Skocz do zawartości

Legacy IV - falowanie obrotów


xeriner0098

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was, posiadam Legacy czwartej generacji, z silnikiem 2.0, 165 koni, z fabryczną instalacją gazową. Jakiś czas temu zaobserwowałem falowanie obrotów na biegu jałowym. Przy zatrzymywaniu się, wciskaniu sprzęgła, spadają one prawie do zera, przy dłuższym postoju utrzymują się różnie, od 800, do 2000 obrotów. Zdarza się również samoczynne wzrastanie obrotów do 3-4 tysięcy w momentach gdy nie naciskam pedału gazu. Raz zdarzyło się, że na desce pojawił się check engine. Czyściłem już przepustnicę, nic nie pomogło. Postanowiłem sprawdzić auto za pomocą skanera obd, pojawił się błąd czujnika położenia przepustnicy, z tego co wiem w tym aucie jest przepustnica elektroniczna i kompletnie nie mam pomysłu gdzie szukać tego czujnika. Czy jest on wymienny, czy należy wymienić całą przepustnicę? Szukałem w internecie, ale nie znalazłem nigdzie samego czujnika. Może ktoś z was ma wiedzę co powinienem zrobić?

IMG_20210416_184850.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik musi być na przepustnicy. Wpisz w google obrazkach "przepustnica" do twojego modelu, a w drugiej zakładce "czujnik położenia przepustnicy" i będziesz widział który to. 
Tutaj znajdziesz po numerze VIN https://partsouq.com/en/catalog/genuine/locate?c=Subaru
Pedał gazu ma swój własny potencjometr, on też czasem zaciera się. 
Więc tak jak kolega wyżej napisał: czyszczenie styków (kostek) czujnika przepustnicy i pedału gazu. Też po czyszczeniu można adaptację przepustnicy zrobić, może coś pomoże. 
Jak nie, to wymiana czujnika przepustnicy i/lub pedału gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...