Skocz do zawartości

Subaru Forester SG man. Benz.


Benek96

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

 

Szukając wymarzonego Subaru Legacy Spec. B, w między czasie miałem z żoną możliwość przejechania się Subaru Forester SG. Mi się on spodobał, natomiast moja żona zakochała się w tym samochodzie. Zastanawiam się czy w kwocie do 15-20 tys zł jest szansa kupić fajny egzemplarz. 

 

Było by to auto dla żony, która pokonuje rocznie ok. 5tys km więc nie potrzebuje gazu. Wolałbym też manualna skrzynie biegów. Szukać egzemplarza z Polski czy sporwadzonego? Przedlifta czy po? 

2.0 XT czy 2.5 XT? 

Jak jeździ 2.0 125km? Czy warto? 

 

Z góry dziękuję za pomoc

 

Pozdrawiam 

 

Jarek i Natalia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy kupowaliśmy w 2015 naszego (który teraz jest wystawiony do sprzedaży), to moja Żona była zdecydowana w drugiej minucie gdy go zobaczyła ;) fakt, że kolor robi robotę. Teraz niechętnie się z nim będzie rozstawać. Samochód jest mega uniwersalny, prosty, fajnie się wsiada do takiego podwyższonego SUV'a. W XT (jak nasz), trzeba zaakceptować, że sprzęgło chodzi jak w męskim samochodzie ;) - można sobie udo wyćwiczyć, ale to raczej frajda niż mankament. Moja Żona mówi, że to nasz najlepszy samochód jak dotąd.

 

W 2.0XT nie powineneś mieć problemów z uszczelką pod głowicą (w zasadzie przypadłość chyba każdego 2.5XT).

 

Powodzenia w poszukiwaniach!

 

Radek (i Karolina)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Benek96 napisał:

 

Jak jeździ 2.0 125km? Czy warto? 

 

 

Jak nie potrzebujesz super hiper przyspieszenia, to 125km dają radę, a do tego masz reduktor :) naszym jeździmy już ponad 4 lata i... Póki co ma u nas dożywocie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 28.04.2021 o 03:56, 133699 napisał:

Do jeżdżenia po wioskach i mieście wystarczy, w trasie wyprzedzanie trzeba dobrze planować :P 

 

Ja to chyba jednak mam za dobrze, bo na takie rzeczy mam czas:biglol: chyba robota mnie skrzywiła, bo maks prędkość mam 89, a kwestia wyprzedzania... :ph34r: bezpiecznie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy piszą patrz na blacharkę, reszta jest do ogarnięcia.

 

Przedlifty bez turbo mają SOHC czyli nie wydzierasz silnika do regulacji zaworów.

 

2.0 silnik nie do zdarcia ale to muł - zawalidrogą nie będziesz ale wyprzedzanie trzeba planować.

2.0XT i 2.5 szczególnie DOHC po lifcie już fajniej jeżdżą i też są dość bezproblemowe.

2.5XT to silnik specjalnej troski dla entuzjastów. Petarda ale będziesz miał wydatki.

 

Automaty jeśli zadbane są dość bezawaryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...