Skocz do zawartości

OBK 2.5 LPG - padły przewody po 25kkm


PLKR

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma śladu. Jak pryskałem wodą to nie było jednoznacznego miejsca - waliło gdzie miało bliżej do masy. Jak przyjdą nowe to obejrzę dokładnie. Pomierzyłem cewkę i nie ma zwarcia, ale to nie wyklucza uszkodzenia. Tylko jeśli to cewka zniszczyła kable, to uszkodzenie musiałby być raczej poważne. Sam nie wiem. Chyba, że kable swoje odleżały w magazynie ;] Na 100% są oryginalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody zapłonowe mogą się uszkodzić nie tylko przez cewkę ale również przez świece.

Wyjmij przewody po kolei zobacz czy niemasz od strony silnika zaolejonych fajek? wykręć świece, dokręć szczypcami główkę świecy oraz jeśli kolor metalu jest ciemny użyj drobnego papieru włókniny do oczyszczenia utlenionego przewodnika. sprawdź czy na pewno przewody są dociśnięte do samego końca.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece wymieniłem, wszystko czyste, bez oleju i nagaru. Na początku myślałem, że szarpie przez świece (trochę już przejechały), ale po wymianie było to samo i dopiero sprawdziłem błyski.

Edit 18:19 28.04.2021
Kable wymieniłem i jest ok. Na starych żadnych śladów uszkodzeń. Może jakaś podróba, ale wyglądają praktycznie identycznie - nowe mają naklejki z numerkami, a stare miały napisy bezpośrednio na izolacji.

Edytowane przez PLKR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2021 o 11:06, Lipton napisał:

U mnie oryginały wytrzymały już prawie 30 000 km. Wcześniej dwa razy bardzo szybko padały mi zamienniki...ale 25 000 km na oryginały to trochę krótko...

30kkm a 25kkm to jakaś różnica :question: czy coś się machnąles..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...