Skocz do zawartości

Szarpanie 5EAT OBK 2010 3.6


michal9049

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Pacjent to OBK 2010 3.6 EU

Podczas dojazdu do świateł beż gazu i lekkim hamulcu potrafi szarpnąć skrzynia i to dość mocno. Mam tak już od zakupu auta czyli 1.5 roku.

2 dni temu miałem już coś ciekawszego. 

Podczas turlania się w korku 30km/h mocno szarpnęło autem, obroty poszły w górę tak jak by rozłączyło cały napęd. 

Po chwili znowu to samo. Zatrzymałem się, wyłączyłem i włączyłem silnik w odstępnie kilku minut i dalej było już ok. 

 

Co do oleju, był wymieniany statycznie na oryginalny ATF Subaru. Operacja wraz z wyciągnięciem miski olejowej.

 

Błędów brak...

 

I teraz pytanie 

Czy ktoś z Was miał podobne objawy ?

Póki co podejrzewam elektrozawory hydro.

 

 

Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam model i rocznik co mój. Również model EU. Miałem podobny przypadek aczkolwiek zdarzało się to przy wyższych prędkościach. Po diagnozie okazało się że przypalona była tarczka 4go biegu, coś nie halo z lock-up’em i regeneracja sprzęgła hydrokinetycznego.
Po tych zabiegach minęło wszystko.
A potrafiło zatrząść autem tak, robiło się naprawdę nieprzyjemnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 5k. Tyle że to była naprawa wiązana z demontażem, regeneracją i montażem maglownicy. Rachunek nie był rozbity na poszczególne naprawy.

Naprawa była robiona jakieś 3 lata temu przy około 130k km. Teraz jest trochę ponad 168k km i jak dotąd nic się nie dzieje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Update.

Adaptacja skrzyni biegów pomogła na szarpanie.

Wszystkie bolączki ustąpiły. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaptacja za pomocą programu serwisowego Subaru. Czyszczenie pamięci i "uczenie" sterownika napędu AWD ( tak pisało w programie ).

Samochód na podnośnik aby 4 kółeczka były w powietrzu.

Dalej wg. instrukcji w programie.

15 min roboty.

Ogólnie polecam po wymianie oleju w skrzyni robić adaptację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tego to już Ci nie powiem. Znając ASO i ich ceny tą usługa tania może nie być. Każdy serwis co specjalizuje się w Su aru ma takie oprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, michal9049 napisał:

Tego to już Ci nie powiem. Znając ASO i ich ceny tą usługa tania może nie być. Każdy serwis co specjalizuje się w Su aru ma takie oprogramowanie.

w 2019 roku, w ASO Rzeszów zapłaciłem 120zł za adaptację skrzyni po regeneracji konwertera. Nie ma co powtarzać plotek, tylko znaleźć numer i zadzwonić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...

Witam, jestem nowy na forum. Od niedawna zmienilem Forka SG na Outbacka My10 3.6R i trochę nie umyślnie kliknąłem Clear Memory 2 skrzyni w FreeSSM... Skrzynia Miga kontrolka ze jest w fazie uczenia. Próbowałem zrobić adaptacje wg. zamieszczanych instrukcji ale bez skutecznie, czy jedyna mozliwoscia pozbycia sie migajacej kontrolki AT Oil Temp jest jazda do Serwisu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź jakiś warsztat co robi Subaru, który posiada program do adaptacji skrzyni.

Adaptacja na podnośniku i po problemie. 

Następnym zanim klikniesz clear to się zastanów 2 razy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...