Skocz do zawartości

Drugi kluczyk - prośba o podpowiedź


wilej

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem info na forum, więc pozwolę sobie przedstawić tu problem i zadać pytanie, ponieważ kompletnie się na tym nie znam. Niedawno kupiłem Forestera SG, który niestety miał tylko jeden kluczyk. Wiadomo że warto mieć zapasowy, bo różnie bywa. Wiem że można kupić kluczyk czy z pustą obudową, czy już z elektroniką. I co dalej? Domyślam się, że oprócz mechanicznego dostosowania trzeba go też jakoś zakodować ze względu na immobilizer. Czy da się odczytać kod z kluczyka który posiadam? I czy muszę się z tym udać do ASO czy szukać jakiegoś elektronika? Będę wdzięczny za info w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Farmer napisał:

Są firmy specjalizujące się w dorabianiu kluczyków.  Ogarną wszystko. Aso też da rade.  

Dziękuję za informację. Zabieram się za szukanie najbliższego ASO  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli zależy Ci tylko na kluczyku (bez pilota CZ) to w każdym lepszym punkcie z dorabianiem to ogarną (klonują immo na surową pastylkę i kluczyk działa)

Natomiast jeżeli zależy Ci na kluczyku z pilotem to najlepiej kupić używkę z tego samego modelu i przełożyć pilot do nowej skorupy, dociąć grot i sklonować immo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ozarek napisał:

jeżeli zależy Ci tylko na kluczyku (bez pilota CZ) to w każdym lepszym punkcie z dorabianiem to ogarną (klonują immo na surową pastylkę i kluczyk działa)

Natomiast jeżeli zależy Ci na kluczyku z pilotem to najlepiej kupić używkę z tego samego modelu i przełożyć pilot do nowej skorupy, dociąć grot i sklonować immo.

Zależy mi na pilocie, więc druga opcja będzie dla mnie najlepsza. Dzięki! A swoją drogą to ciekawe. Miałem kilkanaście różnych samochodów (osobowe, dostawcze, terenowe), ale nigdy nie miałem takiego problemu. Każdy z nich miał przynajmniej 2 kluczyki (a niektóre nawet 3), dlatego nie mam pojęcia co w takiej sytuacji należy zrobić. To znaczy nie miałem pojęcia. Teraz już wiem co robić  :)  Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, hellrazor napisał:

A widzisz, ja mam drugiego Forester i drugi tylko z jednym kluczykiem...

Wprawdzie nigdy nie zdarzyło mi się zgubić kluczyka, ale jakoś tak pewniej będę się czuł mając jednak dwa  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem Forka z jednym kluczykiem. Ja dorabiałem akurat w Warszawie w centrum handlowym na Okęciu, ale na bank da się znaleźć wiele podobnych serwisów. Bez wcześniejszego umawiania, z ulicy, kluczyk dorobiony w godzinę za 450zł. Majster musiał w międzyczasie podejść do samochodu, chyba w celu zakodowania. Jedyne czego mu brakuje to logo Subaru ;) Immo działa, centralny działa. Jeżdżę tylko na dorobionym, oryginalnego mi szkoda :D

E0171D74-5DC9-4860-A51F-83684C43B6EC.jpeg

AD5CB538-979B-49FF-9259-27EC3F1ABA1A.jpeg

Edytowane przez adamk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, adamk napisał:

Też kupiłem Forka z jednym kluczykiem. Ja dorabiałem akurat w Warszawie w centrum handlowym na Okęciu, ale na bank da się znaleźć wiele podobnych serwisów. Bez wcześniejszego umawiania, z ulicy, kluczyk dorobiony w godzinę za 450zł. Majster musiał w międzyczasie podejść do samochodu, chyba w celu zakodowania. Jedyne czego mu brakuje to logo Subaru ;) Immo działa, centralny działa. Jeżdżę tylko na dorobionym, oryginalnego mi szkoda :D

E0171D74-5DC9-4860-A51F-83684C43B6EC.jpeg

AD5CB538-979B-49FF-9259-27EC3F1ABA1A.jpeg

Czyli można. I to bez większych problemów. To dla mnie świetna wiadomość. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...