Jump to content

Forester SG, problem z zamkiem klapy bagażnika


poziom

Recommended Posts

Od jakiegoś czasu borykam się z problemem z zamkiem klapy bagaznika. Coraz częsciej się nie otwiera.

Rozebrałem tapicerkę, dostałem się do zamka, i wiem, że 9 na 10 pzypadków, bo otwarciu centralnego zamka, nie odskakuje w zamku taki 'dynks' pozwalający otworzyć klapę...sam zamek wygląda na stan bardzo dobry ale dodatkowo przeczyściłem wszystko co jest z zewnątrz i nasmarowałem smarem silikonowym. Nic to nie dało. Wydaje mi się, że wyrobiła się sprężynka powodująca (a może pomagająca?) odskakiwanie tego 'dynksa'.

Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Czy mogę coś jeszcze zrobić samemu, czy raczej czeka mnie wymiana zamka? Nowy tani nie jest, a nie widze sensu kupowania używki w niewiadomym stanie...

Link to comment
Share on other sites

A czy klamka zewnętrzna cofa się do końca po jej puszczeniu? U mnie po kupnie auta był taki właśnie problem. Rozebrałem wyczyściłem odrdzewiqczem potraktowałem i umyłem jeszcze raz. A na koniec smar specjalny i 5 lat już temat nie wrócił

Wysłane z mojego Redmi Note 9S przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Miałem to samo,  zacząłem ulepszać po swojemu  ( tu szlifnąć/tu podgiąć) , była poprawa ale nie było idealnie, chciałem jeszcze podgiąć i pękło. Kupiłem używany i też problem występował, ale ucząc się na pierwszym zamku wiedziałem co i jak.  U mnie problem był taki że jak otwierałem auto to centralny nie odbijał do końca, jakieś 2mm mu brakowało żeby odblokować klamke. 

Link to comment
Share on other sites

Nie mam żadnych zdjęć z tej operacji, kilka chwil spędziłem w bagażniku , w jednej ręce latarka a w drugiej pilot od centralnego. I tym sposobem zauważyłem problem. Musiał bym teraz u siebie rozebrać i sprawdzić które miejsce poprwaiłem ( gięcie/szlifowanie) bo już nie pamiętam. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...