Skocz do zawartości

Partnerstwo Subaru + Toyota (STI + GR?)


FilipBB

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, chojny napisał:

Jestem zawiedziony... miałem nadzieję na inny projekt. 

Naprawdę dziwię się, że powstał taki samochód. Ciekawy jestem jak ktoś w Toyocie przekonał swojego szefa, żeby mieć w ofercie Suprę 2.0T i GR86 jednocześnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Naprawdę dziwię się, że powstał taki samochód. Ciekawy jestem jak ktoś w Toyocie przekonał swojego szefa, żeby mieć w ofercie Suprę 2.0T i GR86 jednocześnie...

To fakt, ale jak się weźmie pod uwagę, że  GR86 to jednak „ich projekt”, a tzw. Supra to zwykle BMW w przebraniu, którego opracowanie zapewne nie było drogie, to może ma to jakiś sens.

Osobiście zastanawiałem się nad Suprą 2,0 (lżejsza, lepiej sie ponoć prowadzi niż 3.0 a przy RWD mocy jak na moje umiejętności dość) ale 221k to lekka przesada. Zobaczymy ile wycenią GR86. Z racji silnika i akcyzy może też być drogo, niestety. Osobiście do tego typu auta wolałbym wolno ssący silnik jak w GR86 niż turbo z Supry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba czas pogodzić się, że w EU ciekawych nowych  subarakow nie dostaniemy. W sumie to Toyota mogłaby zrobić „kąciki tematyczne” Subaru, w swoich salonach, gdzie stałby OBK, Forek i XV. Na 3 auta miejsca w większości salonów wystarczy. Może pomogłoby to zoptymalizować koszty serwisów, koszty sprzedaży, wprowadzić cenniki w lokalnej walucie. A kto wie? Może i poszerzyć ofertę o kolejny, czwarty model? 

Anyway, fajnie, że chociaż GR86 w EU będzie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mechanik napisał:

Czymś się różnią oprócz znaczka? 

na pewno przodem, bardziej nie wnikałem. Ale jakoś bardziej mi leży mordka GR86 niż BRZ. Jestem ciekaw na żywo, ale przypuszczam że długo mogę nie zobaczyć obu, a przynajmniej na naszym rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, radekk napisał:

na pewno przodem, bardziej nie wnikałem. Ale jakoś bardziej mi leży mordka GR86 niż BRZ. Jestem ciekaw na żywo, ale przypuszczam że długo mogę nie zobaczyć obu, a przynajmniej na naszym rynku

z tego co slyszalem to od maja będzie szlo zamawiać toyote. Ciekawe jak z ceną. Jak 150-160 to nie bylo by najgorzej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Kukson napisał:

Jakiś czas temu trąbili w mediach, że Subaru z Toyotą pracują nad HH z 4x4 i debiutować ma chyba w 2022 więc może nie wszystko stracone :)


 

Pozostaje czekać cierpliwie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze parę lat temu mało kto by pomyślał, że Toyota będzie jednym z ostatnich przyczółków japońskiej, sportowej motoryzacji, przynajmniej w UE. Interesuje mnie porównanie GR86 z Yarisem GR. Rozmawiałem z jutuberem (https://www.youtube.com/c/P1TV/videos), który testował Yarisa GR, a i tak kupił BRZta (final edition). Wybrał sylwetkę, pozycję za kierownicą i nadsterowność Subaru. Fajnie, że mamy wybór. Jest motywacja do mobilizacji finansowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...