Jump to content

Gorce, okolice Kamienicy powiat limanowski

Recommended Posts

Czy ktoś może podpowiedzieć, jak najlepiej podjechać pod Turbacz, może być nietrudną szutrówką. Będę w okolicach Kamienicy, czy jakaś malownicza trasa jest w pobliżu. Raczej będę miał miejskie opony letnie, także lekki teren mnie interesuje.

Pozdrawiam

I

Ładnych i ciekawych widokowo tras jest tutaj naprawdę sporo (mieszkam to od niemal 3 lat, a jeżdżę w te rejony całe moje życie). Jeśli zaś chodzi o Turbacz to nie do końca rozumiem co masz na myśli @inanitas. Chcesz gdzieś podjechać autem i później zrobić sobie pieszą wycieczkę? Jeżeli tak to ja mimo wszystko poleciłbym podjechać do Rabki i stamtąd szlakiem turystycznym na wierzchołek Turbacza. Ładna i przyjemna trasa na troszkę dłuższy spacer.  

• Like 1
5 godzin temu, dominikon napisał:

Ładnych i ciekawych widokowo tras jest tutaj naprawdę sporo (mieszkam to od niemal 3 lat, a jeżdżę w te rejony całe moje życie). Jeśli zaś chodzi o Turbacz to nie do końca rozumiem co masz na myśli @inanitas. Chcesz gdzieś podjechać autem i później zrobić sobie pieszą wycieczkę? Jeżeli tak to ja mimo wszystko poleciłbym podjechać do Rabki i stamtąd szlakiem turystycznym na wierzchołek Turbacza. Ładna i przyjemna trasa na troszkę dłuższy spacer.  

Z Kamienicy to proponował bym podjechać do Ochotnicy Górnej jak najdalej, nie wiem ile się da bo dawno tam nie byłem i po tem ciąć z buta na Turbacz.

1 godzinę temu, Michał Krupa napisał:

@Szürkebarát dobrze prawi :)

W liceum, z grupą znajomych weszliśmy od tej strony na Turbacz, jak by to delikatnie ująć, nieprzygotowani ^_^... 29 grudnia :D

Zimą, gdyby mnie naszło albo był mus a schronisko na Turbaczu celem, to bym szedł z Kowańca.

Od strony Kowańca tradycyjnie "atakowałem" Turbacz na rowerze i też było fajnie :) (choć przyznaję sporo lat i kilogramów temu).

• Upvote 1
W dniu 28.04.2021 o 14:24, dominikon napisał:

Dzięki @dominikon , Rabkę znam i wiem, że można stamtąd się dostać na Turbacz, jednak będę z dwoma synami, 5-cio i 11-sto latkiem, także jednak chciałem podjechać jak najbliżej.

Jak możesz jeszcze podrzucić jakąś ładną, nietrudną trasę to poproszę.

8 minut temu, radiolog napisał:

Z Lubomierza za Mszana Dolna, trasa 3,5 h

Podejście oraz zejście z Kudłonia może być za trudne dla chłopców 5 czy nawet 11 letnich. To północna ekspozycja więc stromo a na początku maja ze śniegiem tam się można spotkać zatem i dorosły może tam zjechać na ryju, za przeproszeniem.

@inanitas to może jeśli z dwoma małymi turystami to może Mogielica? Można iść od strony Zalesia/Słopnic (chyba nieco dalej niż w drugim podanym przeze mnie przypadku) lub np. od str. Szczawy. Ładna i spokojna trasa i pięknymi widokami na Tatry i wieżą widokową na wierzchołku (co kto lubi). Jeżeli coś jeszcze bliżej to polecam Gorc lub Koziarz. W pierwszym przypadku chyba najbliżej z Zasadnego, a w drugim albo z Ochotnicy lub z samego rynku w Łącku. Wybór jest spory. Pozdrawiam serdecznie i życzę udanego wyboru i męskiej wyprawy :-)    

• Upvote 1
7 minut temu, dominikon napisał:

@inanitas to może jeśli z dwoma małymi turystami to może Mogielica? Można iść od strony Zalesia/Słopnic (chyba nieco dalej niż w drugim podanym przeze mnie przypadku) lub np. od str. Szczawy. Ładna i spokojna trasa i pięknymi widokami na Tatry i wieżą widokową na wierzchołku (co kto lubi). Jeżeli coś jeszcze bliżej to polecam Gorc lub Koziarz. W pierwszym przypadku chyba najbliżej z Zasadnego, a w drugim albo z Ochotnicy lub z samego rynku w Łącku. Wybór jest spory. Pozdrawiam serdecznie i życzę udanego wyboru i męskiej wyprawy :-)    

Gorc Troszacki czy Kamienicki ;) ? Mam wrażenie, że tu chodzi też o to żeby chłopcy zobaczyli schronisko. Ja "swoje" pierwsze schronisko na Luboniu Wielkim, zdobyte z ojcem z Rabki Zdroju odwiedzam dość często jak droga zaprowadzi i chciał bym widzieć takich schronisk/ schronów więcej.

Droga ze Szczawy na Mogielicę jest ok tylko może to trochę za daleko jeśli ma się iść w tą i z powrotem a schroniska na szczycie nie ma. Na Mogielicę bliżej jest z Lubomierza a jeszcze bliżej z Przełęczy Rydza- Śmigłego, gdzie przecież zajeżdża się samochodem.