Jump to content

Wymiana żarówek postojowych impreza GH

Rozaar

Recommended Posts

Witam, jak zabrać się do wymiany żarówek postojowych z przodu w imprezie GH. Czy da radę zrobić to pocwyciagnieciu akumulatora i filtra powietrza z drugiej strony?

Aby wymienić żarówkę postojową z prawej strony należy zdemontować pierwszy fragment dolotu powietrza, zamocowany na dwóch spinkach, otwieranych śrubokrętem.

Z lewej strony, należy odkręcić samo zamocowanie akumulatora i odsunąć go maksymalnie, aby zrobić jak najwięcej miejsca (bez zdejmowania klem na akumulatorze).

15 godzin temu, conrad napisał:

Aby wymienić żarówkę postojową z prawej strony należy zdemontować pierwszy fragment dolotu powietrza, zamocowany na dwóch spinkach, otwieranych śrubokrętem.

Z lewej strony, należy odkręcić samo zamocowanie akumulatora i odsunąć go maksymalnie, aby zrobić jak najwięcej miejsca (bez zdejmowania klem na akumulatorze).

Mam dojście do nich tak jak mówiłeś ale nie mogę ich wyciągnąć. Trzeba przekręcić? Pociągnąć? Coś nacisnąć? Żeby wyciągnąć kostkę z żarówka 

• 2 weeks later...
W dniu 4.05.2021 o 13:41, Rozaar napisał:

Mam dojście do nich tak jak mówiłeś ale nie mogę ich wyciągnąć. Trzeba przekręcić? Pociągnąć? Coś nacisnąć? Żeby wyciągnąć kostkę z żarówka 

Jeśli problem dalej nie rozwiązany...

Jak pewnie zauważyłeś, żarówki postojowe są w wydłużonych oprawkach.

Aby wyciągnąć żarówkę należy chwycić część wydłużoną oprawki i zdecydowanym ruchem ją obrócić w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara.

Nie trzeba wypinać żadnych kostek. Oprawka siedzi w gnieździe klosza lampy, a w oprawce jest żarówka postojowa.

1.jpg

• Upvote 1

U siebie przez te okrągłe otworki w końcu oprawki przełożyłem śrubki (4 cm?) i zakontrowałem z obu stron nakrętkami, tak by z obu stron otworu wystawało po +/- 2 cm śrubki. Dzięki temu jest nieco dłuższa dźwignia do obracania oprawką, w sytuacji braku miejsca na jej pewny chwyt.