Skocz do zawartości

Forester SG, problem z zamkiem klapy bagażnika


poziom

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu borykam się z problemem z zamkiem klapy bagaznika. Coraz częsciej się nie otwiera.

Rozebrałem tapicerkę, dostałem się do zamka, i wiem, że 9 na 10 pzypadków, bo otwarciu centralnego zamka, nie odskakuje w zamku taki 'dynks' pozwalający otworzyć klapę...sam zamek wygląda na stan bardzo dobry ale dodatkowo przeczyściłem wszystko co jest z zewnątrz i nasmarowałem smarem silikonowym. Nic to nie dało. Wydaje mi się, że wyrobiła się sprężynka powodująca (a może pomagająca?) odskakiwanie tego 'dynksa'.

Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Czy mogę coś jeszcze zrobić samemu, czy raczej czeka mnie wymiana zamka? Nowy tani nie jest, a nie widze sensu kupowania używki w niewiadomym stanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy klamka zewnętrzna cofa się do końca po jej puszczeniu? U mnie po kupnie auta był taki właśnie problem. Rozebrałem wyczyściłem odrdzewiqczem potraktowałem i umyłem jeszcze raz. A na koniec smar specjalny i 5 lat już temat nie wrócił

Wysłane z mojego Redmi Note 9S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo,  zacząłem ulepszać po swojemu  ( tu szlifnąć/tu podgiąć) , była poprawa ale nie było idealnie, chciałem jeszcze podgiąć i pękło. Kupiłem używany i też problem występował, ale ucząc się na pierwszym zamku wiedziałem co i jak.  U mnie problem był taki że jak otwierałem auto to centralny nie odbijał do końca, jakieś 2mm mu brakowało żeby odblokować klamke. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnych zdjęć z tej operacji, kilka chwil spędziłem w bagażniku , w jednej ręce latarka a w drugiej pilot od centralnego. I tym sposobem zauważyłem problem. Musiał bym teraz u siebie rozebrać i sprawdzić które miejsce poprwaiłem ( gięcie/szlifowanie) bo już nie pamiętam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...