Skocz do zawartości

Wrażenia z jazdy - sterowanie Volvo XC90 vs. Forester


maatohewetbi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuję kupić auto z wyższym prześwitem, tzw. SUVa. Myślę nad Foresterem, ale także nad Volvo XC90. Mam już jedno Volvo, ale S60 I generacji. Wiem że to auto wręcz pancerne. Dlatego myślę nad XC90, ale ważne są też dla mnie wrażenia z jazdy. W moim Volvo układ kierowniczy jest raczej "miękki" i kierowca raczej kiepsko odczuwa co się dzieje "pod kołami". Jestem fanem układu kierowniczego BMW, gdzie wrażenia z jazdy, układ kierowniczy są "fajne";-) Czy w Foresterze III generacji układ kierowniczy będzie bardziej responsywny niż w Volvo XC90? Prośba o ocenę.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, pawels1 napisał:

no to kupuj sterowanie :facepalm: na pewno bedzie super

Ja kupiłem. 60k km i żadnych problemów. Czy jest super? Na połykanie kilometrów na trasie OK. 

Miałeś doświadczenie z Volvo czy Twoja wiedza bazuje na wiedzy kolegi żony szwagra?

Edytowane przez Tsunetomo
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pawels1 napisał:

nie mialem  chinskich produktow nie kupuje

Ale to z powodów ideologicznych? Bo łamią prawa człowieka i okupują Tybet? Czy też ze względu na podejrzenia, co do niskiej jakości?

Zmartwię Cię, nawet pojęcia nie masz, ile produktów które kupiłeś / używasz pochodzi z firm należących do chińczyków. Nawet mogłeś dzis kurczaczka z firmy należącej do chińczyków jeść. Pewnie masz telefon zrobiony w Chinach, komputer, telewizor. Przyłóż się bardziej do nie kupowania chińskich produktów :)

Miłego wieczoru, dyskusję uważam za zamknietą. 

  • Super! 1
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tsunetomo napisał:

Ale to z powodów ideologicznych? Bo łamią prawa człowieka i okupują Tybet? Czy też ze względu na podejrzenia, co do niskiej jakości?

Zmartwię Cię, nawet pojęcia nie masz, ile produktów które kupiłeś / używasz pochodzi z firm należących do chińczyków. Nawet mogłeś dzis kurczaczka z firmy należącej do chińczyków jeść. Pewnie masz telefon zrobiony w Chinach, komputer, telewizor. Przyłóż się bardziej do nie kupowania chińskich produktów :)

Miłego wieczoru, dyskusję uważam za zamknietą. 

nie mialem  chinskich produktow nie kupuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, pawels1 napisał:

produkty ? jakie chyba rozmawiamy o subaru czy to nie jest juz forum subaru?????? tylko forum co zamiast subaru???

Jako pierwszy wlazłeś w ten temat aby chlewu narobić. Nie masz nic mądrego do napisania to nie pisz.

  • Super! 3
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Kukson napisał:

Jako pierwszy wlazłeś w ten temat aby chlewu narobić. Nie masz nic mądrego do napisania to nie pisz.

No to napisz cos madrego na pytanie 

 

Godzinę temu, maatohewetbi napisał:

Witam, planuję kupić auto z wyższym prześwitem, tzw. SUVa. Myślę nad Foresterem, ale także nad Volvo XC90. Mam już jedno Volvo, ale S60 I generacji. Wiem że to auto wręcz pancerne. Dlatego myślę nad XC90, ale ważne są też dla mnie wrażenia z jazdy. W moim Volvo układ kierowniczy jest raczej "miękki" i kierowca raczej kiepsko odczuwa co się dzieje "pod kołami". Jestem fanem układu kierowniczego BMW, gdzie wrażenia z jazdy, układ kierowniczy są "fajne";-) Czy w Foresterze III generacji układ kierowniczy będzie bardziej responsywny niż w Volvo XC90? Prośba o ocenę.

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester iii jest miękko, XC90 1 gen. D5 jechałem jako pasażer bujał jeszcze bardziej, potem gdzieś testowałem 2,5t to nawet fajnie się prowadziło ale było to dość subiektywne. Pewnie wszystko zależy w jaką wersje celujesz ale ogólnie ciężko porównać te dwa pojazdy bo to zupełnie inne klasy...z tego co kojarzę XC90 ma średnice zawracania jak tankowiec

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pawels1 chciał zaistnieć i chyba mu się udało...w każdym razie Volvo, z lat produkcji w które celuję - nie było chińskie. Niech kolega poczyta historię marki i opinie na temat modelu XC90. Ponadto mimo iż Volvo jest wg. kolegi chińskie niech spojrzy jakie silniki (jakość) produkuje Volvo. Benzyny - bardzo dobre i wytrzymałe, diesle - dynamiczne i też wytrzymałe. Jedyne do czego można się przyczepić - to jakość plastików, ale ona i tak jest o niebo lepsza niż w Fordzie, Oplu, Volkswagenie. Gorsza niż w Audi, BMW i Mercedesie... Powtarzam jednak - moja ocena dotyczy lat do 2010/12. Wtedy silniki R5 (140 km, 170 km, 2.0 turbo) oraz silniki D5 (163 - taki posiadam, 185 km). Te silniki są pancerne. Wracając do tematu, Volvo faktycznie mają średnicę zawracania jak tankowiec, ale to kwestia ograniczników skrętu, które zostały zamontowane celem ochrony przegubów. Tak gdzieś czytałem. Wystarczy je jednak trochę spiłować (ja tak mam) i auto zawraca już dość dobrze. Pytałem Was o opinię, bo Volvo w modelu XC90 to naprawdę kawał fajnego wozu. Silniki są mi znane, bo miałem okazję jeździć benzyniakami, które bardzo dobrze znoszą LPG. Tutaj też jest regulacja zaworów, ale rzadsza, a i dostęp jest dobry (bez wyjmowania silnika ;-) Diesle też należą do trwałych, ale wiadomo, że tutaj pojawiają się już koszty. Reasumując - znam zalety Volvo, wiem czego tam można się spodziewać. Jednakże układ kierowniczy i zawieszenie nie jest zestrojone tak jakbym tego chciał. Subaru kręci mnie od jakiegoś czasu bo jest nietuzinkowe i posiada (podobno) fajny napęd 4x4. Nie wiem tylko jak wygląda kierowanie - stąd Was o to pytam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat niewiele wnosi do tematu...więc jeśli ktoś dalej planuje pisać takie porady - proszę o zaoszczędzenie sobie i mnie czasu. Pytałem o:

- układ kierowniczy, czy jest responsywny, czy wspomaganie jest nastawione na kompromis komfort/sportowa jazda

- zawieszenie, czy jest raczej twarde, czy przechyły na zakrętach są odczuwalne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, maatohewetbi napisał:

- układ kierowniczy, czy jest responsywny, czy wspomaganie jest nastawione na kompromis komfort/sportowa jazda

- zawieszenie, czy jest raczej twarde, czy przechyły na zakrętach są odczuwalne.

prosisz o oceny indywidualne...dla mnie układ w SH był dobrze zestrojony, tylko że ja lubię jeździć samochodami japońskimi, nie lubię jeździć autami z grupy VW...
co do porównania SH vs XC90 to masz dwa różne auta..forek ma 4,56m gdzie Volvo 4,8 
To już zmienia prowadzenia, dodatkowo masa 500kg więcej w volvo -> nie porównasz tych samochodów zero jedynkowo...
Musiałbyś trafić na kogoś kto miał oba i oba mu się nie podobały - wytknąłby wady....bo zalety każdy ma własne...

Poszukaj kto w okolicy sprzedaje SH i przejedź się nim, wtedy sam sobie wyrobisz zdanie o samochodzie...

Osobiście powiem że przy SH nie miałem problemów z prowadzeniem auta zawsze jechał tam gdzie chciałem i czułem samochód -> Volvo nigdy nie prowadziłem więc się nie wypowiem jak to ma się do tego...Sam wybrałem kolejne subaru właśnie za samo prowadzenie samochodu które sprawia mi frajdę nie męczę się za kierownicą swojej świnki..

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno stałem przed podobnym dylematem. XC90 czy Forek SH. Testowałem oba. Przed jazdą skłaniałem się ku XC90. Po jeździe ku SH. Ostatecznie wyszło jeszcze inaczej, bo SG, ale z zupełnie innych przyczyn. SH wydaje się lepszą opcją niż XC90, ale tak jak pisali przedmówcy - jeżeli masz możliwość, to przetestuj oba. Wtedy będziesz mógł dokonać wyboru, który spełni Twoje oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maatohewetbi a jaki chcesz silnik? Bo Diesel to była padaczka. LPG też kiszka bo co kilka lat będziesz wydzierał silnik do regulacji zaworów. 2.5 turbo to też silniki specjalnej troski. Także wybór masz o tyle łatwiejszy że forki III generacji mają ręce i nogi tylko w benzynie 2.0 i 2.5 lub 2.0 turbo - jak ci takie nie pasują odpuść sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...