Skocz do zawartości

Wymiana żarówek postojowych impreza GH


Rozaar

Rekomendowane odpowiedzi

Aby wymienić żarówkę postojową z prawej strony należy zdemontować pierwszy fragment dolotu powietrza, zamocowany na dwóch spinkach, otwieranych śrubokrętem.

Z lewej strony, należy odkręcić samo zamocowanie akumulatora i odsunąć go maksymalnie, aby zrobić jak najwięcej miejsca (bez zdejmowania klem na akumulatorze).

 

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, conrad napisał:

Aby wymienić żarówkę postojową z prawej strony należy zdemontować pierwszy fragment dolotu powietrza, zamocowany na dwóch spinkach, otwieranych śrubokrętem.

Z lewej strony, należy odkręcić samo zamocowanie akumulatora i odsunąć go maksymalnie, aby zrobić jak najwięcej miejsca (bez zdejmowania klem na akumulatorze).

 

  

Mam dojście do nich tak jak mówiłeś ale nie mogę ich wyciągnąć. Trzeba przekręcić? Pociągnąć? Coś nacisnąć? Żeby wyciągnąć kostkę z żarówka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.05.2021 o 13:41, Rozaar napisał:

Mam dojście do nich tak jak mówiłeś ale nie mogę ich wyciągnąć. Trzeba przekręcić? Pociągnąć? Coś nacisnąć? Żeby wyciągnąć kostkę z żarówka 

 

Jeśli problem dalej nie rozwiązany...

Jak pewnie zauważyłeś, żarówki postojowe są w wydłużonych oprawkach.

Aby wyciągnąć żarówkę należy chwycić część wydłużoną oprawki i zdecydowanym ruchem ją obrócić w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara.

Nie trzeba wypinać żadnych kostek. Oprawka siedzi w gnieździe klosza lampy, a w oprawce jest żarówka postojowa.

 

 

1.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie przez te okrągłe otworki w końcu oprawki przełożyłem śrubki (4 cm?) i zakontrowałem z obu stron nakrętkami, tak by z obu stron otworu wystawało po +/- 2 cm śrubki. Dzięki temu jest nieco dłuższa dźwignia do obracania oprawką, w sytuacji braku miejsca na jej pewny chwyt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...