Skocz do zawartości

Legacy + LPG


maatohewetbi

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.04.2021 o 11:15, maatohewetbi napisał:

Ok, to teraz pytanie z innej paczki...Legacy okazuje się zbyt mały chyba...będę celował w Forestera III. Tam są silnik 2.0 i 2.5 jak czytałem. Czy wersja 2.5 l będzie odpowiednia do zagazowania?

Nie wiem jak dużego auta oczekujesz, ale w Legacy IV składasz tylną kanapę i masz pełnoprawne łóżko na którym wyśpią się w pościeli dwie dorosłe osoby przy zamkniętej klapie bagażnika oczywiście. Wiadomo... bagaże wtedy trzeba przeteleportować na przód czy coś. ;) Oczywiście nie wiem jak duże jest Twoje Volvo, nigdy nie miałem okazji porównania żadnego do mojego Legacy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chodzi o Subaru z LPG, to moim zdaniem najlepszym wyborem jest 2.0 w wersji EJ20F (wzmocnione gniazda zaworowe). Sam mam w takim nalatane ponad 60k km i ani razu nie było potrzeby regulacji luzów. Myślę nad sprzedażą, więc jak coś to pisz na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2021 o 17:05, Jaceko napisał:

Sam mam w takim nalatane ponad 60k km i ani razu nie było potrzeby regulacji luzów.

Jak to sprawdziłeś? Co jest symptomem regulacji zaworów? 

 

Pytam bo. Przy 250 tyś, poprzedni właściciel mojego Legacy regulował zawory przy okazji wymiany rozrządu. Silnik na stół i robota. Silnik z tego co mówił nierówno pracował, przerywał. Teraz na co mam czekać? Znowu na jakieś objawy czy zrobić to przy np interwale wymiany rozrządu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to sprawdziłeś? Co jest symptomem regulacji zaworów? 
 
Pytam bo. Przy 250 tyś, poprzedni właściciel mojego Legacy regulował zawory przy okazji wymiany rozrządu. Silnik na stół i robota. Silnik z tego co mówił nierówno pracował, przerywał. Teraz na co mam czekać? Znowu na jakieś objawy czy zrobić to przy np interwale wymiany rozrządu? 
Sprawdź po prostu luz, nie dużo czasu to zajmuje a koszt to w zasadzie nowe uszczelki pokryw.
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...