Skocz do zawartości

Pasek rozrządu gc8


damiano16

Rekomendowane odpowiedzi

Rolki też zmieniał i pompę wody? 

Jeżeli tak, to postaraj się całościowo ocenić wszystkie elementy, choć wiadomo, że i tak nie będziesz miał 100 procentowej odpowiedzi. 

Myślę, że na forum nie ma co się spodziewać odpowiedzi, raczej nikt ci tego nie powie na podstawie zdjęć. 

Spójrz na te miejsca na rolce, po których chodzi pasek, czy widać po nich zużycie, napisy na pasku, czy są wytarte, a najlepiej poszukać daty produkcji części, choć to nie będzie łatwe. Chyba najprędzej znajdziesz ją na pompie wody, jeżeli oczywiście miała być zmieniona przez mechanika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko ocenić tak z foto. Ja bym mu pół roku nie dał w życiu. Mój pasek ma jakieś 1500km od momentu kiedy wyjąłem silnik i nadal wygląda jak wyjęty z pudełka. 

Zwróć uwagę na metalowe zabezpieczenie przy zębatce od wału bo widać że coś ten pasek gryzło od góry. Możliwe że nie jest zachowana odpowiednia odległość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu rozbierał rozrzadu całego nie będę. Wole nie ruszać żeby nie było potem kaboom :) hehe. 

Czy wogole na pasku znajdę date produkcji? Rolki mogę sprawdzić wzrokowo. Na pasku jak na zdjęciu napisów praktycznie nie ma, cale starte. Wogole przed remontem jak i po słychać od 5tys takie terkotanie jak by spalanie stukowe bylo lub np napinacz uderzał o coś albo nie wiem. Z racji tego że to ej207 sti to leje paliwo 102oktan ale jak zaleje 95 np to tez stukanie. Chodz nie jestem pewien czy nie głośniej stuka ale może mi się wydawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 133699 napisał:

Zwróć uwagę na metalowe zabezpieczenie przy zębatce od wału bo widać że coś ten pasek gryzło od góry.

 

Godzinę temu, damiano16 napisał:

Wole nie ruszać żeby nie było potem kaboom :) hehe.

Zrób co kolega pisze bo inaczej będzie kaboom właśnie...

Mała rolka za napinaczem wygląda na pełnoletnią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to z góry u mnie wygląda. Jako że nie jestem specem w dziedzinie bokserów i mechanika tak 50/50 proszę wytłumaczcie jak się dostać do tej osłony która ma zabezpieczyć przed przeskoczeniem paska. Wyczytałem że ma mieć luz na 1mm. Szczelinomierz mam, dynamometrycznego klucza niestety nie. Domyślam się że duże koło pasowe pod alternatorem musze zdemontować, napinacz, osłony od góry te dwie nad alternatorem. Klucza niestety nie wcisnę w kolo pasowe dolne to grube bo wadzą chlodnice i ze 4cm musial bym je wypchnąć w stronę pasa przedniego ale az tyle to chyba nie da rady.

20210429_100737.jpg

20210429_100722.jpg

20210429_100713.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2021 o 18:59, damiano16 napisał:

Cześć! Dosyć ważne pytanie i domyślam się że nikt nie jest Maćkiem wróżbitą ale czy ten pasek wyglada na świeży, taki który zrobil 3tys km i byl wymieniany pol roku temu? Nie jestem pewien czy mechanik nie pogrywa sobie ze mną. Co o tym myślicie? 

20210424_163233.jpg

20210424_163207.jpg

20210424_163045.jpg

20210424_163011.jpg

Na paskach Subaru nie widac zużycia. Moj po 7 latach i 30kkm wygladal jak nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ThatSubiBoy napisał:

Oh tak ta rolka to najczestrzy powod przeskoczenia rozrzadu lozysko kulkowe sie rozsypuje.

Dopiero skończyłem oglądać Twoje filmiki na YT :D i wczoraj właśnie widziałem jak pokazywałes jak ustawić rozrzad w ej205 :D fajny materiał, propsy masz ode mnie :) Ta rolka strasznie wygląda. Musze tam oblukać. Nie ma żartów skoro napisy są tak zjedzone a druga rzecz że przy remoncie podobno robili rozrzad ale kompletnie mi się to nie wydaje. Tak samo jak wymienili sprzęgło a jak jadę na biegu np 3tys obr wciskam sprzęgło bez odpuszczania gazu to tak szumi i hrobocze że nogi miękną. Twardość pedału sprzegla przed i po remoncie ta sama i w tym samym punkcie łapie. Ale nie powiem bo przed jak i po remoncie to sprzęgło strasznie klei. Jak za szybko puszcze to chce wyskoczyć spod tyłka auto i żabkę robi. No ale chcąc nie chcąc obawiam się że i tak trzeba będzie drzyc silnik i poprawiać po nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, damiano16 napisał:

I jak mam ocenić tą rolke napinacza? Paska nie ściągnę bo potem już tego nie zloze :biglol: 

No bez sciagania tego nie sprawdzisz. Wymien wszystko i masz pewne. Za remoncik zaplacisz 10k plus wiec sam rozkmin co Ci sie bardziej oplaci. 

Co do dziwnych dzwiekow pamietaj ze to nie musi byc skrzynia to jest naped 4x4 i dziwne dzwieki rozchodza sie po calym samochodzie i jest je trudno zlokalizowac. Bo jesli rozlanczasz sprzeglo i masz dalej dzwiek to moze to byc skrzynia, dyfer lub jakies lozyska itp... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ThatSubiBoy napisał:

No bez sciagania tego nie sprawdzisz. Wymien wszystko i masz pewne. Za remoncik zaplacisz 10k plus wiec sam rozkmin co Ci sie bardziej oplaci. 

Co do dziwnych dzwiekow pamietaj ze to nie musi byc skrzynia to jest naped 4x4 i dziwne dzwieki rozchodza sie po calym samochodzie i jest je trudno zlokalizowac. Bo jesli rozlanczasz sprzeglo i masz dalej dzwiek to moze to byc skrzynia, dyfer lub jakies lozyska itp... 

Może nie zrozumiales. Dzwiek slychac tylko przez sekundę max dwie po rozłączeniu sprzęgła i tylko w sytuacji gdy trzymam gaz przy wysprzegleniu lub przygazuje przy wysprzegleniu. Przy normalnej jezdzie nie słychać nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, damiano16 napisał:

Może nie zrozumiales. Dzwiek slychac tylko przez sekundę max dwie po rozłączeniu sprzęgła i tylko w sytuacji gdy trzymam gaz przy wysprzegleniu lub przygazuje przy wysprzegleniu. Przy normalnej jezdzie nie słychać nic.

Tak zle zrozumiale. To faktycznie jakis dziwny obiaw definitywnie, ktory nie powinien miec miejsca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...