Jump to content

Zmiana popmy, serwa na wieksze gf8 sti


damiano16

Recommended Posts

Jak w opisie. Zmieniłem z 4tloka 295mm fabrycznie na 2tlok 316mm od legacy h6 i pytanie jaka pompa jest ori w sti? Czy podejdzie z legacy iv gen h6 pompa z serwem? Jaka tam może być pompa w sensie ile cali? Skoro hamulce miała wieksze to i pompe obstawiam ze ma wieksza. U mnie chyba serwo dalo ciała wiec zmienił bym na coś większego. Chciałbym mieć ostry hamulec od początku niz deptać do spodu i czekać z zegarkiem kiedy zahamuje :D pozdrawiam 

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, damiano16 napisał:

Chciałbym mieć ostry hamulec od początku niz deptać do spodu i czekać z zegarkiem kiedy zahamuje :D pozdrawiam 

Jak chcesz mieć ostrzejszy hamulec to pompę musisz dać mniejszą.

Link to comment
Share on other sites

Wiekszy tloczek jest w stanie przepchnąć więcej płynu hamulcowego a wieksze serwo bardziej pomaga przy hamowaniu. 
Tu już różnice robi powierzchnia tłoczka. Lepiej wymienić samo serwo i resztę zostawić. Nie wiem jaka jest powierzchnia tłoczków w 4 tłoczku i dwutloczku. Ale większe serwo i pompa jest w STI załóżmy, bo sumaryczna powierzchnia tłoczków jest większa niż np w wolnossaku. I wszystko po to aby zachować pewne maksymalne ciśnienie płynu w układzie podczas hamowania. Czyli aby ono było takie samo w STI jak i wolnossaku.
Link to comment
Share on other sites

Trudno powiedzieć. Przy takim setupie hamowanie się pewnie poprawi. Ale nie wiem co się stanie z przewodami hamulcowymi jak nagle dostaną wyższe ciśnienie. Mówię tu o oryginalnych które mogą być przegniłe już, jak i o elastycznych. Wypadałoby by to sprawdzić zanim się za pompę i serwo weźmiesz.

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, damiano16 napisał:

Czyli serwo od legacy spec c i pompy nie ruszać?

Żeby było jasno to tak obrazowo : np. masz pompę o średnicy 10 mm. Jeśli dasz  pompę 14 mm to musisz pchać na pedał aż 2 razy mocniej ,żeby uzyskać tą samą siłę w zaciskach. Tak jak pisałem ,jeśli chcesz zwiększyć siłę hamowania musisz dać mniejszą pompę.  Znaczenie ma proporcja wielkości tłoczka pompy do sumy powierzchni tłoczków w zacisku.

Serwo  możesz zwiększyć - wtedy siła wzrośnie.

 

Link to comment
Share on other sites

Z tym ze chyba zawsze zmienia się pompę razem ze serwem zmieniając zaciski na wieksze chodz tu nie wiem jaka powierzchnia będzie 4tloka do 2 tloka. Ale biorąc zaciski z legacy spec C myślę że rozsądnie będzie tez wziąść pompę i serwo do tego zestawu ze spec C. U mnie serwo jest raczej uszkodzone przez co nie mogę nawet hamulca zblokowac wiec spróbować można.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...