Skocz do zawartości

Mocne drgania, szarpanie przy szybkim przyspieszaniu skrzyni CVT


ManiekGaw

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Kupiłem Foreatera XT 2014 2.0 w automacie. Przy mocniejszym przyspieszaniu w okolicach przełożeń 4/5 pojawiają się dość mocne drgania/szarpnięcia całego samochodu, chwilowa utrata mocy. Trwa to około 1/1,5s. Potem włącza się kolejne przełożenie. Czego mogę się spodziewac? Nadmieniam, że auto oddaje niedługo do serwisu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, ewemarkam said:
9 minutes ago, Neutrino33 said:
Mówisz o przełożeniach a w tytule jest CVT. Ten typ skrzyni nie posiada przełożeń - CVT to skrzynia bezstopniowa.

Ale skrzynia pewnie symuluje biegi. Stąd wrażenie że jedzie się na 4 czy 5 biegu.

Być może i tak jest. Jak do tej pory miałem tylko jeden samochód z CVT i tam symulacja tradycyjnej skrzyni była wyborem...z którego swoją drogą rzadko korzystałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz 4 opcje awarii:

1) najgorsza - posypała się CVT   (do wymiany łańcuch z bieżniami), koszt naprawy 8-12 tys zł netto

2) świece zapłonowe

3) wtryskiwacze

4) inne

więcej po podłączeniu pod komputer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minutes ago, ManiekGaw said:

Może źle się wyraziłem. Szarpanie/drgania występują zwykle przy prędkościach 80-100 km, przy dynamicznej jeździe w czasie przyspieszania. W czasie jazdy delikatnej/normalnej problemu nie ma. 

A czy te niepokojące drgania wystepują tylko w trybie manualnym, czy w normalnym trybie CVT też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, ManiekGaw said:

101 tys, podobno olej wymieniany w Aso, jutro będę miał wydruk z serwisu jakie prace były wykonane

 

39 minutes ago, ManiekGaw said:

W normalnym CVT również 

Warto zatem rzeczywiście zweryfikować czy ten olej był wymieniony. Może spróbować podłączyc go pod diagnostykę. Skrzynia pewnie ma swój komputer i jeśli coś "nie halo" to błedy powinny być zapisane.

Współczuję, bo miałem kiedyś samochód z CVT i też pojawił się problem, ale nawet nie było nikogo kto podłączyłby się pod OBD i chociaż zdiagnozował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ManiekGaw napisał:

101 tys, podobno olej wymieniany w Aso

Wątpie - ja swojego kupiłem z pełną książką serwisową w ASO do 130k km nie ruszali oleju w skrzyni, po telefonie do Gdańskiego ASO i zapytaniu dokładnie o ten model powiedzieli że przy najbliższej "wypadałoby" wymienić...dlatego pytałem o olej, po zakupie przed wymianą oleju też miał już swoje bolączki i szumienia po wymianie oleju wszystko jakby ustało... 
Póki co to tak jak piszesz sprawdź czy olej był wymieniony - jest to najtańsza i najprostsza czynność - a jak oddasz go gdzieś na wymianę oleju to poproś aby wcześniej podpieli się pod komputer i tak jak koledzy sugerują sprawdzili błędy skrzyni...
Wiem że mi po wymianie oleju w skrzyni podpinali się pod jej komputer...i sprawdzali co i jak :-) 

Powodzenia i oby to była przysłowiowa pierda ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Nargond napisał:

Wątpie - ja swojego kupiłem z pełną książką serwisową w ASO do 130k km nie ruszali oleju w skrzyni, po telefonie do Gdańskiego ASO i zapytaniu dokładnie o ten model powiedzieli że przy najbliższej "wypadałoby" wymienić...dlatego pytałem o olej, po zakupie przed wymianą oleju też miał już swoje bolączki i szumienia po wymianie oleju wszystko jakby ustało... 
Póki co to tak jak piszesz sprawdź czy olej był wymieniony - jest to najtańsza i najprostsza czynność - a jak oddasz go gdzieś na wymianę oleju to poproś aby wcześniej podpieli się pod komputer i tak jak koledzy sugerują sprawdzili błędy skrzyni...
Wiem że mi po wymianie oleju w skrzyni podpinali się pod jej komputer...i sprawdzali co i jak :-) 

Powodzenia i oby to była przysłowiowa pierda ;-) 

Dzięki. W piątek jadę do serwisu. Oby to była pierda tak jak mówisz... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...