Skocz do zawartości

Jak ogarnąć szuranie tylnych szyb o listwę...?


_ONE_

Rekomendowane odpowiedzi

Przy otwieraniu tylnych szyb miejscami podwija się zewnętrzna listwa, co powoduje straszliwy hałas... coś jak szuranie styropianem po szkle, aż zęby swędzą. Przy zamykaniu listwa się odwija i jest spokój. Takiego problemu w poprzedniej subarynie nie zaliczyłem. Jakiś pomysł, co z tym zrobić? Nasmarować tego nie mogę, a listwy są twarde jak cholera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

upewnij się że żadnego syfu nie ma pomiędzy szybą a dolną uszczelką szyby. U mnie w OBK tak skrzypiała szyba kierowcy, odwinąłem ile się dało uszczelkę, odkurzyłem, chyba siknąłem sprayem silikonowym i od tej pory cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, _ONE_ napisał:

Nasmarowałeś miejsce przylegania listwy do szyby?

spray silikonowy nie jest taki tłusty i nie zostawia śladów, bardziej chodziło o zwilżenie tego filcu. Ale najważniejsze jest żeby w tym filcu nie było syfu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2021 o 12:35, polter_83 napisał:

NIe wiem jak z tyłu ale z przodu są 2 uchwyty do trzymania szyby - material wyglada jak filc.

Zbiera brud i po czasie bedzie tarł o szybę. Czyścic od razu zanim narobi szkód.

 

Potwierdzam, bo w spadku po poprzednim właścicielu-offroadowcu szyby samochodu są "zajechane" . Filc zbierał syf i zachowywał się , jak agresywny papier ścierny . Przód w miarę  ogarnięty (tlenkiem ceru), ale tylnych szyb nie otwieram dopóki nie zejdą mi z listy priorytetowe sprawy mechanicznych napraw.

Plan jest taki: kupiłem paski filcowe i planowałem regenerować te dystanse,żeby nie było żadnych powbijanych ziaren piasku. w sumie robota prosta, kwestia dobrania odpowiedniej wysokości maksymalnej tego filcu. Tam, o ile pamiętam, jest regulacja tej "stopki" z filcem, co ułatwi temat regeneracji.

 

Pytanie: czy ktoś kupował takie nowe, oryginalne filcowe dystanse? Jak to "groszowy temat" , to kupię, ale jak nie , to regeneracja i będzie po temacie. Ps. Jak znajdę takie filce OEM, to dam znać o cenie itd (jak nie będzie odzewu w tej sprawie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Qubu666-Baja napisał:

Potwierdzam, bo w spadku po poprzednim właścicielu-offroadowcu szyby samochodu są "zajechane" . Filc zbierał syf i zachowywał się , jak agresywny papier ścierny . Przód w miarę  ogarnięty (tlenkiem ceru), ale tylnych szyb nie otwieram dopóki nie zejdą mi z listy priorytetowe sprawy mechanicznych napraw.

Plan jest taki: kupiłem paski filcowe i planowałem regenerować te dystanse,żeby nie było żadnych powbijanych ziaren piasku. w sumie robota prosta, kwestia dobrania odpowiedniej wysokości maksymalnej tego filcu. Tam, o ile pamiętam, jest regulacja tej "stopki" z filcem, co ułatwi temat regeneracji.

 

Pytanie: czy ktoś kupował takie nowe, oryginalne filcowe dystanse? Jak to "groszowy temat" , to kupię, ale jak nie , to regeneracja i będzie po temacie. Ps. Jak znajdę takie filce OEM, to dam znać o cenie itd (jak nie będzie odzewu w tej sprawie)

Te paski da się wyczyścić szczoteczka drucianą. Mechanik do Subaru bierze i kasuje 150 za taką operację u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
8 minut temu, yARO_81 napisał:

Szczotka, silikon w sprayu i bedzie smigac. U mnie przerabiane po poprzednim wlascicielu, ktory mieszkal gdzies gdzie nie bylo asfaltu i codziennie do roboty jezdzil kurzaca sie droga.

 

Robiłeś to z rozbieraniem, czy bez? Udało mi się to trochę ogarnąć i jest lepiej, ale nie smarowałem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, _ONE_ napisał:

Robiłeś to z rozbieraniem, czy bez?

Rozbieralem tylko u kierowcy bo mialem ulamane mocowanie listwy ozdobnej. Czesc z wkretem zostala w drzwiach a listwa na wietrze prawie jak flaga ;) Klej epoksydowy plus siatka i trzyma 4 rok :D Takze tutaj musialem rozbierac. Reszta bez rozbierania. Szyby w dol i jechane. Poprawa byla zadowalajaca wiec dalej nie drazylem.

Edytowane przez yARO_81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...