tyle. Nie wiem co wyjdzie taniej i lepiej, nowa lampa czy rzeźba z soczewkami. Bo dawać komuś taka przeróbkę to trochę mija się z celem.
Link to comment
Share on other sites

Jak wygląda sprawa przeglądu technicznego po takim zabiegu?
Przy wszelkiej ingerencji w lampę tracisz na nią homologację. Aczkolwiek lampa nie ma określonego jakby tego czy to soczewka czy odbłyśnik. Jedynie na homologacji jest nabite, czy to lampa wyładowcza czy halogen oraz czy mijania i długie są na osobnej żarówce czy tej samej. Oraz reszta jak pozycyjne, ewentualnie kierunkowskaz. Więc jeśli diagnosta się zorientuje to przeglądu Ci nie podbije.

Więc teoretycznie jeśli założysz soczewkę a źródło światła pozostanie takie jakie było to masz lampę zgodna z homologacją.
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...