Jump to content

Demontaż podszybia (od maski)

kamul

Recommended Posts

Hej, naszła mnie pewna koncepcja wymagająca demontażu podszybia pod maską, czy to operacja jakoś specjalnie skomplikowana? Jakie kroki trzeba wykonać i na co uważać? Jakoś nie znalazłem odpowiedniego tematu, ale jak ktoś zna i może mnie przekierować to też będę wdzięczny :)

2 godziny temu, kamul napisał:

Hej, naszła mnie pewna koncepcja wymagająca demontażu podszybia pod maską, czy to operacja jakoś specjalnie skomplikowana? Jakie kroki trzeba wykonać i na co uważać? Jakoś nie znalazłem odpowiedniego tematu, ale jak ktoś zna i może mnie przekierować to też będę wdzięczny :)

• Like 1

Godzinę temu, kamul napisał:

Dzięki :) wygląda bardziej skomplikowanie niż się spodziewałem :P 

Ja u siebie zdejmowałem już dwa razy. Nie ma tragedii. ;) Tylko z cierpliwością, bo plastikowe kołki mają zwyczaj się łamać. ;)

Teraz, Orear napisał:

Ja u siebie zdejmowałem już dwa razy. Nie ma tragedii. ;) Tylko z cierpliwością, bo plastikowe kołki mają zwyczaj się łamać. ;)

Mam wyjmaki, nie jestem tylko pewien czy zostawiać sobie tę część pracy na początek czy na deser :P 

Uważaj na wycieraczki przy zdejmowaniu z wieloklinu , najlepiej połóż sobie karton na szybie w miejscu spoczynku wycieraczek bo jak strzeli  ramie to możesz uszkodzić szybę.

@kamulPolecam robić to jak będzie cieplej, żeby plastiki były miękkie. Wtedy jest mniejsze ryzyko, że coś pęknie przy naprężeniach:)

A to może przy okazji ktoś będzie wiedział w jaki sposób zdjąć wewnętrzną osłonę słupka pomiędzy szybą od strony kierowcy, a szybą przednią (Outback II)? Po prostu ciągnąć aż puści, czy gdzieś coś podważyć itp.?

5 godzin temu, Lipton napisał:

@kamulPolecam robić to jak będzie cieplej, żeby plastiki były miękkie. Wtedy jest mniejsze ryzyko, że coś pęknie przy naprężeniach:)

A to może przy okazji ktoś będzie wiedział w jaki sposób zdjąć wewnętrzną osłonę słupka pomiędzy szybą od strony kierowcy, a szybą przednią (Outback II)? Po prostu ciągnąć aż puści, czy gdzieś coś podważyć itp.?

Co prawda troszkę inny samochód mam, ale u mnie jedna ze spinek na tej osłonie jest metalowa i musiałem ją wdusić z jednej strony wąskim śrubokrętem. Trochę jak większość wtyczek elektrycznych w aucie. ;)

@OrearNo to jest jakaś podpowiedź, dzięki. W manualu są tylko zaznaczone trzy miejsca mocowania, przy samej górze, po środku i na samym dole. Muszę chyba  z wyczuciem to od góry odgiąć i wtedy zajrzeć pod spód.