Skocz do zawartości

dzień dobry, mam kilka pytań LEGACY 2009 kombi 2.0 benzyna 150 KM


loki166

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry, 
W Dniu dzisiejszym kupiłem SUBARU LEGACY 2009 kombi 2.0 benzyna 150 KM
kod lakieru C6Z
Kupiłem delikatnie uszkodzone. Muszę kupić lampę przód od strony kierowcy , maskę , oraz zderzak przód. 
może ktoś ma do sprzedania:) ? Jeżeli nie to ...
1. Czy od innych roczników pasuje maska , zderzak i lampa ?
2. Bardzo dużo części jest od subaru legacy outback ..od tego pasuje maska etc? 
3. Można gazować ten silnik ?

Dziękuję, za odpowiedzi, przepraszam, że zapewne napisałem nie tu gdzie trzeba :( Oraz mam nadzieję , że zostanę na forum na dłużej :)

Edytowane przez loki166
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, loki166 napisał:

Dziękuję, za odpowiedzi, przepraszam, że zapewne napisałem nie tu gdzie trzeba :(

Oczywiście, zaraz przeniosę ;)

 

49 minut temu, loki166 napisał:

Oraz mam nadzieję , że zostanę na forum na dłużej :)

No to się okaże :mrgreen:

 

 

Witaj na The Forum ;)

Bardzo fajne auto kupiłeś, gratki :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • loki166 zmienił(a) tytuł na dzień dobry, mam kilka pytań LEGACY 2009 kombi 2.0 benzyna 150 KM

Jeszcze raz witam wszystkich. Od razu na dzień dobry poprawka..mam 110kw czyli 150 km..słaby ze mnie znawca :(@Oczkoo15 dzięki za info , jak nie znajdę całej lapmy ( z uchwytami, to będę się do ciebie odzywać )

 

Poprawiłem info odnośnie silnika..czyli mam 150km. To też do gazu się nadaje , bo w  artykułach piszą różnie...

 

I teraz uwaga... Nie śmiejcie się ..

Auto ma stały napęd 4x4 ? Bo obok ręcznego jest jakaś wajcha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, loki166 napisał:

Auto ma stały napęd 4x4 ? Bo obok ręcznego jest jakaś wajcha...

:lol:

 

Tak. 

Ta wajcha to od reduktora, poszukaj na forum, jest o tym sporo wątków ;)

 

Teraz czekamy na pytanie o przełącznik na kolumnie kierownicy :mrgreen:;)

 

 

 

  • Super! 2
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę mi uwierzyć na słowo, jest wiele pytań które mogą was zaskoczyć. A to jedno z nich. Dlaczego na masce jest dziura ? Szukam maski i większość masek ma dziurę ( wlot powietrza, a w moim aucie nie ma takiej dziury ):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziura na masce służy do mocowania kurnika :D

A tak na poważnie to znaczy, że auto ma silnik z turbo, czyli w większości przypadków dizla. 

Możesz sobie kpić jaką chcesz nie ma to znaczenia

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@loki166Witamy w naszej kochanej, szyderczej społeczności :bry:

Jako, że mam bliźniaka, tym chętniej podpowiem (foto dla uwagi :wrrum:

Co do pasowania zderzaków, masek, lamp Oczko odpowiedział - dobry chłop, uderzaj do niego po graty i zabawki :)

Co do gazu - i tak i nie. 

2.0 z mocą 150/160km to jednostki DOHC, w którym regulacja luzów zaworowych polega na szlifowaniu tzw. szklanek. Dość kosztowna operacja - sprawdzenie luzów 300/400zl, regulacja (najczęściej z wyciąganiem motoru) od 2 do 3 tysięcy. 

Teraz tak. Jednostki o tych mocach oznaczone są kodem ej204 lub ej20f. Rozważając gaz, najlepiej mieć ej20f - ma wzmocnionie gniazda zaworowe, przez co zamiast sprawdzać te luzy co 30kkm na LPG, można to robić śmiało co 60, a nawet 100. 

Przycisk za kierownicą (zepsuje zabawę robaczki :mrgreen:) włącza pozycyjne niezależnie od pozycji kluczyka i jego obecności. Uważaj, bo to tzw. zabójca aku - włączysz, nie zauważysz, rano nie odpalasz. 

Spryskiwacze, jeśli faktycznie byś nie wiedział - w prawej manetce "na czubku" jest przycisk do środka. 

Ta wajcha - reduktor. Bajer występujący w terenówkach.. I Subarkach. Dzięki niemu masz 2 główne przełożenia biegów.

Podstawowe - high, czyli gdy wajcha leży - normalne przedłożenie

Low - wajcha do góry - przełożenia krótsze o 30%

Przydatne w korkach, na parkingach i do zabawy. 

Używanie reduktora - przełączanie zawszeć ze sprzęgłem, nie zostawianie pomiędzy pozycjami, można zmieniać przełożenie podczas jazdy. Nie niszczysz nic używając go, czasami pojawiały się pytania o to. 

Dziura na masce, wlot na masce. Występował we wszelkich turbo - Subarkach. Subaru umieszcza wówczas pod tymi wlotami intercooler. W wolnossaku niepotrzebny - a nie zaślepiony po montażu niepotrzebnie pozwala na oblewanie motoru wodą podczas deszczu. 

Podstawowe pierdoly? Klamka klapy, jeśli to kombi. Zacina się. Standard. Żyj z tym, lub morduj wd40, ewentualnie rozbieraj i odrdzewiaj. 

 

Pytaj śmiało, jak nie ja to kto inny chętnie podpowie :) mnie tu przyjęto świetnie, więc i ja chce pomóc nowo przybyłym. 

img,gcsi,DB53A73CC76C248AF01C43CA2E1187BD6B26E2D3,mpid,5,maxwidth,1081.5,maxheight,1884.75.jpg

Edytowane przez Danko
  • Super! 1
  • Dzięki! 2
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Danko dziękuję za wyczerpujący post. Super mi wszytko wyjaśniłes. Ten przycisk na kolumnie kierowniczej coś tam klikałem:p i teraz nie wiem czy jest ta opcja włączona czy nie( świeci się jakaś kontrolka?)

 

Dziś Pan co sprzedaje części, powiedział, że maska do legacy pasuje od każdego rocznika w sensie nie ważne czy przed lift czy polift.. to prawda ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, loki166 napisał:

Ten przycisk na kolumnie kierowniczej coś tam klikałem:p i teraz nie wiem czy jest ta opcja włączona czy nie( świeci się jakaś kontrolka?)

Kontrolka nie świeci, wyjdź przed auto, to zobaczysz ;)

 

36 minut temu, loki166 napisał:

Dziś Pan co sprzedaje części, powiedział, że maska do legacy pasuje od każdego rocznika w sensie nie ważne czy przed lift czy polift.. to prawda ?

Nie, maski przedlift i polift nie są zamienne.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Aga napisał:
2 godziny temu, loki166 napisał:

maska do legacy pasuje od każdego rocznika w sensie nie ważne czy przed lift czy polift.. to prawda ?

Nie, maski przedlift i polift nie są zamienne.

Maska będzie pasować. Lift nie ma znaczenia, tak samo czy to Legacy czy Outback.

Jedyna różnica to na USA szły trochę inne i nie pasują idealnie ;)

 

Godzinę temu, loki166 napisał:

Skoro w aucie są xenony, to dlaczego nie ma spryskiwaczy:) ?

Jeśli są xenony to są spryskiwacze.

Chyba, że mówimy o wersji na Japonię, wtedy są xenony bez sprysków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@loki166przycisk z jednej strony ma taki czerwony pasek naklejony - jak włączysz nim pozycyjne, to jest widoczny.

Ksenony mają spryski, na moim foto powyżej je doskonale widać - wewnętrzny róg lampy, taki chromowany pasek. Widzę, że nie ma go u Ciebie.. Więc albo to nie ksenon, albo nie wiem co - tu nie pomogę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Oczkoo15 napisał:

Maska będzie pasować. Lift nie ma znaczenia, tak samo czy to Legacy czy Outback.

Ztcw są różnice ze względu na inne lampy po lifcie, ale mogę się mylić. Legacy i OBK mają inne maski, ale są rocznikowo na pewno kompatybilne (OBK miał przetłoczenia na masce).

Na pewno to już 100 razy zostało wyjaśnione na The Forum ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy szukałem Legacy/OBK dla siebie to był egzemplarz OBK'a z maska od diesla. Sprzedający tłumaczył, że auto miało szkodę a maski od OBK są zdecydowanie droższe od tych z diesla. Czy to pasuje perfekcyjnie to juz nie powiem, bo z bliska samochodu nie oglądałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.05.2021 o 19:10, Oczkoo15 napisał:

2. Maska będzie pasować od Outbacka

 

Maska z odpowiedniego rocznika bedzie pasowac ale moze miec inne przetloczenia.

 

W dniu 4.05.2021 o 15:25, Aga napisał:

OBK miał aluminiową maskę, z przetłoczeniami, ale jakie były w legacy nie wiem.

 

W Legacy polift tez jest aluminiowa maska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzień Dobry wszystkim . Niestety nie przekonałem się do Subaraka :( Jest zbyt sztywny , żona mówi, że passat wygodniejszy. Więc auto idzie na sprzedaż :( A szkoda bo naprawdę fajne auto się trafiło. Czy mogę gdzieś tu dodać jakieś ogłoszenie ? Uczciwe , bez kombinowania itp ? Ktoś może kupi moim zdaniem dobre auto 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2021 o 17:41, loki166 napisał:

Oraz mam nadzieję , że zostanę na forum na dłużej :)

 

W dniu 2.05.2021 o 18:32, Aga napisał:

No to się okaże :mrgreen:

 

4 godziny temu, loki166 napisał:

Dzień Dobry wszystkim . Niestety nie przekonałem się do Subaraka :( Jest zbyt sztywny , żona mówi, że passat wygodniejszy. Więc auto idzie na sprzedaż :( A szkoda bo naprawdę fajne auto się trafiło. Czy mogę gdzieś tu dodać jakieś ogłoszenie ? Uczciwe , bez kombinowania itp ? Ktoś może kupi moim zdaniem dobre auto 

 

Taka dyskretna prośba do @Aga ...czy mogłabyś podać numery totolotka na najbliższe losowanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...