Skocz do zawartości

Forester SJ XT grubszy stabilizator?


dulomir

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżdżę SJ XT 2014 i zauważyłem, że mimo że jest twarde i trzęsie tyłek, to jednak dalej dość mocno pochyla się na zakrętach. Gdzieś wyczytałem, że pomaga na to założenie grubszego tylnego stabilizatora (i dodatkowo minimalizuje podsterowność). Czy ktoś z Was robił to w przedliftowym SJ XT? Jakie efekty? Jakieś wady takiej wymiany?

Z góry dzięki za opinie i doświadczenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dulomir napisał:

Jeżdżę SJ XT 2014 i zauważyłem, że mimo że jest twarde i trzęsie tyłek, to jednak dalej dość mocno pochyla się na zakrętach. Gdzieś wyczytałem, że pomaga na to założenie grubszego tylnego stabilizatora (i dodatkowo minimalizuje podsterowność). Czy ktoś z Was robił to w przedliftowym SJ XT? Jakie efekty? Jakieś wady takiej wymiany?

Z góry dzięki za opinie i doświadczenia!

Jeśli zjeżdżasz z asfaltu, to właśnie potrzebujesz nieco kompromisu.

XT jest twardszy od wersji wolnossącej, ale nadal z jakąś tam możliwością latania po szutrach. Jeśli usztwnisz zawieszenie bardziej, na polnych drogach będzie gorzej. Lepiej wziąć to pod uwagę. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam co napisane powyżej - jeśli zjeżdżasz czasem z asfaltu to zostaw, fabrycznie to idealny kompromis, delikatnie poprawisz asfalt a znacznie pogorszysz nieasfalt. W moim poprzednim worku na grubszych stabach urwało mi się mocowanie do wahacza mimo iż jazd terenowych nie uprawiałem, ot zwykła jazda po lesie. Niestety coś za coś 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podzielenie się opiniami! Wobec tego chyba póki co zostawię seryjny stabilizator. Chociaż trochę mnie Forek zaskoczył przechyłami, przy tej twardości zawieszenia (i trzęsawką na niewielkich nierównościach) :-) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dulomir napisał:

Dzięki za podzielenie się opiniami! Wobec tego chyba póki co zostawię seryjny stabilizator. Chociaż trochę mnie Forek zaskoczył przechyłami, przy tej twardości zawieszenia (i trzęsawką na niewielkich nierównościach) :-) Pozdrawiam!

Możesz go usztywnić, nie każdy potrzebuje jeździć po polnych drogach. Wprawdzie odbierze to Foresterowi możliwość latania po dziurach, ale jeśli tego nie potrzebujesz, to działaj. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...