Skocz do zawartości

Data - brak możliwości ustawienia


Palacz69

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak w Tribece ale w Legacy można z poziomu nawigacji sprawdzić parametry jak wciśnięty hamulec włączone światła i zapięty bieg. Może sprawdzenie tych parametrów pomoże w ustaleniu czego ten ekran nie widzi i dlaczego nie odblokowuje funkcji ustawiania daty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lutek34 napisał:

a może spróbuj wyciągnąć płytę z czytnika navi, odepnij klemę na chwilę i podłącz bez płyty navi. Może wtedy uda Ci się ustawić datę.

Na to nie wpadłem, odpinałem klemę z płytą w środku (bez efektu). Ok idę sprawdzić bez płyty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, lutek34 napisał:

a może spróbuj wyciągnąć płytę z czytnika navi, odepnij klemę na chwilę i podłącz bez płyty navi. Może wtedy uda Ci się ustawić datę.

Przerobiłem kilka wariantów:

  1. Odpięta klema bez płyty - po włączeniu zapłonu pojawiło się menu do ustawienia daty i godziny z poziomu kalendarza. Ustawiłem i było ok do momentu włożenia płyty z wer. 3800/2014 mapy. Po włożeniu data się zresetowała i możliwości jej nastawienia już nie było
  2. Odpięta klema z płytą 3800/2014 mapy  - po włączeniu zapłonu pojawiło się menu do ustawienia daty i godziny z poziomu kalendarza. Ustawiłem i było ok do momentu naczytania się nawigacji. Nastąpił automatyczny reset daty i wyłączenie dalszych opcji kalendarza
  3. Odpięta klema bez płyty - po włączeniu zapłonu pojawiło się menu do ustawienia daty i godziny z poziomu kalendarza. Ustawiłem i było ok do momentu włożenia płyty ze starą 1 wer. chyba 3200/2008 mapy. \ Po włożeniu oryginalnej 1 wer. 3200/2008 mapy nastąpiła reinstalacja softu nawigacji do starszej wersji. Data się zresetowała i możliwości jej nastawienia już nie było
  4. Odpięta klema z płytą jak wyżej - po włączeniu zapłonu pojawiło się menu do ustawienia daty i godziny z poziomu kalendarza. Ustawiłem i było ok do momentu włożenia płyty. Po włożeniu data się zresetowała i możliwości jej nastawienia już nie było
  5. Przerobiłem jeszcze kilka innych wariantów (mam chyba 4 wersje płyt z navi) łącznie z kilkoma reinstalacjami softu nawigacji, ale generalnie wszystko sprowadza się do tego, że menu się pojawia po odpięciu klemy i ponownym jej założeniu i działa do momentu włożenia/uruchomienia płyty z nawigacją
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lutek34 napisał:

Chyba zostaje Ci jazda bez załadowanej płyty, zresztą te mapy do 2017 nie wiele już mają do aktualnego stanu naszych dróg.

mam ostatnia wersję map 2019/2018, ale i tak korzystam z tel, bardziej chciałem rozwikłać problem. Dzięki :) 

1.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...