Skocz do zawartości

Gorce, okolice Kamienicy powiat limanowski


inanitas

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może podpowiedzieć, jak najlepiej podjechać pod Turbacz, może być nietrudną szutrówką. Będę w okolicach Kamienicy, czy jakaś malownicza trasa jest w pobliżu. Raczej będę miał miejskie opony letnie, także lekki teren mnie interesuje.

 

Pozdrawiam

I

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnych i ciekawych widokowo tras jest tutaj naprawdę sporo (mieszkam to od niemal 3 lat, a jeżdżę w te rejony całe moje życie). Jeśli zaś chodzi o Turbacz to nie do końca rozumiem co masz na myśli @inanitas. Chcesz gdzieś podjechać autem i później zrobić sobie pieszą wycieczkę? Jeżeli tak to ja mimo wszystko poleciłbym podjechać do Rabki i stamtąd szlakiem turystycznym na wierzchołek Turbacza. Ładna i przyjemna trasa na troszkę dłuższy spacer.  

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dominikon napisał:

Ładnych i ciekawych widokowo tras jest tutaj naprawdę sporo (mieszkam to od niemal 3 lat, a jeżdżę w te rejony całe moje życie). Jeśli zaś chodzi o Turbacz to nie do końca rozumiem co masz na myśli @inanitas. Chcesz gdzieś podjechać autem i później zrobić sobie pieszą wycieczkę? Jeżeli tak to ja mimo wszystko poleciłbym podjechać do Rabki i stamtąd szlakiem turystycznym na wierzchołek Turbacza. Ładna i przyjemna trasa na troszkę dłuższy spacer.  

Z Kamienicy to proponował bym podjechać do Ochotnicy Górnej jak najdalej, nie wiem ile się da bo dawno tam nie byłem i po tem ciąć z buta na Turbacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michał Krupa napisał:

@Szürkebarát dobrze prawi :)

W liceum, z grupą znajomych weszliśmy od tej strony na Turbacz, jak by to delikatnie ująć, nieprzygotowani ^_^... 29 grudnia :D

Zimą, gdyby mnie naszło albo był mus a schronisko na Turbaczu celem, to bym szedł z Kowańca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2021 o 14:24, dominikon napisał:

Ładnych i ciekawych widokowo tras jest tutaj naprawdę sporo (mieszkam to od niemal 3 lat, a jeżdżę w te rejony całe moje życie). Jeśli zaś chodzi o Turbacz to nie do końca rozumiem co masz na myśli @inanitas. Chcesz gdzieś podjechać autem i później zrobić sobie pieszą wycieczkę? Jeżeli tak to ja mimo wszystko poleciłbym podjechać do Rabki i stamtąd szlakiem turystycznym na wierzchołek Turbacza. Ładna i przyjemna trasa na troszkę dłuższy spacer.  

 

Dzięki @dominikon , Rabkę znam i wiem, że można stamtąd się dostać na Turbacz, jednak będę z dwoma synami, 5-cio i 11-sto latkiem, także jednak chciałem podjechać jak najbliżej.

Jak możesz jeszcze podrzucić jakąś ładną, nietrudną trasę to poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, radiolog napisał:

Z Lubomierza za Mszana Dolna, trasa 3,5 h

Podejście oraz zejście z Kudłonia może być za trudne dla chłopców 5 czy nawet 11 letnich. To północna ekspozycja więc stromo a na początku maja ze śniegiem tam się można spotkać zatem i dorosły może tam zjechać na ryju, za przeproszeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@inanitas to może jeśli z dwoma małymi turystami to może Mogielica? Można iść od strony Zalesia/Słopnic (chyba nieco dalej niż w drugim podanym przeze mnie przypadku) lub np. od str. Szczawy. Ładna i spokojna trasa i pięknymi widokami na Tatry i wieżą widokową na wierzchołku (co kto lubi). Jeżeli coś jeszcze bliżej to polecam Gorc lub Koziarz. W pierwszym przypadku chyba najbliżej z Zasadnego, a w drugim albo z Ochotnicy lub z samego rynku w Łącku. Wybór jest spory. Pozdrawiam serdecznie i życzę udanego wyboru i męskiej wyprawy :-)    

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, dominikon napisał:

@inanitas to może jeśli z dwoma małymi turystami to może Mogielica? Można iść od strony Zalesia/Słopnic (chyba nieco dalej niż w drugim podanym przeze mnie przypadku) lub np. od str. Szczawy. Ładna i spokojna trasa i pięknymi widokami na Tatry i wieżą widokową na wierzchołku (co kto lubi). Jeżeli coś jeszcze bliżej to polecam Gorc lub Koziarz. W pierwszym przypadku chyba najbliżej z Zasadnego, a w drugim albo z Ochotnicy lub z samego rynku w Łącku. Wybór jest spory. Pozdrawiam serdecznie i życzę udanego wyboru i męskiej wyprawy :-)    

Gorc Troszacki czy Kamienicki ;) ? Mam wrażenie, że tu chodzi też o to żeby chłopcy zobaczyli schronisko. Ja "swoje" pierwsze schronisko na Luboniu Wielkim, zdobyte z ojcem z Rabki Zdroju odwiedzam dość często jak droga zaprowadzi i chciał bym widzieć takich schronisk/ schronów więcej.

 

Droga ze Szczawy na Mogielicę jest ok tylko może to trochę za daleko jeśli ma się iść w tą i z powrotem a schroniska na szczycie nie ma. Na Mogielicę bliżej jest z Lubomierza a jeszcze bliżej z Przełęczy Rydza- Śmigłego, gdzie przecież zajeżdża się samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, inanitas napisał:

Nie wiem dokładnie który to konkretnie Gorc, jednak z mapy google widzę, że są obok siebie

No to uważaj, żeby się nie pomylić :upside-down-face_1f643-small: . Na mapie są od siebie niedaleko jednak w terenie wchodzi się na nie zupełnie inaczej. Że o wjeździe nie wspomnę. Podejrzewam, że na (pod) Gorc Troszacki wjechać się da bo tam podchodzi wyciąg narciarski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...